1 LiïJffllSSJS □(B) (5) III BS HM a HEMffiSffi fgllM p, a a SGHBHStSM I ft IS ft m a C^L li HEM SM HEI BEI n AMIft HE HM IS® HEB 0 IA M Verdachte Frank R. al jaren eerder in vizier van politie a Ouders kunnen misbruik bespreekbaar maken IN HET NIEUWS 3 O J #1 295 meisjes (10 tot 17 jaar oud) 26.000 filmpjes -144.000 foto's ak ;lf en at meisjes slachtoffer worden van een groomer. „Alle pubermeiden zijn hier gevoelig voor, ook de slimme meiden met veel vrien den. Ze zijn jong, en daardoor so wieso naïever dan volwassenen." Mulder zegt dat Frank R. hele maal geen pedofiel hoeft te zijn. „Het kan ook iemand zijn die in relaties keer op keer is teleurge steld door volwassenen. Puber meiden kunnen er ouder uitzien. Met zijn trucjes maakte Frank R. bij hen wél een kans." AMSTERDAM - Als ouders het met hun kinderen over de risico's van contacten via internet willen heb ben, moeten ze niet praten vanuit angst en vooral ook niet alleen maar over de gevaren. „Dat werkt soms averechts en die boodschap is vaak aan dovemansoren ge richt", zegt Remco Pijpers, direc teur van de stichting Mijn Kind Online. Volgens Pijpers is het be langrijk dat ouders hun kinderen het gevoel geven dat ze overal over kunnen praten, en dat ze zich veilig en vertrouwd voelen. Hij adviseert onderwerpen als seksueel misbruik via internet op een achteloze manier ter sprake DE ZAAK FRANK R. KENT EEN VOORGESCHIEDENIS 2009 2011 te brengen. „Bijvoorbeeld als je naast elkaar zit in de auto, of tij dens het afwassen." Ook adviseert Pijpers het onder werp ter sprake te brengen als het in de actualiteit verschijnt. „Je zou dan kunnen vragen of je kind iemand kent die zoiets wel eens heeft meegemaakt." 2012 mei 2013 oktober 2013 Een meisje deed toen aangifte van seksueel misbruik via inter net, maar de politie vond onvol doende bewijs om hem als ver dachte aan te merken. Dat blijkt uit een reconstructie van Dagblad van het Noorden, dat de grote ze denzaak gisterochtend onthulde. In 2011 meldde een ander meisje dat haar vriendin een relatie had met de Cuijkenaar. De politie sprak die vriendin, die de relatie ontkende. Mede omdat het meisje dacht dat de man uit Nijmegen kwam, stokte het onderzoek van de politie. In 2012 dook de naam vap de Cuij kenaar wederom op bij de politie. Toen meldden twee ouders en hun dochter zich bij de politie, omdat de 16-jarige dochter een re latie had met de Cuijkenaar. Het gezin besloot uiteindelijk geen aangifte te doen, waarop de zaak werd gesloten. Volgens de politie had het Open baar Ministerie destijds ingescha keld moeten worden. Die had dan kunnen besluiten de Cuijkenaar eventueel zonder aangifte te ver- Rechercheurs zijn bezig om alle 295 meisjes te achterha len die door de man zijn ge filmd en gefotografeerd volgen. Een 'procedurefout', aldus de politie, die nu probeert zoveel mogelijk slachtoffers van Frank R. op te sporen. Rechercheurs uit Nederland en België zijn bezig om alle 295 meis jes en vrouwen te achterhalen die door de man zijn gefilmd en gefo tografeerd. Daarvoor wordt het aantal agenten dat aan de zeden zaak werkt, uitgebreid Gisteren werd ook bekend dat Frank R. ervan wordt verdacht al deze 295 meisjes uit Nederland en België via internet te hebben ver leid tot het verrichten van seksu ele handelingen met zichzelf voor de webcam. Er zijn ruim 26.000 filmpjes en 144.000 afbeeldingen en een grote hoeveelheid chatge- sprekken bij de man gevonden. Drie meisjes hebben aangifte ge daan tegen Frank R.: ze zouden seksueel contact met hem hebben gehad in zijn Cuijkse flatwoning. Daarvan maakte hij ook beeldop names. Acht andere seksueel mis bruikte meisjes zijn door de poli tie al opgespoord: of zij ook aangif te doen, is nog niet bekend. De Cuijkenaar wordt onder meer verdacht van grooming: daar is sprake van als een volwassene via internet kinderen opder de 16 jaar benadert en contact legt met sek sueel contact als uiteindelijk doel. Het OM kon gisteren nog niet zeg gen hoe hoog een eventuele straf voor R. zal uitpakken. Uit het onderzoek is gebleken dat de man alleen handelde. Ook heeft hij het door hem gemaakte beeldmateriaal waarschijnlijk niet verspreid. DONDERDAG 10 OKTOBER 2013 ir es 4 Al in 2009 duikt de naam van Frank R. op in een politiedossier. Een meisje doet aangifte van sek sueel misbruik via internet. R. gaat vrijuit, omdat er te weinig bewijs tegen hem zou zijn. Een ander meisje meldt bij de poli tie dat een vriendin een relatie heeft met Frank R. Deze vriendin ontkent het verhaal, waarop de po litie geen onderzoek doet. Twee ouders melden zich met hun 16-jarige dochter bij de politie. De dochter had een relatie met Frank R. Het gezin besluit geen aangifte te doen en het onderzoek wordt gesloten. Achteraf blijkt dat de po litie dit dossier aan het Openbaar Ministerie had moeten geven. Dat gebeurde niet. Een meisje meldt begin mei via in ternet te zijn lastiggevallen door Frank R. De politie neemt de mel ding in onderzoek. Een week later verdwijnt plotse ling een 12-jarig meisje uit een klein dorp in Groningen. Een getui ge ziet het vermiste kind met een oudere man. Het blijkt Frank R. te zijn, die wordt aangehouden. Het kind vertelt seks te hebben gehad met R. De politie verdenkt de man van ontucht Een dag later doet de politie huis zoeking in de woning van de ver dachte in Cuijk. Daar worden com puters, usb-sticks en externe har de schijven gevonden met een enorme hoeveelheid kinderporno. Het Openbaar Ministerie maakt bekend dat Frank R. wordt ver dacht van grootschalig misbruik van jonge meisjes in Nederland en België. Hij zou in de afgelopen acht jaar 295 meisjes via internet hebben verleid tot het verrichten van seksuele handelingen. Elf meis jes zouden ook fysiek zijn mis bruikt I Een filmploeg bij de flat waar R. woonde, foto Ed van Alem CUIJK - Frank R., de 48-jarige man uit Cuijk die wordt verdacht van seksueel misbruik van honderden minderjarigen, was al in 2009 bij de politie in beeld".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3