vier Zeeuwen beginnen Wolff laat zich graag verrassen aan marathonseizoen De Ford Transit Custom Bestelauto van het Jaar! 18.100,- 93 - per week via Ford Lease SPORT 35" Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn'. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Middelburger Erwin Mesu liep in februari een zware blessure op. Tijdens een wedstrijd in Dronten kreeg hij bij een valpartij een schaats in zijn been en liep hij flinke schade aan de spieren in zijn bovenbeen op. De schaatser van de ploeg Radson-Jinstal her stelde goed, dook de afgelopen maanden al in skeelerwedstrijden op - hij werd knap twaalfde op het ONK inlineskaten - en is nu klaar voor een nieuw seizoen in de topdivisie. Met zijn team is hij net terug van een trainingskamp van twee weken in Zuid-Duits- land. Eén niveau lager, in de eerste divi sie, maakt Antwan Tolhoek we- Zusjes Nijpjes sterk in Subli Cup Jessica en Chantal Nijpjes uit Sint Laurens hebben het goed gedaan bij een selectie wedstrijd voor de Subli-dres- suurcup. In Geldrop won Jes sica bij de vijfjarige paarden met Devil Diamant N met 78,6%. Chantal werd met Don't Worry N derde met 71,6%. Din ja van Liere uit Ka- pelle werd vijfde en zesde met Hexagons Double Dut ch en Hexagons Denzel. Bij de zesjarige paarden werd Thamar Zweistra vijfde met Hexagons Capetown. Voorverkoop Feyenoord-Hoek In de kantine van voetbal club Hoek begint vanavond de voorverkoop voor het be kerduel tussen Feyenoord en de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser, dat woensdag 30 oktober in De Kuip wordt gespeeld. De kaarten, die 10 euro kos ten, kunnen tussen 19.00 en 23.00 uur worden aange schaft. Zaterdag zijn ze in de kantine tussen 12.00 uur en 14.00 uur te koop. Belkin trekt Hivert aan Wielerploeg Belkin heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Jonathan Hi vert. De 28-jarige Fransman is afkomstig van Sojasun, dat ophoudt te bestaan. Hij ondertekende gisteren een eenjarig contract. Ploegleider Zeeman kent Hi vert nog uit zijn tijd bij Skil-Shimano en denkt dat hij perfect bij Belkin past. „Hij heeft de persoonlijk heid van een winnaar, maar is ook een teamspeler. derom zijn opwachting. De Yerse- kenaar schaatst bij Team Ange- nent. Joerec Cijsouw debuteert in deze beloftencompetitie. Met zijn goede resultaten van vorig sei zoen dwong de Oostburger pro motie af. Nieuw in de topdivisie voor vrou wen is de uit Middelburg afkoirt- stige Annemarie Pasveer. De in Groningen wonende en studeren de schaatsster gaat rijden voor Cenned en heeft als doel dit jaar veel te leren. Niels Mesu is voorlopig nog bui ten beeld. De jongere broer van Erwin hoopt later in het seizoen weer in de topdivisie marathons te kunnen schaatsen bij Team A-ware. Momenteel is hij herstel lende van de behandeling aan huidkanker. In Amsterdam wordt zaterdaga vond voor de 41e keer gestreden om de laap Eden trofee. De wed strijd is de eerste van zestien wed strijden voor de KPN Marathon Cup. Mulder maakte onlangs, hoewel het EK nota bene op zijn eigen baan wordt verreden, een carrière switch bekend. De sprinter wordt piloot van een paralympische tan dem. Bondscoach René Wolff zag ook anderen afhaken. Yvonne Hij- genaar werd moeder. Willy Kanis probeerde het in de bobslee. En Ellen van Dijk besloot alles op de wegtijdrit te zetten. Met succes, ze werd onlangs wereldkampi oen. Kirsten Wild is zodoende nog de enige ervaren renster die op de baan uitkomt. Het is komen de week dan ook aan de nieuwe generatie om zich te tonen. Wolff: „Dit is het eerste, echte weegmoment. Aan gretigheid geen gebrek." Velen ontbreekt het echter nog aan internationale ervaring. „Een renster als Elis Ligtlee is als eerste jaars senior fysiek in staat om met de besten mee te doen. Maar het fysieke is niet het enige dat telt", aldus Wolff. Voor de komende ja ren zal, richting de Olympische Spelen van 2016 in Rio, de focus vooral op de teamonderdelen lig gen. De ploegachtervolgers hopen onder het nationale record (4.03,6) te komen, hetgeen ze in Apeldoorn dan dicht bij een po diumplaats brengt. Op de teams print wordt zowel bij de mannen als vrouwen ingezet op een plek bij de eerste vier. „De kleine fina le is de doelstelling, ik laat me graag aangenaam verrassen", hoopt Wolff stiekem. De concur rentie zal echter moordend zijn want veel Europese landen ko men met hun sterkste renners. Dit voorjaar bleven bij het WKv nog veel cracks thuis. Wolff: „Dit toernooi is het begin van het olympische traject." Vanaf Bestelauto van het jaar 2014 DONDERDAG 10 OKTOBER 2013 door Roeland van Vliet MIDDELBURC - Op de Jaap Eden- baan in Amsterdam begint zater dag het marathonseizoen. Met vier schaatsers is Zeeland goed verte genwoordigd in de hoogste catego rieën. GELDROP HOEK RIJSWIJK door Edward Swier APELDOORN - Zijn beeltenis staat nog altijd groot op de voorgevel van het immense Omnisport-com- plex. Teun Mulder zelf komt echter niet meer in actie tijdens het EK baanwielrennen, dat van 18 tot en met 20 oktober in Apeldoorn wordt verreden. Van de twaalf ren ners en rensters die in 2012 op de Olympische Spelen in Londen het oranje droegen, zijn er volgende week nog slechts vier over. De selectie voor het EK baanwielren nen. Mannen, sprintonderdelen: Jef frey Hoogland (teamsprint en sprint), Hugo Haak (teamsprint, keirin en sprint), Matthijs Büchli (teamsprint en keirin). Duuronderdelen: Tim Veldt (ploegachtervolging en omnium), Jen- ning Huizenga (ploegachtervolging), Nick Stöpler (ploegachtervolging en koppelkoers), Dion Beukeboom (ploegachtervolging), Yoeri Havik (kop pelkoers), Wim Stroetinga (koppel- koers en puntenkoers), Jens Mouris (koppelkoers), Jesper Asselman (pun tenkoers). Vrouwen, sprintonderde len: Elis Ligtlee (teamsprint, sprint en keirin), Shanne Braspennincx (teams print en sprint), Yesna Rijkhoff (keirin). Duuronderdelen: Kirsten Wild (omnium en puntenkoers), Roxa- ne Knetemann (puntenkoers). TRANSIT CUSTOM Nu ook Bestelauto van het Jaar 2014. En de Ford Transit Custom had al zoveel titels. Zo werd hij bij zijn introductie direct al uitgeroepen tot International Van of the Year 2013. Daarnaast testten de ANWB en Natuur Milieu hem als zuinigste bestelwagen en onderscheidde EuroNCAP hem als eerste in zijn klasse met vijf sterren voor veiligheid. Bovendien heeft hij de laagste onderhoudskosten: service-intervallen om de 2 jaar of na 50.000 km. En nu profiteert u ook nog eens van een fantastisch aanbod: 4 jaar garantie en 4 jaar onderhoud voor maar 2,-per week (max. 100.000 km; actie loopt t/m 31 oktober 2013). Ga nu naar uw Ford dealer voor een proefrit en ervaar zelf dat hij ook nog eens rijdt als een personenwagen. Alle prijtenin euros. Prjzen z#n e*d. STW/BPM. e«d tosten rijklaar maken en verwKJeringsbijdrage, terwi anders aangegeven. Wegingen vootoehouden. In voor tosten en voonuaanJen forünl Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecrfoties. Foid lease potten gebaseerd op 20.000 km/48 mnd. en op fdl operational lease. end. 8TW. brandstof ean vervangend verwet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35