Nighttrail in voetsporen duèisTfovvo Van Marwijk haalt van Kustmarathon al in selectie HSV-spelers terug 34 SPORT Ondanks een krappe selectie denken de waterpolosters van DZK te kunnen overleven in de tweede klasse district. Jong Oranje VLISSINGEN - Het doel van het vrouwen-waterpoloteam van De Zeeuwse Kust (DZK) is dit sei zoen duidelijk: niet degraderen. De veelscorende speelster en aan voerster Joyce Piek van de Wal- cherse ploeg weet waar haar team toe in staat is. „Zelfs met een se lectie die kleiner is dan vorig jaar zouden wij de middenmoot van de tweede klasse van het district moeten kunnen halen." Dat een kleine selectie proble men oplevert, bleek al in de twee de wedstrijd van het seizoen. >,We verloren in Eindhoven onze eerste uitwedstrijd met 13-5. We hadden die dag maar zeven speel sters, precies genoeg om een team op de been te kunnen brengen. Het had nog erger gekund, want in de regels van onze bond - de KNZB - staat dat je altijd moet spelen, ongeacht hoeveel speel sters je hebt. In deze wedstrijd kon niemand worden gewisseld en er mochten niet te veel per soonlijke fouten gemaakt worden. Als dat wel gebeurt, speel je in fei te al een verloren wedstrijd," al dus Piek. Het probleem van DZK is tijdelijk. Aanvoer van nieuwe waterpolosters zit eraan te ko men. Piek: „Volgend seizoen stroomt er behoorlijk wat jeugd door naar ons team." Zeeland kent maar één vrouwen- waterpoloteam en dat levert soms wel wat problemen op. „We zijn eigenlijk een Zeeuwse selectie die door Brabant en Limburg trekt. De speelsters komen uit Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Beve land en Walcheren. Doordat er geen andere teams in onze provin cie zijn, spelen wij onze uitwed strijden veelal ver weg. Het pro bleem is dat het vermoeiend kan zijn om daar naar toe te reizen en dan weer terug. Maar wij maken er elke wedstrijd gewoon een feest van. Wel moeten we alle maal zelf rijden. Een busje zou na tuurlijk fijn zijn, maar dat is een budgetkwestie en wellicht wil on ze buschauffeur dan wel niet stop pen bij de McDonalds," zegt de aanvoerster gekscherend. Piek weet zich gesteund door een goed team om zich heen. „Dat ik veel scoor, is echt een teampresta tie. Zonder die meiden kan ik niet scoren, maar dat geldt ook voor andere doelpuntenmaak- sters. Het mooie aan ons team is dat iedereen elkaar begrijpt. Ik ben dan wel de aanvoerster, maar als iemand aan de kant of in het water iets ziet wat beter kan, dan zeggen ze dat. Dat komt ook om dat we geen coach hebben. We moeten elkaar coachen." Piek is van jongs afaan bezig met waterpolo en vindt het dan ook jammer dat de jeugd niet massaal voor waterpolo kiest. „Hockey en turnen zijn bij meisjes populair der dan waterpolo. Nu heeft de gouden medaille van het vrou wenteam op de Olympische Spe len in Peking wel iets gedaan met de bekendheid van waterpolo, maar daar hield het wel mee op. Waterpolo leeft niet bij de jeugd, maar als je die meiden hier ziet, is het een leuke sport. Fysiek heel zwaar, maar wel goed voor je ont wikkeling. Je moet tegen een stootje kunnen, maar alles gaat met respect. Natuurlijk krijgen we wel eens een hekel aan een te genspeelster als ze je weer onder water probeert te duwen, maar dat gevoel is weg als je het zwem bad uitstapt. Scheidsrechters hoe ven bij ons niet bang te zijn dat ze commentaar krijgen. Dat is in andere sporten wel anders." Veel hardlopers vallen na de Kust marathon in een zwart gat en Van .Noorden en Brouwer willen daar wat aain doen. „We gaan in het donker een trail lopen, deels over het parkoers van de Kustmara thon", vertelt Van Noorden. „De deelnemers krijgen een lampje en via reflecterende pijlen kunnen ze de weg volgen. Maandagavond hebben we een testrondje gelo pen. Het lijkt net of je ergens in de bergen in Frankrijk loopt. Je ziet alleen maar schimmen. Het parkoers is zwaar. Het gaat con stant op en af, over strand en door de bossen. Onderweg zijn drie drankposten." De initiatiefne mers openden onlangs een Face- bookpagina en kregen veel positie ve reacties. Het aantal aanmeldin gen is de honderd al ruim gepas seerd. „Als er veel animo is, wordt het een jaarlijks terugkerend eve nement", zegt Van Noorden. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: 11 of 25 kilometer. De start is om 20.00 uur 's avonds in Zoutelande. Inschrijven kan via aeromad@zeelandnet.nl MIDDELBURG - Korfbalster Naomi Zuidweg, afkomstig uit Middel burg, is opgeroepen voor Jong Oranje, dat zaterdagavond in Ben- nekom een oefeninterland speelt tegen Jong Duitsland. Momenteel is ze op trainingskamp met de na^ tionale selectie. De negentienjarige Zuidweg korf balt pas sinds dit seizoen bij O VVO in' Maarssen, dat zowel op het veld als in de zaal op het hoog ste niveau van Nederland uit komt. De voormalige topscoorster van de Middelburgse eersteklas ser Swift heeft nu zes officiële wedstrijden gespeeld bij de Utrechtse club en is meteen bij bondscoach Wim Scholtmeijer in de smaak gevallen. Zij mogen tot nader order weer meetrainen met de A-selectie van de Duitse club. Thorsten Fink, de voorganger van Van Marwijk, had het kwartet om uiteenlopende re denen uit zijn eerste spelersgroep gezet. Van Marwijk nam zijn beslissing na een gesprek met de vier banne lingen bij HSV. Volgens de voor malige bondscoach van Oranje maakte het viertal op hem een po sitieve indruk. Door de vele blessures in zijn A-selectie kan hij bovendien wat extra spelers op de training goed gebruiken. Van Marwijk heeft zich nog wel het recht voorbehouden om zijn besluit ten aanzien van een of meer spelers terug te draaien, in dien zij zich negatief in de groep gedragen, het niveau niet aankun nen of als zijn selectie na de terug keer van herstelde spelers weer te groot wordt. „Daar ben ik heel duidelijk over geweest", gaf Van Marwijk te ken nen. „Wat er allemaal in het verle den is gebeurd, interesseert me verder niet. Daar zal ik ook geen commentaar meer op geven." Onder leiding van Van Marwijk, die eind vorige maand in dienst trad van de club van Rafael van der Vaart, pakte HSV vier punten uit twee competitieduels. Iedere wedstrijd is een feest door Jordy van de Brug DZK-aanvoerster en topscorer Joyce Piek (linksvoor, met blauwe badmuts) met haar teamgenoten in het water van het stadsgewesteijke zwembad. foto Izaak Verkeste door Maurice Steketee ZOUTELANDE - Het moet een bijzon dere ervaring worden. Hardlopen in het donker door de duinen van Zoutelande, de bossen bij Dishoek en op het strand van Valkenisse. Het kan volgende week vrijdag tij dens de eerste editie van de Night trail bij de Sea. Initiatiefnemers zijn Huub van Noorden, zaterdag nog winnaar van de Kustmarathon, en Sjaak Brouwer, die tiende werd. HAMBURG - Bert van Marwijk gunt als nieuwe trainer van Hamburger SV vier verbannen spelers een her kansing. Het gaat om Michael Man- cienne, Slobodan Rajkovic, Cojko Kacar en Robert Tesche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34