I I I i ll II ING twintig racefietsen Tata schaaktoernooi slaat vleugels uit naar Amsterdam en Eindhoven SPORT 33 SP kamers nemen." Eisenga weet dat er ploegen zijn waarbij dat stan daard gebeurt. „Dan slaapt één van de mekaniekers met twintig fietsen op zijn kamer." En nog is het geen garantie, weet De Brouwer. „Niet zolang het mo gelijk is om zelfs uit goed beveilig de musea dure schilderijen weg te halen." Hetzelfde geldt voor de kans dat de bikes terug boven wa ter komen. Er gaan verhalen dat in Roemenië dure koersfietsen met het kaderplaatje er nog op te koop worden aangeboden. In Amerika kon de politie de man die elf fietsen jatte van het Har vard Cycling snel in de kraag vat ten omdat wielen en frame aan al le kanten uit zijn busje puilden. Het feit dat er zo weinig wordt te ruggevonden, bewijst volgens ve len dat er een goed georgani seerde bende achter zit. Eén keer werd ook Lance Armst rong het slachtoffer van fietsroof. Aan de vooravond van de Tour of California werd begin 2009 in Sa cramento een groot aantal fietsen van de Astana-ploeg ontvreemd uit de achter het hotel geparkeer de teamtruck. Armstrong stuurde onmiddellijk een twitter-alert de wereld in en nadat ook via face- book een speurtocht op gang was gekomen, was zijn dure fiets zo weer teruggevonden. Doel van de uitstapjes is het ijzer- sterke evenement nog meer allure te geven, zei Van den Boer. De or ganisatie schrapte verder een van de drie groepen met topschakers. Het toernooi, dat geldt als een van de sterkste ter wereld, wordt van 10 tot en met 26 januari 2014 gespeeld. In de hoogste groep schaken vijf spelers uit de top tien van de wereldranglijst: de Ar meniër Aronian (3), de Ameri kaan Nakamura (5), de talentvolle Italiaan Fabiano Caruana, in 2007 nog winnaar van het HZ-toernooi in Vlissingen (6), Gelfand uit Is raël (9) en de Rus Karjakin (10). Verder nemen op het hoogste po dium Dominguez (Cuba), Nai- ditsch (Duitsland), So (Filipijnen) en Rapport (Hongarije) deel. De Nederlandse troeven in de A-groep zijn de negentienjarige Anish Giri, die momenteel de vijf tiende speler van de wereld is, en de 41-jarige Loek van Wely, 55e op de ranglijst, die al ruim twin tig keer in Wijk aan Zee deelne mer was. 'Belkin-ploeg koopt Sanchez af De Spaanse wielrenner Luis León Sanchez maakt vol gend seizoen geen deel meer uit van Belkin. De Ne derlandse wielerploeg heeft het nog twee jaar doorlopen de contract met Sanchez af gekocht. Sanchez kwam en kele keren in opspraak. Zo werd zijn naam genoemd in het Usada-rapport rond Lan ce Armstrong als klant van de omstreden arts Michele Ferrari. Volleybalteams naar Tsjechië en Kroatië De Nederlandse volleybal mannen spelen hun derde en laatste WK-kwalificatie- ronde in Tsjechië tegen het gastland, Bulgarije en Cy prus. De vrouwen treffen in hun poule Frankrijk, Honga rije en Kroatië. Dat laatste land organiseert het toer nooi. Bij de mannen plaat sen zich naast de groepswin naars ook de beste nummer 2 zich voor het WK. Bij de vrouwen heeft Europa één plaats meer te verdelen. Titelverdediger Pang uitgeschakeld Het mannentoernooi bij de Dutch Open badminton is al in de openingsronde titelver dediger Eric Pang kwijtge raakt. De 31-jarige Nederlander ver loor gisteren verrassend van Gabriel Uhldall. De Zweed se badmintonner plaatste zich voor de tweede ronde dankzij een zege in drie ga mes: 14-21 21-14 21-10. Roger Federer terug met zege Roger Federer heeft zijn te rugkeer op de tennisbaan ge vierd met een gemakkelijke zege. De Zwitser, die voor het eerst sinds de US Open begin september weer in ac tie kwam, won in Shanghai van de Italiaan Andeas Sep- pi: 6-4 6-3. Federer is nog niet zeker van deelname aan de ATP World Tour Finals in Londen, waarvoor de beste acht tennissers van het jaar zich plaatsen. Zijn volgende tegenstander in Shanghai is de Fransman Gaël Monfils. Krajicek verslaat Poetintseva Michaëlla Krajicek heeft de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi in het Franse )oué-lès- Tours. Ze versloeg de Kazachse favo riete Joelia Poetintseva: 6-4 3-6 7-5. Lesley Kerkhove uit Zierikzee, die net als Kraji cek in de eerste ronde won, krijgt in de tweede ronde te maken met de Kroatische Lukic-Baroni, de nummer drie van de plaatsingslijst. DONDERDAG 10 OKTOBER 2013 I I Arjen Robben is een van de drie huidige Oranje-spelers die zeker zijn van een plaats in de WK-selectie. foto Sander Koning/ANP Nico Verhoeven WIJK AAN ZEE - Het prestigieuze Ta ta Steel Chess Tournament slaat zijn vleugels uit: twee ronden van het 76 jaar oude toernooi worden buiten Wijk aan Zee gespeeld. De spelers uit de A-groep schaken een keer in het Rijksmuseum in Amster dam en een keer in de High Tech Campus Eindhoven. Dat heeft direc teur Dook van den Boer van Tata Steel in IJmuiden woensdag be kendgemaakt. RIJSWIJK LUXEMBURG ALMERE SHANGHAI JOUE-LES-ROURS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33