Raadsbesluit welstandsvrij bouwen Vlissingen juridisch niet waterdicht DetopSjfiS; daardopde nu WALCHEREN 25 Middelburgse wethouder vindt het opmerkelijk dat Vlissingse college oude afspraken niet overneemt. De Jonge middelburg - Door het ontbreken van industriegebieden die bouw klaar zijn, komen al vijfjaar lang geen grotere bedrijven naar Wal cheren. Dat stelt de Middelburgse wethouder Johan Aalberts. Hij vindt dan ook dat op korte ter mijn een dergelijk terrein moet worden aangelegd. Volgens hem zijn er bedrijven die niet bereid zijn lang te wachten voor de eer ste paal de grond in kan. „Dat soort bedrijven, die bij wijze van spreken direct willen beginnen, vinden momenteel op Walcheren bijna niets van hun gading." In een tijd dat elke arbeidsplaats Opmerkelijk dat de portefeuillehouder afspraken met zijn voorganger niet de zijne wil maken. Dan wordt het wel moeilijk besturen telt, vindt Aalberts dat niet verant woord. Volgens hem zijn zulke be drijven nog wel bereid om zes tot acht weken te wachten tot de noodzakelijke vergunningen zijn geregeld. „Maar niet een halfjaar of langer voor er elektriciteitsaan sluitingen liggen en de straten zijn geasfalteerd." Aalberts is samen met zijn colle ga's van Veere en Vlissingen be zig met een opstellen van een vi sie voor nieuwe bedrijfsterreinen op Walcheren. Volgens de Middel burgse wethouder had hij over eenstemming met de voormalige wethouder Jacques Damen van Vlissingen dat Middelburg mocht starten met de voorbereidingen voor een bedrijventerrein bij de Trekdijk bij Nieuwland. „Alleen maar het regelen van een voorbe reidingskrediet, niet het bedrij venterrein al daadwerkelijk aan leggen." Ook zou hij groen licht hebben gekregen van de eind vo rig jaar overleden gedeputeerde Sjoerd Heining. Aalberts: „Hij zei: 'ga zo verder'." Na de recente bestuurswisseling in Vlissingen kreeg hij echter van de nieuwe portefeuillehouder, Rob van Dooren, te horen dat Vlissingen vindt dat gewacht moet worden tot de regionale be- drijvenvisie gereed is. Aalberts vindt het opmerkelijk dat de nieu we Vlissingse portefeuillehouder afspraken die gemaakt zijn met zijn voorganger niet de zijne wil maken. „Dan wordt het wel heel moeilijk besturen", zegt de Mid delburgse wethouder. In een reactie laat Van Dooren we ten dat wethouders regelmatig ge sprekken met elkaar voeren over diverse onderwerpen, zoals ook over het bedrijventerreinenbe- leid. „Die monden soms uit in col- legebesluiten. In dit geval zijn er inderdaad gesprekken gevoerd en dat is ons bekend. Maar wij moe ten ons richten naar het provin ciaal beleid. En dat zegt dat er eerst overeenstemming moet zijn over een Regionale Walcherse Be drijventerreinenvisie. Deze is er nog niet. De gesprekken begin nen binnenkort en op dat mo ment kan ook de Trekdijk aan de orde worden gesteld. Er kan niet vooraf al een besluit worden geno men." Ook de Middelburgse ge meenteraad besloot deze week dat er nog maar even gewacht moet worden met de Trekdijk. Er zijn inderdaad gesprekken gevoerd en dat is ons bekend. Maar wij moeten ons richten naar het provinciaal beleid Dat concludeert het college van B en W na een eerste bestudering van het besluit. CDA-fractievoor- zitter Rijnco-Jan Suurmond waar schuwde al direct dat het raadsbe sluit niet direct uitgevoerd zou kunnen worden en hij krijgt daar in gelijk. „Het raadsbesluit is niet rechtmatig", bevestigt wethouder Lambert Prevoo. Volgens het college kan het be sluit dat de raad heeft genomen, formeel nog niet worden uitge voerd. Daarvoor moet onder meer de bevolking van Vlissingen nog de kans krijgen haar mening te ge ven. Vooralsnog kan het wel standsvrij bouwen alleen nog maar een 'voorgenomen besluit' zijn, stelt de gemeente vast. Dat betekent dat het oude beleid voor lopig van kracht blijft. In dat oude beleid is een belangrij ke rol weggelegd voor de wel standscommissie. Die beoordeelt bouwplannen en geeft daarover advies aan het college van B en W. Het college kan die adviezen wel naast zich neerleggen. De rol van de welstandscommis sie is hoe dan ook uitgespeeld. In het welstandsvrij bouwen, dat de gemeenteraad voorstaat, vervalt die kwaliteitstoets helemaal. Het college wilde zo ver niet gaan en had voorgesteld wel die commis sie af te schaffen, maar er een an dere commissie en toetsing voor in te voeren. Dat was één van de redenen voor de raad om het colle gevoorstel af te wijzen en te kie zen voor volledig welstandsvrij bouwen. Bijzondere kerkdienst Ebenhaezer kerk Voor mensen met een verstan delijke handicap en of functie beperking is zondag 13 oktober een bijzondere kerkdienst in de Eben Haëzerkerk in Arne- muiden. Deze dienst begint om 14.30 uur. Voorganger van de dienst is ds. Bijman uit Arne- muiden. Het orgel wordt be speeld door Harry Roubos. Blue Jeans Big Band in Historische Kerk The Blue Jeans Big Band treedt zaterdag 12 oktober om 20.00 uur op in de Historische Kerk in Oost-Souburg. De band is ontstaan uit het Zeeuws Jeugd Orkest en heeft een bezetting van vijf saxen, vier trompetten, vier trombo nes en een ritmesectie. De Toe gangsprijs bedraagt vijftien eu ro. Kindervoorstelling Historische Kerk De Historische Kerk in Oost-Souburg houdt op zondag 13 oktober om 11.45 uur een Kinderlunchvoorstelling. De lunch is geschikt voor kinde ren van drie tot acht jaar. De toegangsprijs is negen euro en voor leden 7,50. Voor de kaar ten: www.historischekerk.nl. Bijeenkomst over gedrag bij dementie SVRZ houdt vrijdag 11 oktober een bijeenkomst voor familie, vrienden, buren en bekenden van iemand die lijdt aan de mentie. Het thema is 'moeilijk hanteerbaar gedrag bij mensen met dementie'. De bijeen komst begint om 15.00 uur en vindt plaats in Het Palet in Mid delburg-Zuid. Kleine nazomerfair met woonaccessoires Wie op zoek is naar allerlei spulletjes voor in huis, kan ko mend weekeinde terecht in Me- liskerke. Jo Ann houden zaterdag 12 oktober van 10.00 tot 17.00 uur een Nazomerfair met brocante woonaccessoires. De fair vindt plaats in de tuin van het pand aan de Jan Geertsesweg 4 in Meliskerke. Zeeuwse avond in dorpshuis Ritthem In het Dorpshuis in Ritthem vindt zaterdag 12 oktober een Zeeuwse avond plaats. Er zijn optredens van Zeeuwse Zien en Pier en Co. De avond begint om 20.00 uur, de zaal gaat een uur voor aanvang open. De en treeprijs bedraagt 7,50 euro per persoon. No\u Minder wegenbelasting, minder brandstofkosten en nu extra voordelig! DONDERDAG 10 OKTOBER 2013 'Al vijfjaar geen nieuwe bedrijven' door Emile Calon Johan Aalberts, Middelburg Rob van Dooren, Vlissingen door Maurits Sep VLISSINGEN - Wie in Vlissingen een huis wil laten bouwen en nu denkt de vrije hand te hebben in de vorm geving, komt bedrogen uit. Het be sluit dat de gemeenteraad vorige week donderdag nam over wel standsvrij bouwen, blijkt juridisch niet waterdicht. ARNEMUIDEN OOST-SOUBURG OOST-SOUBURG MIDDELBURG MELISKERKE RITTHEM TOYOTA AIJUAYS A BETTER Een kleinere auto rijdt stukken voordeliger en is mi aantrekkelijker dan ooit. Want tijdelijk heeft de Toyota Avqo Now standaard centrale vergrendeling met afstands bediening, stuurbekrachtiging, radlo/CD-spéler met MP3 aansluiting, elektrische ramen vóór en airconditioning. En daarbij krijgt u ook nog eens 1.5(H), extra inruil waarde! Daardoor is er al een Ayyo Now vwiaf 7 MO U bent van harte welkom in 01V0 showroom Brandstofverbruik (EC/630/2012J) varieert van 4,31/100 km (23,3 km/l)t/m 4,51/100 km 22,2 km/I) CO2 99-104 gr/km. Prijs incl. BTW en 1.500,- extra inruilwaarde. exd. kosten rijklaar maken en recydingbijdrage. Afgebeeld is de Aygo Now met Sportpakket vanaf 8.630,-. Actieperiode loopt van 09-09-2013 t/m 30-10-2013 (mits geregistreerd voor 31-12-2013). Goes, Pearyweg 10,0113-214810 Vlissingen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25