'Buslijn studenten is ronduit slecht' 1 Niet wachten tot belangstellenden aankloppen Middelburgse genomineerd voor verkiezing Mooi Mens 2013 24 WALCHEREN BEDRIJVENTERREINEN De Neef dringt bij het Terneuzen se college van B en W aan op meer rechtstreekse bussen tussen Terneuzen en Vlissingen en vice versa. Terneuzen zou daar ook de gemeenten Sluis en Hulst bij moe ten betrekken, vindt zij, want stu denten uit die gemeenten zijn he lemaal lang onderweg naar en van school. Of jongeren vanwege de slechte busverbinding echt zullen verhui zen, is echter maar de vraag. ROC-studenten Fabio Rijckaert (17) uit Nieuw Namen en Joost van Broeck (17) uit Clinge die woensdagochtend op het bussta tion in Terneuzen wachten op de bus, zijn het in elk geval niet van plan. „Een busabonnement is al prijzig, maar op kamers wonen he lemaal." Fabio en Joost zijn het wel eens met de kritiek op de busverbin dingen. De laatste directe bus naar Vlissingen is om 8.10 uur ver trokken. Het is even voor negen uur. Ze moeten nu via Middel burg reizen en met de stadsbus naar het ROC. „Van Hulst naar Terneuzen ben ik al vijftig minu ten onderweg", vertelt Fabio. „De bus naar Middelburg duurt nog eens dertig minuten en dan nog twintig minuten met de stadsbus naar Vlissingen." Gaan Fabio en Joost met de direc te bus naar Vlissingen, dan zit die vaak overvol. „Er zijn zelfs al reizi gers flauwgevallen." Het is aan de provincie om het busvervoer te re gelen. De Zeeuws-Vlaamse ge meenten moeten daar aanklop pen. Binnenkort wordt het busver voer opnieuw aanbesteed.. De Neef: „Dit is dus hét moment om in actie te komen." Vanuit Terneuzen rijden per dag vijf directe bussen naar Vlissingen. Dat is te weinig voor studenten HZ en ROC. MIDDELBURG - Als je wilt dat be drijven van buiten zich in je regio vestigen, dan moet je voor zorgen dat bedrijfsterreinen klaar liggen. Dat stelt Erwin van der Meer van Economische Impuls Zeeland, de organisatie die bedrijven naar Zee land probeert te lokken. Hij bevestigt daarmee de stelling van wethouder Johan Aalberts van Middelburg dat door het ont breken van kant-en-klare bedrijfs- gronden grotere bedrijven niet naar Walcheren komen. Volgens Van der Meer zijn de afge lopen jaren gesprekken gevoerd met bedrijven die zich wilden ves tigen op Walcheren maar zich als nog terugtrokken. Dat komt vaak door een aantal factoren, vervolgt hij. „Mogelijk ook omdat er geen geschikte locatie was om direct te beginnen." Hij stelt met nadruk dat niet ge wacht mag worden met het ont wikkelen van bedrijfsterreinen tot ondernemers op de deur klop pen. „Dan ben je te laat. Je moet een strategische voorraad hebben als je wilt inspelen op bedrijven die zich in jouw regio willen vesti gen." Hij geeft ook aan dat op Walche ren, maar ook de Bevelanden, mo menteel nauwelijks nog plaats is voor bedrijven die enige milieu hinder veroorzaken. Van der Meer zegt dat hij en zijn collega's voort durend in gesprek zijn met bedrij ven die zich in Zeeland willen ves tigen. „We proberen de sterke punten van de regio naar voren te brengen, zoals de ligging, de ruim te, het ontbreken van files en de goede verbindingen. Maar als er niet direct grond beschikbaar is, dan kunnen zulke gesprekken tot niets leiden." MIDDELBURG - Anita Aerts uit Mid delburg maakt kans*op titel Mooi Mens 2013. Deze wedstrijd is een initiatief van Stichting IZZ om mensen die in de zorg werken en bijzondere initiatieven hebben op gezet. Anita Aerts is genomineerd voor haar initiatief Stichting Vrienden van de Thuiszorg Zorg- stroom. Die beheert een nood fonds, verzorgt vakanties met zorg en organiseert een klussen- service. En dat volledig op basis van sponsoren en vrijwilligers. Stemmen kan tot en met 5 novem ber via www.izz.nl/mooimens en www.facebook.com/mooi- mens.anita.aens. De publieksprijs gaat naar de zorgmedewerker die de meeste stemmen op de websi te en likes via Facebook heeft ge kregen. De vakjury kijkt naar de impact van het initiatief of pro ject voor de zorg in Nederland. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De busverbinding tus sen Terneuzen en Vlissingen moet veel beter, vindt het Terneuzense raadslid Ellen de Neef. Ze vreest dat Zeeuws-Vlaamse studenten van het ROC Scalda en de Hoge school Zeeland anders op kamers in Vlissingen gaan wonen en voor goed 'verloren' zijn voor Zeeuws- Vlaanderen. I Industrieterrein Arnestein in Middelburg, foto Lex de Meester Uit een exploot d.d. 08-10-2013 van (t.k.-)ge- reehtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom, blijkt dat ten verzoeke van 1de ven nootschap onder firma Van Kruiningen A.G.F., gevestigd te Krabbendijke, 2. vennoot J.G.G. van Kruiningen en 3. vennote J.M.H. Nieu- wenhuize beiden wonende te Krabbendijke, Silvester Patricius de Keijzer, geboren op 05-06-1966. thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Neder land. werd gedagvaard om op woensdag 15- 01-2014 te 10:00 uur in persoon of bij gemach tigde te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Zeeland-West-Brabant, Kamer voor Kantonzaken, locatie Middelburg, die alsdan en aldaar gehouden zal worden in het gerechtsgebouw aan Kousteensedijk 2 te Mid delburg ter zake een geldvordering. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Postbus 497 4600 AL Bergen op Zoom Tel. 088 2092990/ref.: 2314907 Uit een exploot d.d. 8-10-2013 van (t.k.-)gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom, blijkt dat ten verzoeke van Schildersbedrijf Noom BV, gevestigd te Sint-Maartensdijk, Serge Pe- kaar h.o.d.n. IBZ Ontwerp 8 Realisatie en Interieur Bouw Zeeland Ontwerp 8 Realisatie, geboren op 26-05-1983, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd gedagvaard om op woensdag 15-01-2014 te 10:00 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Zeeland-West-Brabant, Kamer voor kantonza ken, locatie Middelburg, die alsdan en aldaar gehouden zal worden in het gerechtsgebouw aan Kousteensedijk 2 te Middelburg de vordering strekt tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 2092998/ref.: 90002744 Mr. EJ.L. Remijn Burg. Stulemeijerlaan 16 Bergen op Zoom Tel.0164-241518 /ref:20130057 Uit een exploot d.d. 8-10-2013 van (t.k.-) gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van Meis Imad Al-Asadi, wonende op een geheim adres, ten laste van Amar Satar Alzobaidi, geb. 17-11-1986, thans zonder bekende woon of ver blijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg gevestigd Kousteensedijk 2 te Middelburg, ingediend verzoekschrift tot echtscheiding c.a. d.d. 03-10-2013, met onder meer de aanzegging dat Amar Satar Alzobaidi voornoemd uiterlijk d.d. 22-01-2014 mid dels een advocaat een verweerschrift kan indienen. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom telefoon: 088 - 2092998 /ref.:90004762 mw. mr. D.R.M. de Vos (Haans adv.) Joulehof 10 4622 RG Bergen op Zoom telefoon:0164 - 707172 /ref 189813 DV/jt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24