ZEELAND Naam almanak In nog geen drie weken tijd zijn op Walcheren en Zuid-Beveland negen landbouwvoertuigen gestolen. THUIS IN SNEEUW SKIDÖME OPEN DAGEN skidome.nl i nog Ie status dienen FITHEIDSTEST NIEUWSTIP? Stem op één van de 82 Zeeuwse boeken Politie tast in het duister over doodsbedreiging MIDDELBURG - Sinds vrijdag 20 sep tember zijn bij de Zeeuwse poli tie negen gestolen landbouwvoer tuigen aangegeven. De politie tast in het duister omtrent de daders. Sommige van de voertuigen ston den onbeheerd in een boomgaard of op een boerenerf. De politie doet dan ook een beroep op de ei genaren van dergelijke voertuigen om ze goed achter slot en grendel te zetten en niet onbeheerd ach ter te laten. De serie diefstallen begon in Hoe- dekenskerke donderdag 19 of vrij dag 20 september. Daar werden aan de Molenstraat twee tracto ren van het merk Renault gesto len. In de avond of nacht van dins dag 24 op woensdag 25 september werd in een boomgaard aan de zeedijk te Oudelande een tractor gestolen. De dieven trokken daar na naar Grijpskerke waar „het van vrijdag 27 op zaterdag 28 septem ber prijs was, toen van een boer derij aan de Hondegemseweg een gifgroene mini-shovel ter waarde van 25.000 euro werd weggeno men. In diezelfde nacht verdween bij een horecaonderneming aan de Melsesweg te Zoutelande een zitmaaier ter waarde van enkele duizenden euro's. In Waarde ging het in de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 oktober aan de Plasse- Met de najaarszon op de toet geno ten twee dames van de Kustmara- thon. Het duo had zich te Westka- pelle op een bankje geposteerd, dat niet alleen uitzicht bood op de zee, maar tevens op de voorbij zwoegen de marathonlopers en de vele toe schouwers die hen aanmoedigden. Hun oog viel daarbij op een man, die iedere loper verbaal een hart on der de riem stak. Tot hun groeiende verbazing bleek deze meneer ook nog eens alle lopers met naam en toenaam te kennen. Jan, volhouden joh!" En: „Heeeee, Patrick, kom op!" De dames begrepen er niks van. Wisten zij veel dat de lopers behal ve een startnummer ook hun naam opgespeld hadden gekregen. niet op het zicht." Hij heeft inmiddels wel een alarmsysteem in de loods, maar er is geen beveiligen aan, zo weet hij. „Als ze het willen ben je het gewoon kwijt En wat heb je aan een - beveiliging van een loods midden in de polder. Die dieven doen het ook niet voor de eerste keer. Die weten ook hoe het werkt." De politie doet een beroep op mensen die mogelijk iets ver dachts gezien hebben wat te ma ken zou kunnen hebben met de diefstallen. Ze kunnen dat mel den op telefoonnummer 0900-8844. Verdachte zaken 's avonds of 's nachts kunnen ge meld worden op 112. 12 13 oktober Skidöme Terneuzen weg om een blauwe Ford tractor uit 1978. En bij de voorlopig laat ste diefstal gingen de dieven met drie voertuigen weg. Op één adres aan de Zwanenburgseweg te Oostkapelle werd in de nacht van afgelopen maandag op dins dag een groene tractor van het merk Deutz uiteen schuur gesto len. En bij een ander adres in de zelfde straat een kleine tractor en een zitmaaier. Die stonden in een stal onder een overkapping bij een boerderij. Mark Meulenberg uit Oudelande is een van de gedupeerden. Onge veer twee weken voor de diefstal van de tractor was zijn schuur al leeggehaald. Al het gereedschap, zoals kettingzagen en dergelijke was weg. En hij had ook al ge hoord van diefstallen in Hoede- kenskerke, 's-Heer Arendskerke en mogelijk Wolphaartsdijk. Meulenberg: „Ze weten gewoon hoe het op fruitbedrijven zoals bij ons toegaat. Dat er spullen achter blijven in de boomgaarden en bij de laad- en losplaatsen. Ze kun nen gewoon niet geweten hebben dat die tractor daar stond. Die heb ben we in het donker achtergela ten. De bewuste tractor stond redactie@pzc.nl of 0118-434010 Pftvtod ZEELAND DONDERDAG 10 oktober 2013 Hft badhuis Tractordief slaat toe in Zeeland door René Schrier 9 landbouwvoertuigen verdwenen in een paar weken tijd bij bedrijven op Zuid-Beveland en Walcheren. De poli tie heeft nog geen idee wie daders zijn. Tip? redactie@pzc.nl HET WINTERSEIZOEN GAAT WEER VAN START! ARNEMUIDEN - In het kader van het Nationaal Actieplan Sport en Bewegen werd gisteren een fitheidstest voor mensen van 55 tot 70 jaar gehouden. De test was speciaal bedoeld voor inwoners uit Arnemuiden, Nieuw- en Sint Joos- land en omstreken. Tijdens de test werd onder andere de bloeddruk gemeten, de lenigheid op de proef gesteld en was er een knijpoefening. Aan de hand van die gegevens werd een score berekend, met het advies wel of niet te gaan sporten. Er deden in totaal 130 mensen mee aan fitheidstest. foto Ruben Oreel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21