Agenten en een busje voor de school Nederland kent een nieuw groot zedenschandaal. Een 48-jarige man uit Cuijk lokte meisjes via internet. DONDERDAG 10 oktober 2013 Herfst L 13° Rusland bijt van zich af tegenwoordig Vierde programma Katinka Polderman staat in de steigers Word ook abonnee! CUIJK - Geschokt is de bewoonster van de flat aan het Fazantenveld in Cuijk. Haar buurman, gevelrei niger van beroep, blijkt de 48-jari- ge Frank R. te zijn die is opgepakt omdat hij meer dan driehonderd meisjes via internet zou hebben gedwongen tot seksuele handelin gen en zelfs elf jonge meisjes zou hebben misbruikt. Zelfheeft ze een dochter van 12 jaar. De buur vrouw krijgt koude rillingen bij de gedachte. Haar buurman zou het, zo werd gisteren bekend, vooral voorzien hebben op meisjes in de leeftijd van 10 tot 17 jaar. In zijn inmid dels ontruimde flat nam de poli tie eerder dit jaar 26.000 filmpjes, 144.000 foto's en een grote lading chatgesprekken in beslag. De affai re is de grootste sinds de Amster damse zedenzaak, die in decem ber 2010 aan het licht kwam. „Het was een heel teruggetrokken man. Ik vond hem aardig, maar een beetje zielig. Zijn boodschap pen bestonden vooral uit bier. Heel veel bier. Als je met hem sprak, keek hij je nooit aan." De geschrokken buurvrouw vertelt haar verhaal aan de toegestroom de media. Cameraploegen uit Bel gië en Nederland struinen de gale rij van de recent gerenoveerde flat af op zoek naar bewoners die een beeld kunnen schetsen van de 48-jarige. „Het is ook bij ons groot nieuws", zegt de verslag geefster van de Belgische televi sie. „Van de 65 meisjes die geïden tificeerd zijn, zijn 30 Belgisch." De buurvrouw: „Ik heb nooit ge weten dat ik naast een monster woonde. Maar nu ik dit weet, wor den dingen wel duidelijk. Ik heb wel eens geschreeuw gehoord. De politie is wel eens hier geweest vanwege geluidsoverlast. Bleek dat hij zijn woning met een hoge- drukreiniger aan het schoonma ken was." In de flat zijn de onderlinge con tacten niet zo hecht. Een vluchtig 'hallo' of een plichtmatig praatje, daar bleef het vaak bij. Frank R. kon daardoor ongestoord zijn gang gaan. „Het is hier juist een hele keurige wijk", beschrijft de eigenaar van de cafetaria MC Cift, pal tegenover de flat. Hij reageert geschokt op de zedenzaak: „Die man zal hier ongetwijfeld ook bin nen zijn geweest, maar ik ken hem niet. Padbroek is een nette wijk, misschien wel de mooiste wijk van Cuijk. Met hardwerken de mensen. Beslist geen achter buurt. Maar dat zegt kennelijk niets. Je begrijpt niet wat er in ie mands hoofd mis kan gaan." Ook de directeur van basisschool De Harlekijn, die een straat van de flat vandaan staat, reageert ver baasd. „Je schrikt natuurlijk altijd van dit soort berichten", zegt hij. „Ik heb nooit signalen opgevan gen dat de man kinderen van school benaderd zou hebben." VLISSINGEN - Woensdagmiddag. Voor het hek van basisschool De Wissel, aan de Kleiweg in Vlissin- gen, staan ouders te wachten tot hun kinderen uit school komen. Vóór het hek. Want wie de school in of uit wil, moet langs de politie mensen die de wacht houden, sinds leerlingen van groep 8B via internet doodsbedreigingen ont vingen. Ook het politiebusje voor de school maakt duidelijk: hier gaat het om een serieuze zaak. Verder op in de wijk lopen, minder opval lend, agenten rond die 'observe ren'. Bij de locatie van De Wissel waar de onderbouw zit, op de Fla- mingoweg, posten bijzondere op sporingsambtenaren. En ook daar is het hek van de school afgeslo ten. „Als het een grap is, is het wel een heel zieke grap", zegt Djaj Hendori. Zijn dochter was één van de kinderen die via Insta- gram verontrustende foto's en dreigende teksten ontving. „We praten er onderling veel over", zegt ze. „Over wie dit gedaan kan hebben bijvoorbeeld. Sommige kinderen zijn bang. Dan proberen we elkaar gerust te stellen." Maandag begint de herfstvakan tie. Alwin Don, woordvoerder van de politie: „We hopen dat het dan opgelost is." DE STELLING UW MENING 574 reacties Ik kijk elke dag naar UITGIDS editie: Walcheren 255e jaargang nr. 239 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 VERDIEPING Ga naar www.pzc.nl/abonneren door Ondine van der Vleuten Een Belgische filmploeg maakt opnamen van de Cuijkse flatwoning van verdachte Frank R. foto Ed van Alem 'Een monster als door Herman Wissink buur' O pagina 2 en 3 Verliefd meisje doet alles pagina 22 en 23 De een hoort dit, de ander dat Ik controleer mijn kinderen op de sociale media Reageer op pzc.nl Omroep Zeeland EENS 48% ONEENS 52%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1