Koewacht verspeelt de zege na hectische slotfase O0rbv is IJzendijke maakt haar status waar I Tjoba blijft dankzij goede tweede 1 46 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG Voor de zesde keer op rij verliest Steen op eigen bodem van angstgegner Clinge: 0-3. Novitas positief gestemd ondanks verliespartij Breskens ging schlemielig onder uit in 's-Heerenhoek. De Zeeuws-Vlaamse ploeg had het betere van het spel tegen Patrij zen, maar verloor wel: 1-0. Oost burg won met 3-1 van Vogelwaar de. Koewacht-Jong Ambon 3-3 (1-0): Björn Langeveld bezorgde Jong Ambon in een hectische slotfase een punt. Hij zorgde in de 94e mi nuut voor de 3-3. Dat gebeurde op een moment dat de Middelbur gers met negen man speelden. Zi- co Hihuleruw en Celino Davidse hadden daarvoor de rode kaart ge kregen. Na de overtreding van Tuhuleruw schoot keeper Jelle Bonte de 3-1 vanaf de strafschopstip binnen en leek de winst binnen. Martin Wai- sapy en Langeveld beslisten ech ter anders. Robin Mariman (1-0), Ruud Martens (2-1), Yannik Tani- wel (1-1) waren de andere doel puntenmakers. Vogelwaarde-Oostburg 1-3 (1-1): Rick Moens was na twintig minu ten trefzeker met een kopbal: 1-0. Acht minuten later was het Da- vey Maas die profiteerde van een verdedigende fout aan de kant van de thuisploeg. Rick Maan- hout van Oostburg zette zijn ploeg daarna op voorsprong en Ar jan Versluis maakte een kwartier voor tijd gretig gebruik van de ge boden ruimte: 1-3. Groede-Schoondijke 1-1 (0-0): Keeper Bryan de Waele vergat zijn ploeg in de dertigste minuut op voorsprong te zetten uit een strafschop. Zijn collega onder de lat bij Schoondijke stopte zijn in zet. Toch kwam Groede twintig minuten voor tijd op voorsprong door een afstandsschot van Sven Ver ploeg. Niet veel later bleek Arek Nikolajzcyk van Schoondij ke wel trefzeker uit een straf schop: 1-1. Zeeland Sport-Sluiskil 4-1 (0-0): Zeeland Sport pakte in de tweede helft het initiatief. Uit een corner kon Roy Verkerk de bal binnentik- ken. Boy van den Berge deed na een uur spelen wat terug voor Sluiskil, maar daar bleef het dan ook bij. Matthieu de Smit en We sley de Leeuw (twee keer) bepaal den de eindstand op 4-1. Patrijzen-Breskens 1-0 (0-0): Waar Breskens het betere van het spel had, bleek de thuisploeg ef fectiever. Een kwartier voor tijd tekende Nick van Craenenbroeck voor de winnende treffer en mocht de ploeg uit 's-Heeren hoek zich uiteindelijk de gelukkig ste van de twee noemen. RIA W.-Biervliet 2-0 (1-0): Can Kiran schoot de bal na een indivi duele actie in de 24e minuut te gen de touwen. Er waren daarna kansen over en weer, totdat Sou- fian Dooms in de 60e minuut via een rake kopbal de 2-0-eindstand op het scorebord zette. Zaterdag. IJzendijke-Vreden- burch 6-1 (4-1). Na tien minuten stond het 2-0 door twee rake kop ballen van Marjolein de Munck. Kelly van Leeuwe liet de 3-0 aan tekenen. Maud Kuijpers benutte een strafschop na een Overtreding op Thea Corstanje. Vredenburch scoorde voor rust nog de 4-1. In de tweede helft zorgden Corstan je en Van Leeuwe voor het halve Zondag. Marjola Girls-Terneu- zen 3-2 (2-0). Terneuzen had gro te delen van het duel het betere van het spel, maar bleef na afloop andermaal met lege handen. Het verschil tussen beide teams zat hem niet voor het eerst dit sei zoen in de afwerking. Marjola Girls nam voor de rust een 2-o-voorspong, maar die werd kort na de hervatting tenietge daan door treffers van Kelly de Boevere en Mandy Kloonen. Nadat het niet veel later 3-2 werd, ontbeerde Terneuzen net dat beet je geluk dat nodig was om terug te komen. Ook al omdat paal en lat in de weg stonden, bleef het 3-2. SINT JANSTEEN - Clinge kende zon dag een droomstart in de derby van de vierde klasse A tegen Steen. Na zeventien minuten gaf het scorebord 0-3 aan in het voor deel van de ploeg van Marco van Vlierberghe. In die stand kwam geen wijziging meer, omdat Clin ge na rust verzuimde de score op te voeren. Clinge is een angstgegner voor Steen, dat de laatste zes derby's op eigen veld van de streekrivaal verloor. De thuisclub maakte e"en machteloze indruk, terwijl Clinge veel energie en gretigheid in zijn spel legde en in de duels de tegen- stander de baas was. „We begin nen altijd scherp aan de wed strijd. Soms lukt het dan niet om te scoren, maar vandaag dwongen we dat geluk af. Met de 3-0 kon er ons nog weinig gebeuren. We heb ben bijna niets weggegeven", vat te de trainer van Clinge de derby samen. Eigenlijk was er nooit sprake van een derby, omdat Steen voetbal lend en fysiek tekortkwam tegen een kwalitatief betere tegenstan der. Vanaf het begin werd er door Clinge druk op de bal gezet, waar door Steen persoonlijke fouten maakte. „We hebben de zwakke plekken blootgelegd", vond Van Vlierberghe. Met de terugkeer van Thomas Leegwater en aanwinst Marnix van Sonsbeek, die samen van HVV'24 overkwamen, en nieuw komer Domenique de Burger (ex-Graauw en HW'24) heeft de ploeg uit Clinge een kwaliteitsim puls gekregen. Dat moest ook Steen-trainer Carlo van Grimberg- he beamen. „Je ziet dat Clinge veel verder is. Ze hebben meer in dividuele kwaliteit. Wij spelen nog te wisselvallig. Vijf jongens die vanuit de A-junioren zijn HULST - De handbalsters van Novi tas maakten zondag in Hulst hun debuut in de derde klasse van de Nederlandse competitie. Het werd na een spannende wedstrijd 7-6 in het voordeel van Olympus. De thuisploeg kwam nog wel op een 2-1-voorsprong, maar daarna waren de rollen omgedraaid. „We kwamen telkens gelijk, maar dan nam Olympus weer een voor sprong. Het bewijst wel dat we in deze klasse thuis horen", zei trai ner Erwin Bel van Novitas na af loop van de wedstrijd. Hij hield een goed gevoel aan het duel over. Voor Novitas waren Caroline Burm, Patty van Kerckhoven, Pa tricia Bel productief. Allen maak ten twee treffers. Novitas 2 verloor kansloos met 24-2 van HMC 5. Carla Salles was verantwoordelijk voor beide tref fers. Sporting Trigon-Tjoba 12-15: Tjo ba begon moeizaam aan de uit wedstrijd in Leiden. Het eerste aanvalsvak kwam maar moeilijk tot scoren en daardoor keek de ploeg van trainer Bram van Gef- fen bij rust tegen een 7-5 achter stand aan. Het wedstrijdbeeld kantelde ech ter na rust waardoor het een mi nuut of vijf voor het einde al 10-15 voor Tjoba stond. GKV (G)-TOP 21-13: Tot de rust kon TOP het tempo van GKV bij benen (8-7), maar daarna kostte het steeds meer moeite om aan te haken. De thuisploeg schoot zui verder en sloeg vlot een gat van vijf punten, dat de Arnemuidena- ren niet meer goed konden ma ken. Fortis-Kinderdijk 20-15: Eerste klasser Fortis herstelde zich van twee nederlagen op rij en speelde volgens trainer Sjaak Baas 'als van ouds' tegen het laaggeklasseerde Kinderdijk. Na een 15-9 ruststand was de precisie een stuk minder in de tweede helft en bleef de tel ler hangen op 20. Swift-Koag 14-12: Swift nam in de tweede helft afstand van con current Koag. DSO (K)-Togo 12-20: Tweedeklas ser Togo kreeg tegen DSO meer ruimte dan het tot nu toe van an dere tegenstanders had gekregen en dat lag de ploeg wel. Bij rust was het 6-6, maar in de tweede helft liep een scherp en gefocust Togo uit naar een ruime overwin ning. Atlas-Seolto 12-17: Atlas was, zo als trainer Edwin Machielse het zei, niet op schot en zag dat Seol- to dat wél was. De gelijkopgaande Walcherse derby in de derde klas se kende een 7-9-ruststand. Het verschil bleef steeds beperkt tot cB nooit een door Mitchell Minnaard MIDDELBURG - Het duel tussen Koe wacht en Jong Ambon in de vierde klasse van het zondagvoetbal ken de een spectaculair slot. De Middel burgse formatie leek af te steve nen op een nederlaag, maar kwam in de 94e minuut nog langszij. Jong Ambon speelde in die fase met ne gen man na twee rode kaarten. TERNEUZEN - Koploper IJzendijke was zaterdag in de tweede klasse B van het vrouwenvoetbal veel te sterk (6-1) voor Vredenburch. Der deklasser Terneuzen leed zondag al weer de vierde nederlaag in dit nog prille seizoen. Uit tegen Marjo- la Girls werd het 3-2. dozijn: 6-1. Vijfde klasse. IJzendijke 2-Bruse Boys 3-1 (0-1). Maud Ves- seur 1-1, Marieke Ulijn 2-1, Kelly Lip pens 3-1. MZC'11 2-Koewacht (0-1). Franciska Hiemstra 0-1. Rillandia-Zaamslag 5-4 (2-2). Senna Riemens 2-1, Karin Schellekens 2-2, Senna Riemens 5-3, Rowen Riemens 5-4. Vierde klasse. Hontenisse-Alliance 1-1 (0-0). Katrien de Visser 1-0, 1-1. FC Axel-Virtus 4-2 (3-1). Sandra Beun 1-0,1-1, Alicia Huijsman 2-1, Linda van Meurs 3-2, Annelies Baauw 4-1,4-2. Vijfde klasse. Hulsterloo-Halsteren 4-1 (1-1). Marianne de Cocq 1-0, 1-1, Marianne de Cocq 2-1, Natajsa Praet 3-1 en 4-1 Vogelwaarde-MOC'17 0-4 (0-1). wedstrijd door Aector Dooms KARAKTERISTIEK Steen-Clinge 0-3 (0-3). 6. Marnix van Sonsbeek 0-1,15. Davy van Puijvelde 0-2,17. Davy van Puijvel- de 0-3. Scheidsrechter S. Schipper (Grijpskerke). Gele kaart: Serge Merckx (Steen). Aantal toeschou wers: 500. door Michiel Bouwman i Mondeel was goed voor treffers bij Tjoba. MIDDELBURG - Een goede tweede helft leverde Tjoba de overwinning op in de overgangsklasse D van de korfbalcompetitie. Sporting Trigon werd met 12-15 verslagen en daar door staat Tjoba nog steeds aan kop. Scores Tjoba: Robert van Schaik 4, Esmee Walraven 3, Anouk Braam, De mi Mondeel, Marcel de Dreu allen 2, Dirk-Jan Westmaas en Manon Braam 1. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Peter van Belzen 4, Corné Bezemer 3, Rem- co Bezemer 1 Scores Fortis: Rens van den Driest 6, Remco Crucq 5, Rachel Verhage 5, Joy ce van Hese 2, Jordi Sleijpen 1, Lindy van Schijndel 1. Scores Togo: Jan-Willem van Nieu- wenhuijze 8 Niek Meerman 7, Mar ten Postema 3, Anouk Hazelaar 2, Sharona van Belzen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72