KEUKEN OUTLET WINKEL Open huis zorgt voor drukte bij dierenartsenpraktijk en dierenasiel School De Klimop wordt opgeknapt 16 SCHOUWEN-DUIVELAND NK VOOR BLAZERS Geen geld gemeente voor ZLM tour Man om het leven gekomen bij val van dak ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland stelt geen subsi die beschikbaar voor de ZLM Tour 2014 om de Arjaan de Schip per Trofee. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. Reden voor de gemeente om sub sidie voor het evenement te wei geren is dat het in de visie van het college niet aanwijsbaar ten goede komt aan de ingezetenen van de gemeente. Bovendien past de subsidieverlening niet binnen het gemeentelijk beleid omdat er geen relatie is met de gemeentelij ke welzijns- en/of sportactivitei ten. „Die worden steeds vaker ge dumpt. We hebben nog nooit zo veel konijnen gehad", aldus Jolan- da Meerman van het asiel. „Die beestjes worden ergens losgela ten, iemand anders vindt ze dan en brengt ze naar het asiel. Dat ge beurt nogal eens de laatste tijd. Er zit zeg maar een stijgende lijn in de konijnen. We hebben er dit jaar al 45 in het asiel gehad en dat is nooit eerder geweest." Meer man kon zaterdag naar schatting meer dan 100 mensen verwelko men in het asiel aan de Zandweg. „En ik heb het idee dat er deze week nog wel wat mensen terug komen om nog eens te kijken." Ook bij de Dierenartsenpraktijk Schouwen-Duiveland was het za terdag een stuk drukker dan nor maal. Dierenarts Ingeborg Bui- tink schat dat enkele honderden mensen naar de Ster-dierenkli niek kwamen. Zij konden er on der meer live operaties volgen. „En dat was echt heel populair", zegt Buitink. „Er stonden echt he le groepen te kijken. Ze zagen onder meer sterilisaties van poe zen en castraties van katers. „En voor het dierenasiel hebben we za terdag een aantal konijnen gesteri liseerd. Dan zijn ze wat makkelij ker te plaatsen." Veel bezoekers maakten van de ge legenheid gebruik om een gratis gezondheidscheck bij hun huis dier uit te laten voeren. Buitink kijkt tevreden terug op het open huis. „We vinden het leuk om mensen een kijkje achter de scher men te kunnen geven." ZIERIKZEE - De man die zondag morgen dood is aangetroffen in een tuin van een woning aan de Meelstraat in Zierikzee is niet door een misdrijf om het leven ge komen. Dit is na onderzoek door de forensische en tactische recher che vastgesteld. De 47-jarige man uit Brielle was te gast in Zierikzee. Waarschijnlijk is hij slaapwande lend vanuit de slaapkamer het platte dak opgegaan. Dit dak is niet voorzien van een reling, waar door hij naar beneden kon vallen. Tijdens het onderzoek werd de aangrenzende Kinderstraat - die toegang biedt tot de tuin in kwes- F tie - afgesloten voor alle verkeer. Aan De Klimop is de afgelopen tijd geen onderhoud gepleegd in afwachting van een totaalinspec tie van het gebouw. Die inspectie is nu geweest en een van de con clusies was dat op een aantal pun ten uitstel niet langer verant woord was. Het dak van De Klim op krijgt een hogere rand om ruimte te maken voor extra isola tie. Een aantal kozijnen wordt ver vangen en daarbij wordt ook met een dubbelglas aangebracht. De hemelwaterafVoeren en goten wor den gerepareerd en kapotte dak pannen en nokvorsten vervangen. Met houtrout aangetaste dakran den worden vervangen. Hoofd stuk apart is de westelijke ingang van de school. Bij de bouw van de school in i960 werd gekozen voor een inspringend gedeelte. Dat blijkt in de praktijk niet zo'n goed idee te zijn geweest. Het wat ver borgen en donkere hoekje is een vandalismegevoelige hangplek voor jongeren geworden. Er is on der meer brand gesticht en een rol luik beschadigd. Door middel van een kleine aanpassing wordt de in gang van de school nu naar voren gehaald tot aan de gevel. De op knapbeurt wordt betaald door de gemeente Schouwen-Duiveland. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Cravenpolder T (0113) 312547 M 0653314189 Openingstijden zie icunu. keu feenoutletioin kei. nl Na een foutje moet je door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Tien katten en één hond hebben sinds de open dag za terdag bij het dierenasiel Schou- wen-Duiveland een nieuw baasje. Er wachten nog 61 katten - varië rend van kitten tot volwassen poes of kater - op een nieuw thuis. Én vijftien konijnen. door Piet Kleemans DREISCHOR - OBS De Klimop in Dreischor wacht een stevige op knapbeurt. Dak, dakranden, goten en kozijnen worden aangepakt en er wordt werk gemaakt van isola tie. Voor het achterstallig onder houd is een bedrag van ruim 57.000 euro nodig. Luna Pekaar - hier op de muziektent in het hart van woonplaats Zierikzee - speelt sinds drie jaar altsaxofoon, foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54