De Croote ligt op schema met Hoek Kruiningen kan weelde niet dragen I 1 d SS"'/ 42 SPORT HOOFDKLASSE B ZATERDAG Bevelandse hoofdklasser speelt op eigen veld doelpuntloos gelijk tegen RWH. Zaamslag weer kanonnenvoer Hoek omzeilde zo een lastige klip en bleef koploper in de hoofdklas se B. De cijfers van de afgelopen weken zijn indrukwekkend. Van de laatste zes officiële duels won de ploeg er vijf. Alleen het duel met Heinenoord (o-o) leverde geen overwinning op. Opvallend is ook dat Hoek sinds de treffer van Oranje Wit (Hakan Tolul, 69e minuut op de eerste speeldag) geen treffer meer heeft moeten in casseren tegen achtereenvolgens Heinenoord (0-0), Stedoco (0-5), HBS (3-0), Kloetinge (1-0) en nu XerxesDZB. Jordi de Jonghe, die nu 471 minu ten niet gepasseerd is, keepte za terdag ook weer sterk en hield KARAKTERISTIEK zijn ploeg een paar keer op de been. Eén keer had de 21-jarige doelman het geluk aan zijn zijde, toen een schot van Serginho van Axel-Dongen de binnenkant van de paal raakte en achter zijn rug langs over de achterlijn hobbelde. In die fase had Hoek het even las tig, maar het spel beeld verander de met het inbrengen van Kyle Doesburg na ruim een uur. De be resterke aanvaller zorgt er altijd voor dat een tegenstander achter in weinig risico's durft te nemen. Hoek, voor rust omgeschakeld van een 3-5-2- naar een 4-4-2-sys- teem, kreeg meer grip en besliste het duel een kwartier voor tijd. Birgen Martens was vlak voor rust het eindstation van een mooie aanval geweest (0-1), bij de tweede treffer had Nick de Groote geen hulp nodig. De aanvaller forceerde vorige week de strafschop die beslissend was tegen Kloetinge en liet deze keer de verdedigers van XerxesD ZB geregeld zijn hielen zien. De Belg maakte in Rotterdam zijn derde van het seizoen en is al we ken in vorm. De nieuweling is een toegevoegde waarde, terwijl hij dit seizoen helemaal niet voor Hoek leek te spelen. „Ik had nog gewoon een contract voor een jaar bij Deinze", legde hij uit. „Vorig seizoen heb ik der tig van de 34 wedstrijden ge-' speeld, maar ik kreeg te horen dat ik minder speeltijd ging krijgen. Ik had onder vier ogen tegen een bestuurslid verteld dat ik het niet eens was met het gevoerde beleid. Dat had ik in vertrouwen gezegd, dacht ik. Op 18 juni kreeg ik in eens een brief, waarin stond dat ik me eind juli bij de beloften moest melden. Ik heb één keer meegetraind en daarna meteen aangegeven dat het ook de laatste keer was. Ik voelde me nog veel te fit en te goed voor dat niveau." De Groote kwam via via in con tact met Hoek. „Ik kon niet meer naar een andere Belgische club, Nederland was één van de weini ge opties. Ik hoefde er niet lang over na te denken." KLOETINGE - Zo langzamerhand mag Kloetinge zich in aanvallend opzicht zorgen gaan maken. Door het o-o-gelijkspel zaterdag tegen RWH bleef de Zeeuwse hoofd klasser voor de tweede week op rij zonder doelpunten. Nog zorg- wekkender.is dat Kloetinge in zijn vier competitiewedstrijden nog geen 'uitgespeeld doelpunt' heeft gemaakt. Natuurlijk, Kloetinge heeft vier keer gescoord, maar die goals kwa men niet tot stand door combina tievoetbal. Twee treffers werden KARAKTERISTIEK gemaakt vanaf de strafschopstip, ééntje door een solo en ééntje uit een vrije trap. Die goals tellen na tuurlijk allemaal mee en ze heb ben inmiddels vier punten opgele verd, maar Kloetinge beoogt toch vloeiender aanvalsspel. Tegen RWH verdiende alleen Mark Schuit voorin een voldoen de. Hij was voor het eerst sinds lange tijd 'op 10' geposteerd en deed het naar behoren. „Roy (Mul der) en ik moesten het breed ma ken op het middenveld", vertelde Bert den Hamer, „zodat Mark in het midden ruimte kreeg." En die tactische zet werkte. Het Kloetingse gevaar kwam van Schuit. Kort voor rust pikte hij een bal op op de helft van RWH, dribbelde richting het strafschop gebied, waarna zijn vrije schot kans over ging. In de tweede helft kon hij ook enkele schotjes en dreigende dribbels overleggen, maar 'doelpuntfahig' was het za terdag allemaal niet. Steun van zijn kompanen in de aanval kreeg hij nauwelijks. Bart Deprez kwam op rechts nauwe lijks in het spel voor, hetzelfde gold op links voor Jason Tjien Fooh. Ze zochten de achterlijn Kruiningen-The Gunners 3-3: De thuisploeg speelde een goede eerste helft en een slechte twee de. Na 25 minuten stond het 3-0 door twee treffers van Thomas Paauwe en een van Jeff Herwig. De bezoekers uit Breda schroef den het tempo op en in een tijds bestek van vijf minuten stond het in de tweede helft 3-3. Hierna mis ten beide ploegen diverse kansen op de volle winst. WHS-Halsteren 3-2: Vanaf het eerste fluitsignaal was WHS de bovenliggende partij. De aller eerste kans van Halsteren vloog er echter in. Door doelpunten van Robin van Dijke en Arvin de Wit te kwam WHS terecht met 2-1 voor. In de tweede helft ging WHS door met het missen van kansen, alleen Patrick van Schet sen kon het net nog vinden. In de blessuretijd schoot Ad van Meel vanaf elf meter de 3-2 binnen. Oosterhout-Kapelle 3-5: Jon Her- selman opende de score voor Ka pelle en Roderick van Iwaarden zorgde voor 0-2. Na twee treffers van Oosterhout maakte Jordy de Kok 2-3 binnen. Na de 3-3 besliste Jeroen van Avermate de wedstrijd door 3-4 te maken en Jordi Maton- do bepaalde de eindstand op 3-5. Seolto-Krabbendijke 2-4: Elco Jansen zorgde voor 0-1 en Sebasti- aan Stoop maakte 1-1. Vanaf de strafschopstip werd het 1-2 door Danny Weber. Aan de andere kant scoorde ook Patrick de Klerk vanaf elf meter. Rens Jansen schoot Krabbendijke naar 2-3 en Elco Jansen zorgde voor 2-4. Internos-Noad'67 0-4: De bezoe kers hadden nog nooit bij Inter nos gewonnen en brachten daar zaterdag verandering in. Roy van Splunter zorgde voor 0-1 en Frank •den Engelsman voor 0-2. Na de 0-3 van opnieuw Den Engelsman was het verzet van Internos gebro ken. Vlak voor tijd maakte inval ler Wesley Kievit 0-4. Wemeldinge-DHV 1-1: Van grote afstand maakte Thomas van der Wal 0-1 namens DHV. De Bra bantse club was sterker, maar in de tweede helft waren de rollen omgedraaid. De tandem Rutger Vergouwen-Remi Bruijnooge be gon te draaien en daar viel een doelpunt uit van Bruijnooge. Vlak voor tijd raakte Dennis Wisse nog de binnenkant van de paal na mens Wemeldinge. Kogelvangers-Yerseke 4-2: Een dreigend Yerseke kwam op voor sprong door een doelpunt van Ar jen de Koeijer, waarna Bernie Ste- ketee voor 0-2 zorgde. Na de thee was er een aanvallende thuis ploeg die terugkwam tot 2-2 door treffers van Mare Gorter en Bas Nieuwdorp. In de laatste minuten vlogen vrije trappen van Bob Ruijser en Gor ter nog in het doel, wat resulteer de in een 4-2-eindstand. .'-I - wel, maar de bruikbare voorzet ten waren zo schaars als cijfers in het alfabet. Daan Esser was daar door in de spits een eenling, die geen enkele doelpoging op zijn naam kreeg. Den Hamer, sinds zijn komst met een onomstreden als verdedigen de middenvelder, had er wel een verklaring voor. „RWH speelde eigenlijk net als Hoek vorige week. Ze hadden drie verdedi gers, maar bij balverlies zakten de buitenspelers terug zodat ze met vijf man achterin stonden. Dan SLIEDRECHT - Eersteklasser Zaam slag ging zaterdag opnieuw zwaar onderuit. Vorige week werd met 6-1 verloren van Heerjansdam, nu werd het 6-2 tegen Sliedrecht, de ploeg van trainer John de Wolf, ex-speler van Feyenoord. Sliedrecht kwam al in de eerste minuut op voorsprong via Stefan van Dam, maar na tien minuten herpakte Zaamslag zich. Dat werd beloond met de gelijkmaker van Jordy Bakker. Een sterker Slie drecht, dat voor de titel gaat, kwam voor rust op een 3-1-voor- sprong door Dennis Verhoef en Nilton Ramos (strafschop). In de eerste minuut van de twee de helft maakte Verhoef 4-1. We sley Dieleman deed iets terug (4-2), maar Luciano van Harlin- gen en Ramos zorgden voor de 6-2-eindcijfers. Ramos kreeg in de slotfase nog een rode kaart, om dat hij Zaamslag-aanvaller Peter Dieleman sloeg. et" door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Voor veel spitsen zijn het de moeilijkste meters die er bestaan. Ineens ligt het veld open en volgt vanaf de middenlijn een sprint richting het doel, waar een keeper nog het enige obstakel is. Nick de Croote liet zaterdag te gen XerxesDZB zien geen moeite te hebben met zulke momenten. De man in vorm bij Hoek verover de de bal een kwartier voor tijd op de middenlijn, versnelde nog maar eens, omspeelde de doelman en be sliste het duel: 0-2. XerxesDZB-Hoek 0-2 (0-1). 43. Bir- gen Martens 0-1, 75. Nick de Croote 0-2. Scheidsrechter A.L. van de Ketterij (Goes). Cele kaart: Fabian Wilson, Thomas van Rent- erghem en trainer Kenny Verhoe- ne (allen Hoek). Aantal toeschou wers: 400. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld; Fabian Wilson, Bir- gen Martens, Reguillo Vandepitte, Hakim Boucheta (62. Kyle Does burg), Thomas van Renterghem (84. Thomas van den Houten); Guillaume Clinckemaillie en Nick de Groote (86. Regilio Pinas). Kloetinge op zoek naar goals door Rudy Boogert Kloetinge-RWH 0-0. Scheidsrech ter T.J. Versnel (Zwijndrecht). Ge le kaart: Jaap Esser, trainer Die- derik Hiensch (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 350. Kloetinge: Jaco van der Schee; Aard Veldhof, Jaap Esser, Ruben Hollemans, Timo Jansen; Bert den Hamer, Roy Mulder; Bart Deprez, Mark Schuit, Jason Tjien Fooh; Daan Esser (75. Ingmar Quist). door Robin Hamelink MIDDELBURG - Kruiningen verspeel de in de derde klasse B van het za terdagvoetbal een 3-0-voorsprong tegen The Gunners (3-3). WHS ver sloeg Halsteren met 3-2 en Kapelle won met 5-3 bij Oosterhout. Krab- bendijke won met 4-2 bij Seolto en Noad'67 deed dat met 4-0 tegen In ternos. Wemeldinge en DHV speel den 1-1 gelijk en Yerseke verloor met 4-2 van Kogelvangers. 6 Zes clubs in de derde klasse B hebben nog maar één wedstrijd ver loren. Vijf daarvan zijn Zeeuwse clubs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42