SPORT x Spor Goese atleet profiteert van uitvallen Sébastièn Schletterer en grijpt verrassend de zege in elfde editie van Zeeuwse Kustmarathon. 0eRodePilaren Nagenieten van de Zeeuwse Kustmarathon Pep Guardiola zet Bayern München naar zijn hand Aanvallende armoede bij hoofklasser Kloetinge ZOUTELANDE - Alsof het niets was, perste Huub van Noorden er zater dag in de Langstraat van Zoutelan- de plotsklaps drie radslagen uit. Daarmee toonde de 25-jarige Goe- senaar aan dat hij aan het einde van de slopende wedstrijd nog zeer fit was. „Ik heb niet het ge voel dat er nu al 42 kilometer op zit", zei hij doodleuk. „Ik zou nog wel verder kunnen." Met die radslagen verlengde Van Noorden een traditie. Bij zijn eer dere deelnames aan de Kustmara thon finishte hij op identieke wij ze. Toen stond hij nog in de scha duw van anderen en vielen de gymnastische oefeningen niet zo op. Zaterdag was hij echter de nummer één en had iedereen oog voor hem. En iedereen reageerde uitbundig op de show van de tweede Zeeuwse winnaar van de Kustmarathon. Sébastièn Schlette rer ging hem voor (2004, 2008 en 2009). Van Noorden behoorde bij de elf de editie niet tot de topfavorieten. Weinigen zagen in hem een win naar. Dat stak de nog jonge fysio therapeut een beetje. Hij was za terdag getergd. Toen hij de meet in 2.40.52 uur gepasseerd was, maakte hij een lange neus naar de 'kenners'. „Ik heb misschien niet de snelste benen, maar was men taal wel het sterkst vandaag." De Bevelander zat tot de strandop gang bij Vrouwenpolder in een groepje met zijn provinciegeno ten Sébastièn Schletterer, Erwin Harmes en Remy Vasseur en de Waal Anthony Pochet De vijf kop lopers werkten op de Stormvloed kering goed samen, maar eenmaal op het rulle zand was het ieder voor zich. Schletterer stoof er van door en de ongedurige Harmes probeerde zo lang mogelijk in diens spoor te blijven. De overige drie hapten naar adem en beslo ten hun eigen tempo te kiezen. Schletterer had meer getraind dan ooit. De veertigjarige Middelbur ger wilde niet nog een keer ver rast worden door mogelijke Noord-Afrikaanse deelnemers. Hij was daarom ongekend fit. In de eerste dertig kilometer liep hij ook beresterk. Maar opeens, na bijna een half uur solo gelopen te hebben, kreeg hij kramp. Bij de eerste beklimming in natuurge bied De Manteling schoot het in z'n bovenbeen. Schletterer zag de hoge luchtvochtigheidsgraad als oorzaak. Hij had onderweg veel ge dronken, maar mogelijk nog niet genoeg. Hij probeerde nog wel zijn benen los te maken, maar kon niet meer verder. Hij zag Van Noorden, die de ingestorte Har mes al was gepasseerd, voorbijko men en de leiding pakken. Pochet en Vasseur volgden daarna op res pectabele achterstand. Van Noor den hield vanaf Domburg zijn tempo vast. Hij is een geoefend trailloper en kan lange afstanden goed aan. Hij hoefde in de laatste twaalf kilometer alleen nog maar zijn verstand op nul te zetten en zijn benen het werk te laten doen. Hij had daarbij veel steun aan de toeschouwers. „Wat waren die fan tastisch. Ik werd richting Zoute- lande gedragen." Door zijn overwinning liet Van Noorden enkele nare ervaringen uit de afgelopen jaren achter zich. In juni 2011 miste hij in het Bel gische Herzele een dopingcontro le bij een wielerwedstrijd. Hij was tijdens de koers uitgestapt en ver volgens naar huis gegaan, zonder dat hij wist dat hij na afloop een plas moest inleveren. Zowel de Belgische als de Nederlandse do- pingautoriteiten geloofden niet in zijn onschuld en schorsten hem voor een jaar. In 2012 kwam daar nog een domper overheen. Van Noorden raakte overtraind en kon niet presteren op de manier die hij wilde. Hij deed wel mee aan de Kustmarathon, maar werd te leurstellend achtste. „Ik heb toen veel fouten gemaakt. Daar heb ik duidelijk van geleerd. De race heb ik nu veel beter aangepakt." Pochet, de nummer drie van vorig jaar, hield knap zijn tweede plaats vast. Vasseur werd derde, op bijna drie minuten van Van Noorden. „Mijn hoofd was nog fris, maar mijn benen werkten niet meer mee", zei de Vlissinger. „Ik denk dat ik nog niet helemaal hersteld was van de triatlon van Almere." ÊWiO VOETBAL VOETBAL Van Noorden maakt lange neus door Roeland van Vliet MAANDAG 7 oktober 2013 Sébastièn Schletterer, Huub van Noorden en Erwin Harmes (van links naar rechts gaan als eersten het strand op bij Vrouwenpolder. Remy Vasseur is de nummer vier op de achtergrond, foto Ruben Oreel 25 Huub van Noorden is de jongste win naar ooit van de Kustmarathon. De vijf jongste winnaars op een rijtje: 1. Huub van Noorden (2013) 25 jaar, 19 dagen 2. Noureddine Athamna (2010) 26 jaar, 130 dagen 3. Sébastièn Schletterer (2004) 31 jaar, 286 dagen 4. Hicham El Barouki (2012) 33 jaar, 202 dagen 5. Rik Wolswinkel (2011) 33 jaar, 291 dagen ->/A v- - A-v „v - >j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29