20 Om2 Nieuw fonds voor verbeteren oude woningen Bewoners Griffioen maken wijn uit eigen tuin VAN IWAARDEN SPUITCABINE Voorronde brengt vier koren succes De voorronde voor het Ne derlands Koorfestival in de Concertzaal bezorgde vier koren een opsteker. Het Ruach Vocaal leugdensem- ble uit Katwijk mag sowieso naar de finale. Het Roose velt Choir kreeg een wild card. Twee koren worden ge- coached: het Zeeuws pop koor Seaside Rendez-Vous en het tienerkoor van de Zeeuwse Muziekschool. Edelstenenbuurt al beter bewoonbaar Er is al veel verbeterd in de Edelstenenbuurt sinds de SP vorig jaar een kritisch rap port overhandigde aan Woongoed. Dat concludeert een SP-delegatie die de wijk zaterdag bezocht Achterstal lig onderhoud wordt aange pakt, en ook de cv functio neert beter. Maar nog lang niet alle klachten over ver warming, lekkages of slecht lapwerk, zijn verholpen. Hennepkwekerij in kelder Kerkstraat In de kelder van een winkel in de Kerkstraat is zaterdag avond een hennepkwekerij ontdekt. Dat gebeurde na loos brandalarm. Agenten ro ken een sterke wietlucht. Bij opening van een straatluik stuitten ze op brandende lampen, een ventilatiesys teem en hennepplanten. De kelder is leeggehaald. De po litie zoekt de eigenaar. Hennepkwekerij in te koop staand huis In een huis aan de Vrouwen- polderseweg is zaterdagmid dag een hennepkwekerij ontdekt. Er was nog maar net geoogst In twee kamers stonden 750 potten en 48 lampen. Omwonenden tip ten de politie toen ze men sen zagen die er niet thuis zouden horen. De woning staat te koop en is tijdelijk verhuurd. De politie onder zoekt de rol van de huurder. DOMBURC - De gemeente Veere gaat particulieren stimuleren ver ouderde woningen op te knappen of te vervangen door nieuwbouw. Het is de bedoeling dat meerdere particulieren samen projecten op zetten. Daar wordt een 'herstructure ringsfonds' voor in het leven ge roepen. Dat moet particulieren een financieel ruggesteuntje ge ven in de vorm van goedkope le ningen. Voorwaarde is dat meer dere woningbezitters samen op trekken. Daarnaast wil de gemeen te methodes aanreiken om tot goe de resultaten te komen. Dat moet er toe bijdragen dat be staande woningen Tevensloopbe- stendig' of energiezuinig worden gemaakt. „We gaan actief op zoek naar der gelijke initiatieven, bijvoorbeeld in gesprekken over dorpsvisies", zegt PvdA-wethouder Chris Maas van Volkshuisvesting. De gemeente wil eerst ervaring opdoen met niet al te ingewikkel de projecten. Maas denkt aan le ningen van 2500 tot 10.000 euro per woning, eventueel aangevuld met cofinanciering door banken of andere 'externe' partijen. Het herstructureringsfonds wordt gevuld met geld dat vrijkomt door opheffing van een fonds voor sociale woningbouw (83.500 euro plus vier euro per vierkante meter verkochte bouwgrond) en door stopzetting van regelingen voor individuele woningverbete ring. Precieze 'spelregels' voor steun uit het herstructurerings fonds moeten nog worden opge steld. Die moeten op 1 januari in werking treden. Om te beginnen denkt Maas dat zo per jaar een tiental woningen kan worden aangepakt. Op den duur kunnen dat er steeds meer worden, en kan ook gedacht wor den aan complexere projecten als de verbetering van sociale wonin gen. neemster Annemie de Smet. Een week geleden staken de Griffi oen-bewoners voor het eerst de handen uit de mouwen om hun druiven tot pulp te pletten. Niet met de voeten, want dat vinden ze vies, maar behoedzaam kne dend met de vingers. Zaterdag na men ze de rest van de oogst onder handen. Horeca-ondernemer Ba rend Midavaine, die toevallig ook in de wijk woont, perste alvast drie enorme flessen helderrood sap uit de brei van vorige week, die al flink was gegist. Jan Joosse van het Walchers bier-, wijn- en likeurgilde nam er een slokje van, en concludeerde dat ze in de Grif fioen over dik een half jaar moge lijk van een smaakvol eigen-merk wijntje kunnen genieten. MIDDELBURG - Of de wijn ook drinkbaar wordt, moet nog blij ken. Maar gezelligheid brengt het goedje al wel. Een twintigtal be woners van Middelburgs Griffi- oen-wijk plette zaterdag duizen den trossen druifjes uit eigen tuin tot pulp. Als het een beetje mee zit levert dat binnen een half jaar zo'n tweehonderd flessen 'Vin Griffon' op. Al jaren hebben ze het er over in de wijk. Maar nu is het er dan toch van gekomen. „Bij sommige bewoners hangen zo veel druiven tegen de gevel, dat ze die niet eens op krijgen. Bovendien, zo heel erg lekker zijn die nu ook weer niet", zegt mede-initiatief- MAANDAG 7 OKTOBER 2013 Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN SEROOSKERKE door Henk Postma Singelgebied Domburg: sinds vorig jaar tijdelijk in gebruik als groot parkeerterrein; straks bouwplaats voor honderd woningen, foto Izaak Verkeste door Henk Postma Terwijl de druiven uit hun tuintjes door de pers gaan, beklinken Griffioen bewoners alvast de hoop op een eerste goed wijnjaar, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17