Oude spullen naar Spanje OPHEFFINGSUITVERKOOP BADKAMERS TOT 80% KORTING SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Dirksland richt zich met 'luxe kraamsuites' nadrukkelijk ook op omliggende regio's. Vroegop vertelt Koren strijden voor finaleplek Koor festival dirksland - Voor zwangere vrou wen op Schouwen-Duiveland wordt het vanaf volgend jaar nog aantrekkelijker om in Dirksland te bevallen. Het Van Weel-Bethes da Ziekenhuis opent over een half jaar een nieuw verloskundig cen trum met acht luxe kraamsuites. Paul van der Velden, lid van de Raad van Bestuur van het zieken huis, verrichtte vrijdag de offi ciële aftrap voor de bouw van Cu- raVita, zoals het centrum heet. „Vrouwen hoeven straks niet meer in ziekenhuiskamers te be vallen maar in luxe kraamsuites. Daar proberen we thuissituatie zo goed mogelijk te benaderen. Er is een keukentje, een badkamer en de partner kan blijven slapen." Volgens Van der Velde is er na drukkelijk aan omliggende regio's gedacht. „Op Goeree-Overflakkee mogen vrouwen vanwege de na bijheid van het ziekenhuis thuis bevallen. Voor Schouwen-Duive land is dat anders", zegt hij. De nieuwbouw is een apart ge bouw, dat met een gang in verbin ding staat met het ziekenhuis. „Mochten er een keizersnede no dig zijn, dan ligt de patiënt bin nen een minuut in een operatieka mer." Het ziekenhuis neemt de fi nanciering van het gebouw en de basisinrichting voor haar reke- Je moet een streep trekken als het om steun aan goede doe len gaat, anders is het einde snel zoek. Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen steunt er drie structureel en bekijkt in in cidentele gevallen of er een ge baar kan worden gemaakt. Het dierenziekenhuis laat zich niet leiden door verzoeken om structurele hulp, maar kiest en be paalt zelf. Belangrijke voorwaarde is dat de dierenartsen overtuigd zijn van de kwaliteit die de stich tingen bieden. Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaan deren steunt Stichting Kattekus uit Sluiskil, Greyhound Rescue Holland (afdeling Zuid-West uit Lewedorp) en het Nederlands Kanker Fonds voor Dieren (NKFD). Dat laatste is logisch; die renarts Johan de Vos is voorzitter en oprichter van het fonds. Sinds 2002 zamelt het fonds geld in om kankerbestrijding bij gezelschaps dieren te ondersteunen. In het Dierenziekenhuis staat een collec tebus voor het NKFD op de balie. De verkoop van allerhande spulle tjes in de wachtkamer doet ook een duit in het zakje. Al met al is dat jaarlijks goed voor zo'n 3000 euro voor het kankerfonds. Stich ting Kattekus krijgt geen geld, maar korting op behandelingen. De stichting vangt zo'n veertig katten op. Die zijn meestal moei lijk herplaatsbaar, omdat ze al aar dig op leeftijd zijn. „Wij proberen deze dieren gezond te houden door preventieve te maatregelen, maar behandelen de katten ook bij ziekte. Altijd tegen een geredu ceerd tarief. Maar omgekeerd helpt Kattekus ons ook. Als wij een kat binnen krijgen die geen ei genaar heeft, bellen wij Kattekus. Zij probeert zo'n dier dan te her plaatsen", zegt dierenarts Annette Burm. Ook de Zeeuwse afdeling van de Stichting Greyhound Res cue krijgt in materiële zin een steuntje in de rug. Greyhound Re scue bekommert zich om afge dankte Greyhounds en Galgo's in Spanje. De stichting speelt een rol bij de adoptie van deze Spaanse honden door Nederlanders en le vert voer, medicijnen en materia len aan opvangcentra in Spanje. Het dierenziekenhuis draagt aan dat laatste zijn steentje bij. Bin nenkort gaan er een oud anesthe sie- en boorapparaat naar Spanje. Koopsom 138.600,- k.k. TERNEUZEN - Piet Vroegop presen teert vandaag om 11.00 uur in de Terneuzense bibliotheek zijn de buutroman Gevangen. De oud-Terneuzenaar situeerde een deel van het verhaal in Zeeuws-Vlaanderen. De bijeenkomst begint om 11.00 uur. ning. „Om de inrichting een graadje mooier te maken, hebben we de steun van de bevolking en bedrijven nodig." De teller op steuncuravita.nl staat nu op ruim 5000 euro. Van der Velden: „We zijn net begonnen, we hopen bo ven een ton uit te komen." Vanwege de afstanden tot de zie kenhuizen in Goes en Dirksland mogen alleen vrouwen uit Brui- nisse thuis bevallen. „Andere vrouwen adviseren we naar het ziekenhuis te gaan. De verhou ding tussen Goes en Dirksland is fifty-fifty", schat Lous ten Rouwe- laar van verloskundigenpraktijk Lena in Zierikzee. „Maar we laten het ook wel eens oogluikend toe dat vrouwen bij hun derde of vier de gewoon thuis begeleid wor den. Soms gaat het zo snel dat je het ziekenhuis niet eens haalt." MIDDELBURG - Zes koren doen van daag mee aan een van de voorron des voor het Nederlandse Koorfes tival in juni. De koren zingen in de Middelburgse Concertzaal. Deze keer doen ook twee jeugdko ren mee. Het Tienerkoor van de Zeeuwse Muziekschool en het Ruach Vocaal Jeugdensemble uit Katwijk geven acte de présence. Daarnaast treden op Pop-koor X-Stream; Jongerenkoor en Com bo Nova Melodica; Popkqor Seasi de Rendez-Vous en het Roosevelt College Choir. De deelnemers worden onder meer beoordeeld op techniek, artisticiteit, program makeuze en presentatie. Koren met een minimaal twaalf zangers kunnen meedoen. Dichter bij muziek met Hans Bouma Dichter Hans Bouma en pia niste Rita Jongepier brengen morgen poëtisch-muzikale verhalen tijdens Dichter bij muziek in de Petruskerk in Serooskerke (W) vanaf 19.30 uur. Samen met zijn muzika- le.partner presenteert dich ter Hans Bouma een vier col lages, waarin tekst en mu ziek elkaar versterken. terneuzen' Vier metalbands bij poppodium De Pit Vier bands spelen vandaag vanaf 20.00 uur in podium De Pit aan de Korte Kerk straat in Terneuzen. Het gaat om de Zeeuws-Vlaam se metalband Mindlink, het Vlaamse Kapitan Korsakov en de Nederlandse groepen Reason to Kill en The Fifth Alliance. Toegang kost 12 eu ro. Marcel van Driel naar boekhandel Schrijver Marcel van Driel bezoekt woensdag 9 okto ber De Koperen Tuin in Goes. Van Driel schreef on der onder meer Superhelden. Om 10.00 uur en om 13.30 uur kunnen lezers vragen stellen aan de schrijver en boeken laten signeren. Kin deren in sportkleding krij gen een cadeau. Het Zoute bouwt in Kamperland Ontwikkelaar Compagnie Het Zoute uit Knokke-Heist gaat landgoed Groote Duy- nen bij Kamperland op Noord-Beveland aanleggen. Dat gebeurt samen met aan nemer Van der Poel uit Ter neuzen. Groote Duynen wordt een wellnesscomplex met onder meer 80 apparte menten in de Onrustpolder bij Kamperland. DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR 7 DAGEN IN DE WEEK TOT DE VOORRAAD STREKT van 11.00 tot 18.00 uur Riethil 20, 4825 AP Breda Hoge kwaliteit teakhouten tuinmeubelen Ronde en rechthoekige tafels staantafels Stoelen met verstelbare en vaste rugleuning ZATERDAG 5 OKTOBER 2013 Ziekenhuis bouwt nieuw verloskundig centrum door Joeri Wisse 900 Jaarlijks bevallen zo'n 900 vrouwen in het ziekenhuis in Dirksland, van wie 150 uit Schouwen-Duiveland. Dit jaar komt de teller op 200 Schouwen-Dui- velandse vrouwen, is de verwachting. In de rubriek De Lappenmand geven dierenartsen, specialisten, assistentes én baasjes een kijkje achter de scher men van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Van daag: goede doelen.- door Raymond de Frel I Assistentes Amber en Manuela zetten een oud anesthesie-apparaat klaar voor transport naar een opvangcentrum voor zwerfhonden in Spanje. KIJKDAG II 0KT 16.30- 17.30 uur wordt aangeboden via "Je Stek en kan met of zonder korting gekocht worden en altijd met terugkoopgarantie! Kijk voor meer informatie op www. SEROOSKERKE GOES K-AMPERLAND 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Grohe en andere topmerken Douchewanden, (bubbel)baden, stoomkabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 06 - 28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95