Geen extra eisen voor de vlootschouwen Lichaam man in water gevonden in Middelburg Aansteken brand al langer bekend SCHOUWEN-DUIVELAND 25 WERK AAN WIJDE WERELD GAAT NOG EVEN DOOR Hij reageert daarmee op de com motie die is ontstaan omdat in Yerseke opsporingsambtenaren de veiligheid tijdens de vloot- schouw in twijfel trekken. Er wordt niet geteld hoeveel mensen aan boord stappen en er na afloop weer vanaf gaan. Ook voldoet de schouw niet aan de landelijke vei ligheidsregels volgens de ambte naren en daarom gaat het college de eisen verhogen. Op Schouwen-Duiveland worden jaarlijks twee vlootschouwen ge houden: tijdens de Visserijdagen in Bruinisse en tijdens de Haven dagen in Zierikzee. Publiek wordt vooraf gewaarschuwd dat meeva ren op eigen risico is. Als het aan wethouder Verseput ligt, worden die nog tot in lengte van jaren ge houden. „Die schepen zijn heel veilig. Ik ben zelf al vaak meegeva- ren. En je kan nu eenmaal niet al les onder controle hebben." Na een zoekactie van bijna twee uur wisten leden van het duik team rond 11.20 uur het stoffelijk overschot uit het water langs het Vlissingse Bolwerk aan de kant te brengen. De brandweer begon om 9.42 uur een zoekactie in de vest. De poli tie had kort daarvoor een melding gekregen over kledingstukken langs de waterkant. Eenmaal ter plekke, riep de politie de assisten tie van de brandweer in. Voorbij gangers vertelden dat in de nacht van donderdag op vrijdag gespar tel en geschreeuw is gehoord. De politie sluit voorlopig een mis drijf uit. Nader onderzoek door de politie moet meer duidelijk heid brengen over wat zich, waar schijnlijk in de nacht van donder dag op vrijdag, heeft afgespeeld aan en in het water van de veste vlakbij de molen. De politie doet verder geen mede delingen over de identiteit van de gevonden man. Waarom dat niet direct na de brand bekend is gemaakt, blijft echter een raadsel, want noch de politie, noch Verhulst wil of kan daar op ingaan. Onduidelijk blijft ook waarom de politie in eerste instantie liet weten geen aanwij zingen te hebben voor brandstich ting. Het forensisch-technisch on derzoek moest toen nog plaatsvin den. Dat kon niet vanwege instor tingsgevaar. „Gaande het onder zoek zijn er toch aanwijzingen bo vengekomen", blijft een politie woordvoerder spaarzaam met in formatie. Om wat voor aanwijzin gen het gaat, wil hij niet zeggen. De recherche doet nu uitgebreid onderzoek naar de brand, waarbij twee horecagelegenheden in de Magdalenastraat werden ver woest. Kunstwandeling in Zierikzee De kunstwandeling gaat ko mende zondag weer van start in Zierikzee. Naast di verse galeries zijn ook de Dikke Toren, het cameramu seum en de Odd Fellowloge aan de Vismarkt open voor het publiek. De locaties zijn herkenbaar aan een blauwe vlag. De openingstijden zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Nalatenschap voor het goede doel Artsen zonder grenzen houdt op 8 oktober een in formatiebijeenkomst over nalatenschap. Notaris San- der Lettinga geeft voorlich ting. Hulpverleenster Atty Hammar-Roos vertelt over haar werk voor artsen zon der grenzen. De bijeen komst is in de Weverij (Zie rikzee), aanvang 19.00 uur. Open huis bij Hospice Zierikzee Hospice Kaaskenshuis in Zierikzee houdt op zaterdag 12 oktober open huis. Bezoekers zijn welkom tus sen 11.00 tot 15.00 uur in de Mauritslaan 39. Vrijwilligers en verpleegkundigen leiden de bezoekers rond en vertel len over de mogelijkheden in het Hospice. Zji_ ZATERDAG 5 OKTOBER 2013 Poort van Zeeland Hans Verkerk trekt met krijt de contouren. Zijn de lijnen eenmaal gezet, dan vult hij de kleuren met een verfroller in. foto's Dirk-Jan Gjeitema Natuur- en recreatieschap De Gre- velingen wilde de tunnel onder de N57 bij Scharendijke opknappen om het 'geen visitekaartje' was. Volgens het schap vonden mensen de tunnel eng. Hans Verkerk kreeg de opdracht te tunnelwanden op te frissen. Uitgangspunt van Verkerk is om zee, strand en duinen in grote kleurvakken te vatten. Daarover heen worden mensen geschilderd die activiteiten uitvoeren die in de omgeving zijn te doen, zoals bij voorbeeld fietsen en zeilen. Verkerk gaat tot eind oktober door. De tunnel ligt op een lastige loca tie, vlak bij een jongerencamping. Daarom wordt de schildering door een bedrijf met een anti-graffiti coating behandeld, waardoor de muren makkelijker schoon te ma ken zijn. Het oppervlak van de tunnelwan den is meer dan 1000 vierkante meter. Het werk aan de parkeerterrein Wijde Wereld duurt nog tot het eind van het jaar. Het aantal parkeerplaatsen wordt door de herinrichting iets ver laagd. Wel blijft het terrein bruik baar voor de organisatie van Con cert At Sea (CAS). En er moet, ook in geval van ande re evenementen of calamiteiten, een helikopter kunnen landen. Dat zijn harde voorwaarden die in het ontwerp meegenomen zijn. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland is niet van plan de veiligheidseisen voor de vloot schouwen in Bruinisse en Zierikzee aan te scherpen. „Dit is een traditie en voor je het weet ben je die om zeep aan het helpen", zegt wethou der Ad Verseput. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De politie gaat er vooralsnog niet van uit dat de do de man die gisterochtend uit de Middelburgse Poelendaelevest is gehaald, door een misdrijf om het leven is gekomen. door Luc Oggel GOES - Het persbericht van de poli tie waarin donderdag werd mede gedeeld dat de zeer grote brand in de Goese binnenstad is aangesto ken, was geen nieuws. Althans niet voor de politie zelf en de Goese burgemeester René Verhulst. Want al vrij snel nadien was bekend dat er sprake was van brandstichting, zegt die laatste. ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 93