PZC komt ziekte te boven De geschiedenis van demÊrapmuziek zaterdag, 21.30 uur 66 Ik was eigenlijk de enige die niet doorhad dat de situatie zo ernstig was 23 KIJKTIP Hij geniet nog elke dag van zijn comeback. Na een ziekte knok te acteur Hugo Haenen zich terug op tv in de Tros-kinderserie Caps club en op het podium in de musical Jersey boys. „In mijn hoofd wordt het nooit meer hetzelfde." Hij heeft er hard voor gevoch ten, maar hij is helemaal terug. Acteur Hugo Haenen (1961), bij het grote publiek bekend van zijn rollen in films Erik of het klein insectenboek, Radeloos, Leedvermaaken series (Wij Alexander, Raveleijn, Bernhard - schavuit van Oranjeis nu wekelijks bij de Tros te zien in de jeugdserie Caps club. Daarnaast staat hij in middels avond aan avond op de planken in de musical Jersey boys. Hij vertolkt in totaal maar liefst vijf rollen in de voorstelling, waaronder die van maffiabaas Gyp DeCarlo. Haenen heeft stiekem wel een paar traantjes van ontroering weggepinkt, in de dagen rond de première. Er zijn tenslotte best momenten geweest dat hij vreesde nooit meer op de plan ken te staan, gedurende dat lange genezings proces na zijn hersenontsteking^ die hem trof in 2011. Het gebeurde net na terugkeer van een reis uit IJsland, met de cast van de musical Droomvlucht. Eenmaal thuis heeft hij de repeti ties niet meer gehaald. Hij weet er zelf niets meer van, maar aan zijn sms'jes zag hij dat hij zich nog ziek meldde. De tweede nacht thuis kreeg hij een epileptische aanval en werd per ambulance linea recta naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij direct aan het infuus ging. Hij vroeg in het ziekenhuis aan zijn vrouw nog om het scfipt, zodat hij daar zijn teksten kon oefenen. „Die werden angstvallig bij me weggehouden. Ik was eigenlijk de enige die niet doorhad dat de situatie ernstig was." Want een hersenontsteking, veroorzaakt door het herpesvirus dat naar schatting 80 procent van de bevolking bij zich draagt, kan ingrij pende schade veroorzaken. „In mijn hoofd wordt het nooit meer hetzelfde. Er is echt iets gebeurd en het herstelt nooit meer helemaal. Namen onthouden van mensen die ik nog niet zo lang ken, gaat moeizaam. Het leren van teksten kost me ook veel meer tijd dan vroeger. De capaciteit van mijn werkgeheugen is beperkt geraakt. Nu moet ik voor een be paald stuk tekst minimaal drie dagen nemen, want daarna verhuist het pas naar je langeter- mijngeheugen. Maar als je er dan vertrouwen in krijgt dat het zo werkt en je ontspant wat meer, gaat het makkelijker, heb ik gemerkt. Ontspanning is het sleutelwoord." Wat wellicht ook meewerkte, is dat hij de Si tuatie vrij snel accepteerde en zich er niet te gen verzette dat alles anders werd. „Al met al heb ik ontzettend veel levenslessen uit deze si tuatie getrokken. Daarbij ben ik gelukkig een optimist gebleken, ik weet altijd weer licht puntjes te vinden. Dat is geen kwaliteit, zo zit ik gewoon in elkaar. En daar ben ik dankbaar voor. Als dingen wat meer tijd kosten, tja, dan is dat maar zo. Ik verzet me niet. Ik ben al dol blij dat ik weer op het podium sta en weer vol ledig functioneer. Het theater is mijn thuis." Haenen keerde vorig jaar voorzichtig terug in de musical De kleine zeemeermin, in de rol van Grimsby, die hij overnam van Frans Mulder. Ook zijn bescheiden rol in de serie Caps club was min of meer bedoeld om weer te wennen aan het werkregime. „Opmerkelijk genoeg is die serie geregisseerd door Jasper Verheugd, die destijds ook Droomvlucht regisseerde. Ik had sterk het gevoel dat de cirkel rond was." Zijn huidige rol als maffioso op de planken komt als een geschenk, zegt de fervent liefheb ber van films als The godfather. „Marlon Bran do als maffiabaas, hij is eigenlijk de standaard geworden. Maar ik wil mijn eigen personage maken." Hij is de afgelopen periode al vaker gevraagd voor tv-audities, maar die houdt hij voorlopig nog even af. „Ik doe nu één ding tegelijk, maar de afwisseling van voor de camera's en op de planken vind ik altijd erg inspirerend. Mensen vroegen in het begin voorzichtig of ik er niet aan moest gaan denken werk achter de scher men te gaan doen. Maar ik kan het podium niet missen, ik vecht voor een plek op die plan ken. Om dat geluk te voelen, wil ik heel hard werken. De passie is totaal niet aangetast. En mijn wezen ook niet." reageren? ZATERDAG 5 OKTOBER 2013 Media Hugo Haenen I Na twee jaar uit de running te zijn geweest vanwege een hersenontsteking, is Hugo Haenen terug op tv en op het toneel, foto Roy Beusker door Monique Brandt Hugo Haenen Caps club. Elke zondag, Nederland 3,18.55 uur. media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81