'We moeten ons ontdoen van trots en hoogmoed' effeweg.nl Moeder verbergt lijk kind Berlusconi moet uit Senaat Wij helpen gestrande Oad klanten weer op (de) weg! Kerstshoppen BUITENLAND 7 S> heepen Franciscus ontmoet Franciscus. Op de sterfdag van de heilige die zich ontdeed van al zijn bezit en de kerk onderwees dat armoede een waarde is, komt de eerste paus op bezoek die de naam uit koos van de arme monnik. „We hebben een schok nodig. De kerk, maar ook wij Franciscanen, iedereen", zegt vader Bernardino, die 'even terug' is uit het Amazo negebied. Hij hangt half uit een raam in een gebouw van de beken de roze-witte natuursteen, vlakbij het plein dat in afwachting is van de paus. De kerkvorst die geen vorst wil zijn, verschijnt in eenvoudig wit, is bijna niet te onderscheiden van de monniken en bisschoppen die hem omgeven. De menigte op het beroemde 'benedenplein' voor de basiliek, onder wie de Italiaanse premier Enrico Letta, wil enthou siast reageren, maar houdt zich in. De paus oogt voor zijn doen ernstig, zelfs gekweld. „Waar is de joviale man die we kennen?" mompelt een oudere Italiaanse verbaasd. Paus Franciscus, gezeten op een eenvoudige stoel, onder een para sol die hier in elke tuin staat, heeft besloten de mis sober en in getogen te houden. Hij citeert de Heilige Franciscus, onderstreept de liefde en respect die deze uit droeg voor 'de hele schepping en haar harmonie' en pleit voor vre de. Hij hekelt het geweld van oor log en terrorisme, zegt de schreeu wen te horen 'van hen die huilen, lijden en sterven'. De Argentijnse paus lijkt vandaag niet de door velen voorspelde boodschap te willen verspreiden die de kerk zal 'wakker schud den'. Althans niet voor het grote publiek. In de zaal waar Francis cus ruim acht eeuwen geleden voor het oog van diens vader en de bisschop afstand deed van zijn geld en fraaie kleding, zegt de paus: „De kranten schrijven dat ik de kardinalen en bisschoppen zal ontdoen van hun mantels." Franciscus grimast, zegt dat dit 'een goede gelegenheid is om de kerk uit te kleden', maar relati veert meteen. „De kerk zijn we al lemaal, en allen moeten we ons ontdoen van mondaniteit, trots en hoogmoed. We kunnen maar één baas dienen en dat is God, niet geld." Toch geeft Franciscus nadrukke lijk het goede voorbeeld. De Vati caanse Bank, die deze week voor het eerst haar jaarcijfers publiceer de, is serieus bezig netjes te wor den. En Franciscus wil ook de Cu rie hervormen, het bestuursappa raat van het Vaticaan: minder hië rarchisch en pompeus, meer .colle giaal. Eerder deze week noemde de paus in een interview met een be kende Italiaanse journalist 'het hof van het pausdom een vorm van lepra', een uitspraak die me nigeen heeft geschokt. De paus riep ook in herinnering dat de Heilige Franciscus destijds lang moest onderhandelen met de Ro meinse kerkleiding over regels van gelijkheid binnen zijn orde. Een vergelijking die hij gisteren in Assisi voor zich hield. Waar schijnlijk voor de lieve vrede. Een Britse moeder die haar zoontje (4) liet doodhongeren en het lijkje vervolgens bijna twee jaar in een kinderbedje heeft laten liggen, moet vijf tien jaar de cel in. De rechter bestempelde de alcoholverslaaf de moeder van in totaal acht kinderen als 'een groot gevaar' voor kinderen. Medewerkers van de Kinderbescherming Achtervolgde vrouw was schizofreen De 34-jarige vrouw die donder dag door de afzetting rond het Witte Huis probeerde te rijden en bij het Capitool werd dood geschoten, was schizofreen. Ze dacht onder meer dat de Ame rikaanse president haar woon plaats Stamford had vergren deld en dat haar huis onder elektronisch toezicht stond. vonden het lijkje in de stinken de woning, waarvan de vloe ren tot op enkelhoogte met le ge wodkaflessen en rottend voedsel waren bedekt. Tegen haar oudste zoon (24), die op de hoogte was van Hamzahs dood, had Hutton gedreigd zijn broertjes en zusjes te vermoor den als hij dat aan iemand zou vertellen. Opstanden laaien op in Egyptische steden In een aantal Egyptische ste den zijn gisteren gevechten uit gebroken tijdens protestmar sen van aanhangers van de Moslimbroederschap. Volgens getuigen is vanuit een militair voertuig met scherp geschoten op de betogers in de buurt van het Tahrirplein in Cairo. Vijf demonstranten kwamen om. Als het aan de Italiaanse se naatscommissie ligt, wordt oud-premier Silvio Berlusconi uit de Senaat gezet. Dat bleek gisteren na een stemming. De aanbeveling wordt deze maand voorgelegd aan de voltallige Se naat, die dan een definitief be sluit neemt. Berlusconi dreigt zijn senaatszetel kwijt te raken vanwege een definitieve ver oordeling. In een van de vele rechtszaken waarin zakenmag- naat Berlusconi is verwikkeld, kreeg hij op 1 augustus vier jaar cel opgelegd wegens belas tingontduiking. Volgens Berlus coni's partij PDL is het 'duide lijk een politieke beslissing om van onze leider af te komen'. U WET U' ndeling Dé busreizen specialist! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 93 59 Dortmund en Düsseldorf Bonn, Keulen en Essen "y* Romantische Strasse -ïy Hannover, Bielefeld en Münster 'M39- Lille, Brugge en Brussel Hamburg Supervoordelige busreizen ZATERDAG 5 OKTOBER 2013 LONDEN door onze correspondent Eelco van der Linden ASSISI - Het beroemde stadje Assisi houdt de adem in, want verwacht een boodschap zo revolutionair als die van de Heilige Franciscus. Het bezoek valt een beetje tegen. De kerkvorst verschijnt in eenvoudig wit en is bijna niet te onderscheiden van de monniken De paus citeert de Heilige Franciscus en onderstreept de liefde en het respect die deze uitdroeg WASHINGTON ROME CAIRO Najaarsaanbieding Keulen en Essen Scherp geprijsd I Najaarsaanbieding Valkenburg en Maastricht Gegarandeerd vertrek! ppingcenter Limbeckerplatz in Essen t maar liefst 200 winkels! 2 daagse busreis - Vertrek: 22 nov Inclusief: Inclusief: 1 hotelovernachting 1x ontbijt Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 2 daagse busreis - Vertrek: 22 nov Inclusief: 1 hotelovernachting 1x ontbijt 1x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Najaarsaanbieding Andorra In prijs verlaagd V Gegarandeerd vertrek! 8 daagse busreis - Vertrek: 26 okt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Wel komstdrankje Nederlandssprekende gids op dag 3 en dag 6 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 8 daagse busreis - Vertrek: 26 okt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner 4 boot overtochten Stadswandeling Cork onder leiding van een gids Stadswandeling/rondrit Dublin onder leiding van een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden Pnjeen zijn vanaf en pet persoon o.b v boeking van 2 personen Endusref excursie- en entreegelden €2,50 calanriterienfonds en €18,- reserveringskosten per boeking Najaarsaanbieding Ierland Gegarandeerd vertrek! 2 dgn Vertrek: 22, 29. 30 nov, 6, 7, 13, 14 dec 3 dgn Vertrek: 29 nov. 6. 13, 20 dec 3 dgn Vertrek 29 nov, 6, 13, 20 dec ^9^ t dgn - Vertrek: 29 nov, 6, 13, 20 dec 4 dan Vertrek: 29 nov, 6, 13, 20 dec 4 dgn Vertrek: 29 nov, 6. 13 dec

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7