We moeten meer voor elkaar gaan zorgen, meedoen in de samenleving, participeren, zei koning Willem-Alexander tijdens de Troonrede. Maar hoe krijg je burgers zo ver? Zorginstellingen trekken al langer aan familie. Wie eerst alleen op visite kwam, wordt een halve collega. actueel 10 SPECTRUM den onze cliënten een keer begelei den van hun kamer naar ons restau rant. Of dat ze helpen op een borrel middag, de vuile glazen ophalen." Het koor wil graag. Er is al een rooster klaar met vijftien leden die stand-by zullen zijn. Wie 'dienst' heeft, krijgt een telefoon van Het Schild en is op roepbaar. Ook met een voetbalclub zit een over eenkomst in het vat. „Wij hebben een linnenkamer met grote wasmachines. De voetbalclub vroeg of wij hun te nues willen wassen. Onze tegenvraag was: 'kunnen jullie ons dan helpen bij grote activiteiten: stoelen klaarzetten, koffie rondbrengen. We zijn een lan delijke instelling. Onze cliënten ko men overal vandaan. Daardoor wonen hun kinderen soms ver weg." Toch Het kan zomaar een vreemde arm zijn die binnen kort inhaakt bij de ouderen in blindeninstituut Het Schild in Wolfheze. De arm van een dorpsbe woner die elke week met z'n koor in Het Schild repeteert en in ruil daar voor met een bewoner op stap gaat. Het Schild wil liever geen huur meer voor de repetitieruimte van de zangve reniging. 'Kom ons in de plaats daar van eens een handje helpen', hebben ze tegen het koor gezegd. Linda Korf de Gidts, hoofd zorg en welzijn: „Lie ver dan huur hebben we dat de koorle- Participeren doe je zo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68