Het begint grijs, maar het klaart later op 38 SPORT Ladiesrun geldt alweer voor het zesde jaar op rij als aftrap voor een druk Kustmarathonweekeinde. hele prestatie om deze afstand te lopen", zei de deelneemster aan de tien kilometer. De 6i-jarige atlete liep zelf al voor de vijfde keer mee in de Ladies- run. De deelneemster uit Vlissin- gen plaatste nog wel een kleine kanttekening bij het drukbezoch te evenement. „Een wedstrijd als vandaag hoeft wat mij betreft niet per se alleen voor vrouwen geor ganiseerd te worden. Ik loop net zo gemakkelijk tussen de man nen. Ik ben niet zo eerzuchtig." Sophie Matulessy liep voor de der de keer mee en kwam met een glimlach van oor tot oor over de eindstreep. Dat de Ladiesrun een evenement is vóór vrouwen en dóór vrouwen noemde ze juist een sterk punt. „Toen ik hier drie jaar geleden voor het eerst mee liep, kende ik niemand. Vandaag zag ik op het strand een hoop mei den die ik herkende van eerdere keren, of liepen er vriendinnen van me mee die enthousiast wa ren geraakt van de verhalen die ze hadden gehoord." Al met al kon de 22-jarige inwoon ster van Domburg de organisatie van de Kustmarathon dan ook al leen maar een groot compliment maken. „Ik liep zelf vandaag na tuurlijk mee met de Ladiesrun, mijn vader loopt morgen mee met de wedstrijdmarathon en zondag sluiten we het weekeinde misschien nog wel af met een etentje ergens in Zoutelande. Wie weet pakken we nog wel wat mee van de wandelmarathon. De Kust marathon spreekt gewoon ieder een aan." ZOUTELANDE - Het recept is inmid dels bekend. De vrouwen verzor gen de aftrap van het Kustmara thonweekeinde. Veelal gestoken in roze kledij kleuren zij de Langstraat in Zoutelande. Het gros van de 1700 deelneemsters, opnieuw een recordaantal, prijst de geweldige sfeer en de bijzonde re insteek van het evenement en is vooral positief over het laag drempelige karakter van het eve nement. sprak na afloop van een geweldig evenement en een bijzondere am biance in Zoutelande. Het was al leen niet haar evenement. Even werd er trouwens gedacht dat Versluijs de vijf kilometer had gewonnen. De speaker van dienst, Diana Schuit, kreeg via haar oortje echter de verkeerde naam door en had in werkelijk heid Astrid den Herder voor zich. Hijgend en puffend stormde Den Herder door het finishlint. Tijd om meteen voor de microfoon van Schuit haar woordje te doen, was er even niet. Toen haar even later werd gevraagd hoe de zus ters Lindy en Shirin van Anrooij, die tweede en derde werden, haar in het vervolg konden verslaan, was haar antwoord wat kortaf, maar wel duidelijk. „Dan moeten ze harder lopen", glimlachte de Goese. Eigenlijk zou Den Herder de tien kilometer lopen, net als de voor gaande twee jaren. Vorig jaar stond ze nog als nummer drie op het podium, maar wegens langdu rig blessureleed moest zij zich toe leggen op een kortere afstand. „Daar baalde ik wel een beetje van. Ik schaamde me bij wijze van spreken bijna als mensen me vroegen of ik nog mee zou doen aan de Kustmarathon. Dan ver wachten ze allemaal dat je mee doet aan de marathon, maar dan zei ik dat ik meedeed aan de kort ste afstand." Ze deed het dan maar af met een grapje: „Ik zei dan telkens: 'Ja, ik ben maar een mietje. Ik loop maar vijf kilome ter.' Terwijl het toch een hele pres tatie is om deze afstand te lopen!" Zo dacht Emmy van Caspel er ook over. Dit evenement heeft de spreekwoordelijke drempel ver laagd voor vrouwen die twijfel den om te gaan sporten. Van Caspel adviseert vrouwen die net beginnen met lopen om met de vijf kilometer te beginnen. „Er doen zo veel verschillende vrou wen mee. En niet iedereen is even getraind. Vooral de vijf kilo meter is dan aantrekkelijk om mee te beginnen. En het blijft een Toch was vrijdagavond niet ieder een zo lovend over het fenomeen. Uitgerekend de winnares van de tien kilometer voelde zich niet thuis in het grote, enthousiaste deelnemersveld. „Ik ben geen ty pische Ladiesrunner", was Frédérique Versluijs duidelijk. „Ik loop liever alleen en heb niet zo veel met al het gedoe eromheen. Het was dat mijn loopgroepje graag wilde dat ik hier mee zou lo pen. Anders had ik hier waar schijnlijk niet eens gelopen." Al met al werd zij na 42 minuten en 27 seconden toch door Lenie Lievense als winnares binnenge haald. En ze wilde ook niet al te negatief over de Ladiesrun praten, want ook de atlete uit het Zeeuws-Vlaamse Zuidzande MIDDELBURG - De regenjassen kun nen dit weekeinde thuis worden gelaten. Weerman Peter Walra ven uit Vrouwenpolder voorspelt voorbeeldig weer in dit Kustmara thonweekeinde. De zaterdag en zondag kennen wat opstartproble men, maar ontpoppen binnen en kele uren in lekker weer. Vanochtend krijgen de mountain- bikers te maken met grijs weer. „Nevel en mist", aldus Walraven. „Het zal best koud zijn met een graad of veertien, maar in de loop van de dag trekt de mist op en loopt de temperatuur op tot een graad of achttien, 's Middags wordt het half bewolkt en kan de zon doorbreken." De wind zal matig tot zwak zijn uit het noordwesten, aldus Walra ven. „'Wij' zeggen dan dat er veel waterwezen is." Het is hoog wa ter en dat wordt extra opgestuwd door de wind. „De lopers hebben de wind vaak mee, alleen op het strand van Vrouwenpolder schuin tegen." De zondag wordt volgens Walra ven de mooiste dag van de Kust- marathon-driedaagse. De wande laars krijgen bij de start welis waar te maken met mistig weer en een lage temperatuur C.Een graad of twaalf', maar in de loop van de ochtend klaart het op en 's middags komt er een zonnetje bij. „Goed wandelweer", meent Wal raven. www.meteowallie.nl 'Ja, ik ben maar een mietje' Een pelotonnetje loopsters is op weg naar de finish in Zoutelande. foto Ruben Oreel door Mitchell Minnaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40