imree Kwp' IK604 OMA 3 Inspirerende koe op het dak! f 30 MENINGEN brieven Cor de Jonge Mortiere Onder wijsexcellentie Dieptepunten Brussel Clowns Marjan Berk De twijfel over de locatie Mortie re voor een nieuw ziekenhuis wordt sterker. De bouwers blijken te duur en zijn door het bestuur terzijde geschoven. Het ADRZ moet dus op zoek naar geld, ter wijl er ook 15,8 miljoen moet wor den gevonden voor rente en af schrijving na de uitspraak van het College voor het Bedrijfsleven. Dat van Koeveringe zich als finan cier heeft teruggetrokken wordt duidelijker. Samenwerken met an deren is nodig, maar vooral niet met Zorgsaam Terneuzen. Zit hier oud zeer? Ook het steeds herhalen van Ver trek uit Vlissingen - ook renova tie is niet bespreekbaar - lijkt op het zichzelf overtuigen. Zeker is dat Mortiere opschuift in de tijd, terwijl een miljoenen kost ende renovatie van Goes dichter bij komt. Het ziekenhuis Vlissingen wordt gesloten, Goes vernieuwd en voor Mortiere geen geld zijn en komt er dan ook niet. Zeeland is sinds kort een nieuwe term rijker: Onderwijsexcellentie. Deken/Dean Barbara Oomen van de Roosevelt Academy introdu ceert het in onze provincie als zijnde een ware noviteit. Veertien 'échte' Nederlandse re- searchuniversiteiten zijn al sinds 1985 verenigd in de VSNU (opvol ger van de Academische Raad), waar zij internationaal zeer goed schijnen te scoren door met name de combinatie van goed onder wijs en goed onderzoek, wat in de wetenschappelijke/academische wereld min of meer een vanzelf sprekendheid is, neem ik aan. Verder bestaat ook het Sirius-pro- gramma, met als doel de excelle- renden in het hoger onderwijs te ondersteunen. Instituut Nijenrode biedt sinds 2008 zelfs de mogelijkheid om binnen 7 maanden het Nijenrode Interexcellent Certificate Program te behalen. Genoemd certificaat zal vast en zeker prijken op de indrukwek- kende c.v.'s van menig inte rim-manager. Of de prestaties na venant zijn, is soms iets minder evident. In Vlissingen: A: 350.000 euro dit jaar bij de so ciale minima weggehaald door on der meer de bijzondere bijstand terug te schroeven. B: Roep vrijwillig aftredend als burgemeester krijgt naar het schijnt een enorm bedrag mee. C: Orionis - de instantie voor de minima - betaalt de tijdelijk direc teur 1200 euro per dag. In princi pe voor een halfjaar. Duurt de klus langer dan mag hij voor dit extreem hoge bedrag doorgaan. Bij deze bonus voor slecht wer ken is hij na 2 jaar nog niet klaar. Waarom de minima die toch al niets hebben, korten en waarom kunnen sommige rijken het/dit geld wel in hun zak steken? Dit kan toch niet, maar het ge beurt helaas wel. Dat de steun voor de Europese Unie afbreekt, is geen wonder met het Zuid-Europese drama in gedachten (1 oktober). Maar ook omdat Brussel ons steeds meer dicteert en we de grip op ons ei gen handelen dreigen te verlie zen. Een peperduur apparaat in Brus sel en niet te vergeten Straats burg, ambtenaren met zeer ruime faciliteiten en een dogmatische structuur maken de weerstand te gen 'Brussel' nog groter. We hadden het bij de eerste ze ven lidstaten moeten houden, dan waren we nu spekkoper ge weest en hadden de 'arme' lan den om ons heen dik van onze sterke euro kunnen profiteren. Misschien een verkeerde veron derstelling? Ik ben zeker niet de enige, die hier zo over denkt. De Care Clowns waren op bezoek in 't ADRZ in Vlissingen. Leuk, goed. Kunnen ze 't bestuur van 't ADRZ ook niet eens opvrolijken? Want die nieuwbouw wil meer niet, niemand wil daar z'n geld in steken. De inspectie komt ook steeds met vervelende zaken naar buiten. Ons imago is ook niet om over naar huis te schrijven. Het beleid uit Den Haag strookt niet met on ze plannen, wat moeten we nu? Laatst was ik nog in 't ADRZ (om te schuilen). Van de koffieprijs werd ik niet vrolijk. Rond de twee euro. Regelmatig drink ik koffie voor 0,60 eurocent bij een andere zorgorganisatie. Ik weet 't, bij 't ADRZ hebben ze geen cent te makken. Daarom namen we het 2de bakje voor o eurocent op een afdeling mee. Advies: Send in the (care) clowns zoals Peggy Lee zingt. Het helpt. Een treinreis in ons land kan zo maar ontaar den in een wildwest avontuur. Zo reisde ik op maandagochtend, de Nationale Voorlees dag voor Ouderen, naar Zorgspectrum Het Zand in het Overijsselse Wijhe, waar in Huize Weij- tendaal een zaal gevuld met bewoners, verzorgers en vrijwilligers naar mij wilde luisteren. Aangeko men in Zwolle, bleek dat de trein naar Wijhe in brand stond! Hoewel ik mij afvroeg hoe je in hemelsnaam een he le trein in de fik steekt, zocht ik naar de vlugste ma nier om tóch op tijd in Wijhe te komen. Nu, de NS is niet voor één gat te vangen; er werden bussen inge zet. Er stond één dame te wachten. Toen ze mij zag, riep ze enthousiast: „O, Marjan Berk! Wat grappig! Ik ben op weg naar u!" „Oké! Laten we dan samen op weg gaan naar mij!" Zo trokken we samen, als enige reizigers in de bus, naar Wijhe, benoemd tot mooiste dorp van Overijs sel, om ons voor het Zorgcentrum op de stoep te la ten lossen. Vrolijke ochtend, voorlezen! En de stem ming steeg ten top, toen de leiding bekendmaakte, dat wij in de pauze zouden worden verwend met een 'amuse'! Ik ben dol op amuses, ik zou eigenlijk wel willen le ven op amuses en mijn blijdschap kende geen gren zen toen er naast de amuse ook glaasjes advocaat met slagroom werden rondgedeeld. De leiding wist niet dat ik na het nuttigen van één rumboon al in staat ben op tafel te dansen. Een advocaatje om half twaalf in de ochtend... Het is een wonder dat ik niet in het zingen van ons volkslied ben uitgebarsten... Het werd een vrolijke boel. Na het werk bracht men mij rechtstreeks naar Zwol le, waar ik - nog onder invloed van de straffe advo caat een beetje teut zorgeloos in de Sprinter naar Amsterdam stapte... Dat heb ik geweten! Ik interpre teerde het woord 'Sprinter" als jolige naam voor een voertuig, dat in razende vaart naar het einddoel sjeest... Ik wist niet dat er zo veel stations zijn gebouwd langs de spoorlijn Zwolle-Amsterdam, ik moet niet hebben opgelet. Het is maar goed, dat er een aardige vrouwelijke conductrice meereed, die mij onderhou dend alles heeft verteld over haar kleinkinderen, waarvan ze ook de foto's heeft laten zien! Zo kwamen we de rit met de intense stoptrein dóór! Thuisgekomen en nog steeds in een vrolijke advo- caat-euforie verkerend, besloot ik mijn verjaardags- platenbonnen in te leveren bij Concerto. Ik kocht 'Le Boeuf sur le toit", van Darius Milhaud, uitge voerd door het Orchestre Nationale de France met Leonard Bernstein ervóór! Waarna ik zo'n trek kreeg in een sappig runderlapje, dat ik met de koe op het dak doorliep naar de aan grenzende slager, die precies het juiste lapje koe voor mij inpakte. En ik 's avonds, zielstevreden met deze vrolijke dag achter de rug, luisterend naar de Koe op het dak van Darius Milhaud genoot van mijn maaltijd! Muziek is zó inspirerend! Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl P. L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje W.N. Osterman De Kempenaerst 2, Vlissingen W. j. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32