ZEELAND 29 ii Morgen de installatie en vergadering met de gemeenteraad. Ik kijk er met vertrouwen naar uit dschap- nijzelf) mijn dus al lien en van Ver- i gekre- linsdag ik die 3ven- 1 dit om sa- ambte- ;ren. En n, want iraten ig- het ge- cheid it te iet de nvol dat ge- ij dit Walche- /erieg komen. Ook in een half uur bijgepraat op het dossier Ziekenhuis, dat zo belangrijk is (en te recht) voor Vlissingen. Telefonisch afgestemd met de Commissaris van de Koning over mor gen, want dan word ik beëdigd en samen even teruggekeken op anderhalve week Vlissingen. Het lijkt al zoveel langer, omdat door de vele gesprekken en kennismakingen de gemeente Vlissingen steeds meer een plekje in mijn hart krijgt. Om 13.00 uur heb ik geleerd hoe het via de te lefoon het mogelijk is IBS (inbewaringstel ling) en Huisverboden te verlenen. Dit met een nieuwe telefoon, die me nog niet zo goed ligt. Gelukkig hebben ze ook een helpdesk, dus dat geeft voldoende back-up. Daarna sa nten met het lid van het managementteam na der kennis gemaakt met de medewerkers Beheer/leefomgeving. Boeiende gesprekken, waarbij mij maar weer blijkt hoe gemotiveerd en betrokken de medewerkers met hun vak bezig zijn. En na nog een korte toelichting op het Informatie-en Automatiseringsdossier, waarbij onderzocht wordt hoe dat samen met Middelburg gestalte kan krijgen, in de auto naar Tilburg. Veiligheidscollege. In mijn nieu we rol, in vergadering met allemaal oud colle ga's van politie en justitie. Fijn als je merkt hoe welkom je bent en dat je door de kennis vanuit zowel het burgemeestersvak, als vanuit de politie, ook iets hebt bij te dragen. Om 21.30 uur thuis. Moe, maar voldaan. En morgen de installatie en mijn eerste vergade ring met de gemeenteraad. Ik kijk er met ver trouwen naar uit. Veiligheid, waarin alle disciplines aanwezig zijn. Om half twee hebben we nog net de gele genheid om even een broodje te eten in de be drijfskantine, waarna om 14.00 uur de agenda vaststelling voor het college is gepland. Van 14.30 tot 15.30 uur, overleg met gemeentesecre taris en griffier. Een belangrijk overleg, omdat de aansluiting, raad, college en ambtelijk appa raat cruciaal is om het werk in de gemeente goed te kunnen uitvoeren. En tenslotte die dag van 15.30 uur tot 17.00 uur, stafoverleg juri dische zaken. Van alles passeert de revue: ac tiepunten vanuit de raad, tot de aanpassing van collegevoorstellen en bezwaren en klach ten, die door medewerkers en/of burgers zijn geuit. Om 18.30 uur thuis, maar na het eten moet nog het eerste concept van de program mabegroting, bijna 100 pagina's, worden be studeerd. En dan: 22.30 uur, slapen. Mijn hoofd haalt net het kussen... Dinsdag Om 08.10 uur, even bijpraten met de secreta resses. Ik ga me steeds meer thuis voelen en zij hebben daar een grote rol in. Daarna spreek ik met een paar medewerkers over bij voorbeeld de toegang tot het gemeentehuis in het weekend. Ik hoop dat ik al die instructies onthoud, maar gelukkig word ik ook van in structies op papier voorzien. Dan van 10.00 uur tot 14.00 uur college. Wekelijks overlegt het college, samen met de gemeentesecretaris en van 12.00 tot 14.00 uur ook in aanwezig heid van het Management Team. Vandaag be halve allerlei stukken, waarover we een be sluit moeten nemen, uiteraard de behande ling van de begroting. Lastig in een tijd waar in steeds meer financieel moet worden ingele verd, terwijl er juist behoefte is aan goede im pulsen. Bovendien zijn er verkiezingen in 2014. Dus wat betekent dat voor de meerjaren begroting 2015-2017? Lastig bestuurlijk poli tiek onderwerp. Daarna staan er nog drie ge sprekken gepland met fractievoorzitters en wethouders om elkaar nader te leren kennen. Met tussendoor nog even een interview met de Telegraaf over drugsgebruik bij jongeren. Weer een dag met veel verschillende onder werpen. Ik kom thuis om 18.30 uur, even eten, dagboek schrijven en dan met een glas wijn naar Ajax-AC Milan kijken. Woensdag Alweer de laatste dag van het dagboek over 7 dagen. Met het zonnetje in de rug vertrek ik om 07.30 uur richting Vlissingen. Al rijdend geniet ik van de natuur die, ook al is het nog geweldig weer, zichtbaar de herfst verwel komt. In Vlissingen aangekomen eerst even bijgepraat met Angelina. Zij had heel positief nieuws vanuit een gezondheidscontrole en dan realiseer je je weer dat het eigenlijk daar om draait. Gezond je werk kunnen doen. Er is gebak, want de gemeentesecretaris is jarig. Van 09.00 uur tot 13.00 uur heb ik 3 gesprek ken gevoerd met een lid van het college en twee fractievoorzitters. Fijne open gesprek ken, die me helpen om tot de goede aanpak te ZATERDAG 5 OKTOBER 2013 1 steeds meer thuis voelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31