OPHEFFINGSUITVERKOOP Borstvoeding in het openbaar is toch normaal BADKAMERS TOT 80% KORTING Middelburg ook in 2014 geen Beste Fietsstad WALCHEREN 27 Compagnie Het Zoute uit Knokke-Heist bouwt in Kamperland MIDDELBURG - Middelburg is niet genomineerd voor de verkiezing Beste Fietsstad 2014. De gemeen te had deze ambitie, maar Alme- re, Eindhoven, Enschede, Velsen en Zwolle gaan de strijd aan voor de titel. De gemeente wilde eer der al Beste Fietsstad 2013 wor den. Dat is ook niet gelukt. De verkiezing wordt georgani seerd door de Fietsersbond. Op 8 mei wordt bekend welke van de vijf genomineerden Fietsstad 2014 wordt. De genomineerde gemeenten zijn gekozen uit een lijst van negen tien kandidaat-gemeenten en ge selecteerd door het onderzoeks team van de Fietsersbond. Dat team heeft onder meer de door de gemeenten aangeleverde stukken bestudeerd. Middelburg is lei dend partner in het Europese pro ject Bike Friendly Cities. DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR 7 DAGEN IN DE WEEK TOT DE VOORRAAD STREKT van 11.00 tot 18.00 uur Riethil 20, 4825 AP Breda Hoge kwaliteit teakhouten tuinmeubelen Ronde en rechthoekige tafels staantafels Stoelen met verstelbare en vaste rugleuning makelaar E. Vetermanstraat 23 Middelburg Voor De Graaf kwam het als een verrassing dat hij de plaquette na mens de gemeente in ontvangst mocht nemen. Volgens Karen van Drongelen van het Voedingscen trum trekt de gemeente Middel burg het voortouw als het gaat om de campagne 'Voeden kan hier'. „Doordat de gemeente ac tief meehelpt deze actie te steu nen, komen steeds meer aanvra gen binnen voor een sticker 'Voe den kan hier'." De campagne is bedoeld om borst voeding geven in het openbaar weer vanzelfsprekend te laten worden, stelt Van Drongelen. „Het is vooral bedoeld om de drempel te verlagen voor moeders die hun kind borstvoeding willen geven." Het is niet zo dat gelegen heden die geen sticker op de ruit hebben geplakt, het geven van borstvoeding niet toelaten, bena drukt Van Drongelen. „Maar als moeders de sticker zien, kunnen zij makkelijker ergens gaan zit ten." Dat de stap best moeilijk is om er gens naar binnen te gaan en borst voeding te geven, ondervindt Van essa Holleman van borstvoeding organisatie La Leche League en moeder van een tweeling. „Vooral omdat ik twee van die kleine man nen heb, is het nog lastiger om zo maar ergens te gaan zitten." Holleman laat zich echter niet te genhouden om ergens naar bin nen te gaan. „Een bruin café waar gerookt wordt, laat ik wel links lig gen, maar voor de rest stap ik ei genlijk overal naar binnen." De gemeente Middelburg telt tot nu vijftien gelegenheden waar de sticker 'Voeden kan hier' op de deur is geplakt. Dit zijn: het con sultatiebureau in Porthos, Brasse rie Eiggenwijzz, Bakker Bart, Dus- toch, Desafmado, bakkerij Jan Schrieks, Proud Mary, ontmoe tingscentrum Dauwendaele, wijk centrum Palet, wijkcentrum Van Cittershof, Durps uus op d'n oek, theater De Wegwijzer, partycen trum De Merelhoeve, Julianabad en de Burggolf. Op www.voedingscentrum.nl/- voedenkanhier staan per gemeen te de locaties waar het beeld merk 'Voeden kan hier' hangt. Be halve de vijftien plekken in de ge meente Middelburg, bevat dit overzicht voor de rest van Walche ren één locatie in Vlissingen: het clubhuis van korfbalvereniging Seolto. KAMPERLAND - Ontwikkelaar Com pagnie Het Zoute uit Knokke- Heist steekt de Westerschelde over. Het bedrijf, dat momenteel tientallen miljoenen investeert in Cadzand-Bad, gaat landgoed Groote Duynen bij Kamperland op Noord-Beveland aanleggen. Dat gebeurt samen met aannemer Van der Poel uit Terneuzen. Die twee werkten ook al samen bij de bouw van appartementencom plex Duinhof in Cadzand- Bad. Groote Duynen wordt een well- nesscomplex in de Onrustpolder bij Kamperland. Het polderland schap wordt omgetoverd in een duingebied van 21 hectare, met on der meer tachtig appartementen, hotel en wellnessvoorzieningen. 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Grohe en andere topmerken Douchewanden, (bubbel)baden, stoomkabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 06 - 28448040 Wfl'iTPi KIJKDAG IIOKTI6.J0-I7.30 uur Ruime hoekwoning met roy- ale tuin met schuur gelegen t *i in de populaire woonwijk 'fKlarenbeek. Deze woning 1 wordt aangeboden via "Je Stek" Mfe en kan met of zonder korting gekocht worden en altijd met terugkoopgaranüe! Kijk voor 1 meer informatie op www. Koopsom 138.600,- k.k. ZATERDAG 5 OKTOBER 2013 door Maarten Back MIDDELBURG - De gemeente Middel-- burg is door het Voedingscentrum uitgeroepen tot de njeest borstvoe- dingsvriendelijke gemeente van Zeeland. Wethouder Ed de Graaf nam gisteren de bijbehorende pla quette in ontvangst bij Brasserie Eiggenwijzz in de Langeviele. www.voedingscentrum.nl Vanessa Holleman geeft haar tweeling Leo Jack (links) en Ole James (rechts) de borst in Brasserie Eiggenwijzz. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29