I I I I I Duikers brandweer halen dode man uit Poelendaelevest in Middelburg WALCHEREN 25 Met ruim een jaar vertraging hopen de Middelburgse studenten nu vrij snel hun studentensoos te openen. NU 43,95 middelburg - Er moet nog veel werk verzet worden voor de stu denten van het University Colle ge Roosevelt hun intrek kunnen nemen in het voormalig postkan toor in de Lange Noordstraat in Middelburg. Maar Thom Piethaan (i8), voorzitter van Stichting Com mon House Elliott, ziet het hele maal zitten. De studenten zijn vooral blij dat ze nu echt kunnen beginnen met de inrichting van hun sociëteit. Eindelijk. Twee weken geleden klonk het startschot voor de inrichting. De voorzieningenrechter bepaalde toen dat de studenten kunnen doorgaan met hun plannen, mits de gedragsregels in de vergunnin gen worden opgenomen. Er lopen nog andere procedures van omwo nenden die vrezen voor geluidso verlast, maar de studenten gaan er voorlopig vanuit dat de socië teit open kan. „Liefst zo snel mo gelijk", zegt Piethaan. „Mogelijk gaan we gefaseerd open, bijvoor beeld eerst de mensa en de klaslo kalen en later de rest. Medio no vember zou mooi zijn. Dat kan al leen als alles vlekkeloos verloopt." Piethaan denkt dat een opening voor het eind van het jaar zeker haalbaar is. De eigenaar van het oude postkan toor heeft de benedenverdieping en de kelder casco opgeleverd. Stichting Common House Elliott heeft de inrichting al helemaal voorbereid. In deze laatste fase moet alles op zijn plaats komen. In de grote ruimte waar vroeger het publiek voor postzaken kwam, komt de mensa. Hier kun nen studenten straks terecht voor ontbijt, lunch en een daghap. Langs de hoge ramen aan de straatkant komt een lange tafel met barkrukken. De bar en de keuken voor de mensa zijn be steld en worden binnenkort ge plaatst, evenals de ventilatiesys temen in alle ruimtes. De stich ting laat ook een bedrijf komen om het plafond van de beneden verdieping donker te schilderen, zodat de buizen met leidingen goed uitkomen. „We hebben geko zen voor een industriële uitstra ling." Ook de coating op de vloe ren en de bar in de kelder worden door bedrijven geplaatst. De stu denten doen de rest van het schil derwerk en de inrichting zelf. Een deel van het meubilair staat al klaar. Piethaan is sinds april betrokken bij de voorbereidingen en sinds augustus .voorzitter van de stich ting. En net nu gaat de sociëteit open. „Ja, het is jammer voor de oude bestuursleden. Die hebben zo hard gewerkt. Zij mogen bij de opening als erelid naar binnen. Al hebben we officieel geen leden..." STICHTING COMMON HOUSE ELLIOTT Na een zoekactie van bijna twee uur wisten leden van het duik team omstreeks 11.20 uur het stof felijk overschot uit het water langs het Vlissingse Bolwerk aan de kant te brengen. De brandweer zette 's ochtends rond 9.40 uur een duikteam van zes man en een tankautospuit in voor een zoekactie in de vest. De politie had kort daarvoor een mel ding gekregen over kledingstuk ken langs de waterkant. Eenmaal ter plekke, besloot de politie de as sistentie van de brandweer in te roepen. Voorbijgangers vertelden dat er in de nacht van donderdag op vrij dag gespartel en geschreeuw is ge hoord. De zoekactie trok redelijk wat bekijks. Veel langsfietsende scholieren stapten even af om te proberen een glimp op te vangen van de actie van brandweer en po litie. De politie laat weinig los over de vondst van de dode man, maar sluit een misdrijf voorlopig uit. Nader onderzoek moet meer dui delijkheid brengen over wat zich, waarschijnlijk in de nacht van donderdag op vrijdag, heeft afge speeld aan en in het water van de veste vlakbij de molen. Politiewoordvoerder Jeroen Stee- meijer: „Een arts verricht een schouw op het lichaam in het bij zijn van een technisch recher cheur. Dat is de standaard proce dure bij de vondst van een stoffe lijk overschot, waarbij vermoede lijk geen sprake is van een mis drijf." De politie doet geen mede delingen over de identiteit van de man. Gitaarduo in doopsgezinde kerk Het gitaarduo Maria Huisman en Maarten Janse uit Middel burg geeft morgen vanaf 15.00 uur een concert in de Doopsge zinde kerk aan de Lange Noord straat te Middelburg. Bert Gele- ijnse bespeelt het kistorgel. Op het programma werken van Vi valdi, Pachelbel, Avison en Ser- ban Nichifor. Toegang gratis. Dichter bij muziek met Hans Bouma Dichter Hans Bouma en pia niste Rita Jongepier brengen morgen poëtisch-muzikale ver halen tijdens Dichter bij mu ziek in de Petruskerk in Seroos- kerke vanaf 19.30 uur. Samen met zijn muzikale partner pre senteert de dichter Hans Bou ma een vier collages, waarin tekst en muziek elkaar verster ken. Lezing over zoektocht naar voorouders De Nederlandse Genealogische Vereniging houdt vandaag om 14.00 uur een lezing in het dorpshuis van Kapelle. Frits van Oosthoorn preekt over 'Mijn voorouders, vissers op Overflakkee van eind 17e tot begin 19e eeuw, opbloei en neergang van de zeevisse rij'. Srétenje concerteert in oude dorpskerk Koor Srétenje treedt vandaag op in de historische dorpskerk in Sint Laurens tijdens de Open huis activiteiten'. Diri- gente is Elena Berdnikova. Het koor brengt liturgische- en volksmuziek. Het concert be gint om 20.00 uur. Toegangs prijs is tien euro, inclusief con sumptie. Marcel van Driel bezoekt boekhandel Schrijver Marcel van Driel be zoekt woensdag 9 oktober De Koperen Tuin in Goes. Van Driel schreef onder onder meer Superhelden en Billy de Kip. Om 10.00 uur en om 13.30 uur kunnen lezers vragen stellen en boeken laten signe ren. Kinderen in sportkleding krijgen een cadeau. Toegang gratis. Grafisch werk Anne Van Waterschoot Tijdens de kunst en cultuur route in Middelburg morgen, en op de zondagen 3 november en 1 december, is grafisch werk van Anne van Water schoot te zien bij Padma in de Verwerijstraat 51a in Middel burg. Zij geeft tussen 13.00 en 17.00 uur uitleg over haar werk. van 87,90 bespaar 50% Ga voor een 4-gangen surprisemenu bij Restaurantje Nummer 7 in Middelburg. Lovende recensies! Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store I ZATERDAG 5 OKTOBER 2013 Studenten aan de slag in oude postkantoor door Carla van de Merbel De studentensociëteit van Univer sity College Roosevelt (UCR) komt op de begane grond en in de kel der van het voormalig postkan toor in de Lange Noordstraat in Middelburg. De sociëteit bestaat uit een mensa (begane grond, voorzijde), een stu dieruimte, twee klaslokalen, drie vergaderkamers en een bar (in de kelder aan de achterzijde). De sociëteit wordt geleid door Stichting Common House Elliott Deze stichting huurt de beneden verdieping van eigenaar Hartman Beleggingen. De stichting facili- teert met de sociëteit RASA, de studentenvereniging van UCR. Al le studenten zijn lid. De stichting krijgt geld voor de sociëteit van UCR, RASA en sponsors. De stich ting heeft geen winstoogmerk. De exploitatie van de mensa wordt gedaan door Monique van Boort van Crostini. Zij verhuist met haar broodjeszaak/catering van de Vlasmarkt naar het oude postkantoor. De bar wordt gerund door studen ten van de stichting. De sociëteit is elke dag open van 8.00 tot 24.00 uur. De keuken sluit om 20.00 uur. De bar in de kelder is twee avon den per week, op dinsdag en don derdag, open tot 2.00 uur. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De politie gaat er vooralsnog niet van uit dat de do de man die vrijdagochtend uit de Middelburgse Poelendaelevest is gehaald, door een misdrijf om het leven is gekomen. MIDDELBURG SEROOSKERKE KAPELLE SINT LAURENS GOES MIDDELBURG Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27