ZEELAND Vragenlijst 100 gratis Staatsloten Op visite bij de boerderij Maritiem evenement zorgt voor een miljoenenimpuls in de Zeeuwse economie en voor veel gratis publiciteit. Evenementen in Pinksterweekend vrezen Vestrock almanak Yuri van Gelder is rijp voor een WK-medaille MIDDELBURG - Maritiem evene ment Sail de Ruyter in Vlissingen is een kaskraker. De ruim 300.000 bezoekers gaven van 22 tot en met 25 augustus bij elkaar zes miljoen euro uit. Dat blijkt uit een onderzoek van Scoop dat is gedaan in opdracht van de provincie Zeeland. Scoop heeft onderzocht wat Sail de Ruy ter financieel-economisch ople vert voor Zeeland (bestedingen, ondernemerschap) en of er herha- lingsbezoeken plaatsvinden. Elke bezoeker heeft tijdens het evenement een kleine twintig eu ro uitgegeven, goed voor 6 mil joen euro in totaal. Ruim de helft van het geld is uitgegeven in de lo kale horeca. Ook de winkeliers (10 procent), de hotelbranche en aanbieders van overnachtingen hebben profijt gehad van het eve nement (15 procent). Geschat wordt dat circa 90 procent van al le uitgaven zijn gedaan in de Zeeuwse economie. Als wordt gekeken waar bezoe kers vandaan komen, dan blijkt dat 51 procent buiten de provincie Zeeland woont. Daarvan komt 11 procent uit het buitenland. Vier op de tien bezoekers is twee of meer dagen aanwezig geweest. De waardering voor het maritie me evenement is volgens Scoop hoog. De Sailbezoekers waarde ren het programma met een 8,2, de locaties met een 8,3 en de sfeer met een 8,5. Behalve Nederlandse, hebben ook veel Belgische media aandacht aan Sail geschonken. Vol gens Scoop is de mediawaarde hoog. Wanneer de gratis publici teit wordt omgerekend in adver tentieruimte, dan zou de organisa tie naar schatting minstens 600.000 euro kwijt zijn geweest. Het onderzoek is uitgevoerd met behulp van een vragenlijst (zowel fysiek als op internet). In totaal hebben 660 mensen gereageerd. Nu kans op HULST - Organisatoren van evene menten in de regio vinden dat het muziekfestival Vestrock in Hulst volgend jaar niet in het toch al overvolle Pinksterweek end van 6, 7 en 8 juni moet gaan zitten. Ze vrezen dat Vestrock een hoop publiek van de andere eve nementen weg trekt. Marcel Ver haar yan Stichting Vestrock is ver baasd over de kritiek. „Daar is mij niets van bekend. Wij hebben al jaren het eerste weekend van juni en dat valt nu toevallig samen met Pinksteren." Burgemeester lan-Frans Mulder gaat nog een ge sprek aan met Vestrock. Hij was gisteren niet bereikbaar wegens vakantie. Zeker, ze zijn oersterk, zijn tanden. Daarover geen klachten. Maar ze staan helaas wel schots en scheef. Al twintig jaar. Na de zoveelste ontsie rende foto had hij er genoeg van. En toog hij naar de orthondontist. Voor een beugel. In de tandartsenpraktijk wilden ze daar uiteraard best naar kijken. Al hoort daar wel de nodige admini stratie bij in de vorm van een medi sche vragenlijst. Wellicht is hij niet de doorsnee aspi rant-beugeldrager, vermoedt hij nu. De lijst was hem tenminste niet op het lijf geschreven. Of hij de puber teit al bereikt had, wilde het formu lier onder meer weten, en of hij door gaans een beetje meewerkte... HO badhuis SPORT ZATERDAG 5 oktober 2013 Sail de Ruyter is kaskraker door Jeffrey Kutterink Vrijstaande boerenwoning met authentieke details, geheel gemoderniseerd en in perfecte staat Gelegen op een perceel van ruim 3000 m2 eigen grond. Slaapkamer en badkamer begane grond 3 siaapk. en badk.op verdieping. Recreatief h'EUw funda Vraagprijs 619.000,- k.k, Tip? redactie@pzc.nl beleefboerderij Binnenste Buiten in Terhole. Ze mogen zelf op ontdekkingstocht, konijnen knuffelen, pony's aai en en, als ze willen, ook een ritje maken. foto Mark Neelemans TERHOLE - „Hij kan wel goed stil staan", vinden de kin deren van kinderopvang Juultje uit Axel die zich met een borstel in hun hand rond pony Prommis verzameld hebben. Op deze dierendag zijn ze op visite bij zorg- en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23