Nieuwe partij komt op voor belang van Axel Terneuzen heeft organisatie op orde 66 Als we ons niet echt in de raad laten horen, gaan veel voorzieningen voor Axel verloren BELFORT MUSEUM 26 ZEEUWS-VLAANDEREN nationale vacaturebank Museum Belfort is afgelopen week bedolven onder de complimenten. Sluis is er in ge slaagd om het historische gebouw het vereiste cachet te geven. En de gemeente heeft met de in richting van twee verdiepingen over de historie van de stad Sluis en het leven en werk van bekend ste inwoner Johan Hendrik van Dale een prachtig, voor iedereen toegankelijk museum het belfort binnengehaald. Loofden hoog waardigheidsbekleders van bui ten én raadsleden, verenigings mensen en middenstanders. Maar wat vindt de bezoeker? En vooral wat vindt de jeugdige be zoeker? Want bestuurders en amb tenaren tamboereerden de afgelo pen jaren dat Museum Belfort voor iéderéén een belevenis moet zijn. Niet alleen omdat de toren Maak het mee In de rubriek Maak Het Mee doet een PZC-verslaggever of -medewer ker mee aan alledaagse of speciale ac tiviteiten. Vandaag: het nieuwe Belfort Mu seum. Tips voor activiteiten die aandacht verdienen? Mail dan naar: redtern@pzc.nl weer kan worden beklommen om te genieten van het uitzicht over Sluis en wijde omgeving, maar ook omdat veel kennis spelender wijs en interactiefis op te doen. Tijd om de proef op de som te ne men. Vandaag, morgen en volgen de week donderdag tot en met zondag kunnen belangstellenden nog deelnemen aan een gratis rondleiding, 's middags vanaf 14.00 uur. Vienna Verplanke (7) en Sem van Looij (8) wilden woensdagmiddag - voordat ze naar zwemles moesten - ook wel aan de hand van een gids de ge heimen van het belfort ontdek ken: van onder (de raadskelder) „We zijn nu druk bezig om een zo breed mogelijk draagvlak te krijgen om in maart volgend jaar deel te kunnen nemen aan de ge meenteraadsverkiezingen." Hes sing is een van de drie initiatiefne mers. Zij vinden dat Axel in de vergetelheid dreigt te raken en zeggen niet langer lijdzaam te wil len toezien. „We zouden niet tot de oprichting van deze partij ko men, als alles van een leien dakje zou lopen. En we zijn bang dat het nog erger wordt." Volgens Hessing kunnen het wel eens de laatste raadsverkiezingen voor de gemeente Terneuzen zijn. „Momenteel wordt er volop gedis cussieerd over vijf gemeenten in Zeeland. Zeeuws-Vlaanderen zou dan één gemeente worden. Een gemeente met ruim 100.000 inwo ners. Ook weer niet bepaald in het voordeel van de kern Axel." Tien jaar geleden werd Axel sa mengevoegd met Terneuzen en Sas van Gent. Hessing: „Klopt, in de gemeenteraad van Terneuzen zitten ook Axelaars. Die houden zich ook bezig met de overige ker nen in de gemeente. In de prak tijk komt het erop neer dat er veel geïnvesteerd is in Terneuzen en dat de kern Axel meer naar de ach tergrond is gedrongen. Als er straks één gemeente Zeeuws- Vlaanderen komt, raakt Axel nog verder in de knel." Hessing zegt als voorzitter van de stadsraad gemerkt te hebben dat het moeilijk blijft zaken,zoals het behoud van voorzieningen onder de aandacht te brengen en te hou den van het college. Hessing is ook bang dat er straks door bezui nigingen weinig geld overblijft voor de kernen. „Gezien de finan ciële positie moet de gemeente Terneuzen straks keuzes maken. De afgelopen jaren is er veel geïn vesteerd in Terneuzen zelf. Als Axel zich in de raad niet laat ho ren als onafhankelijke partij zul len veel voorzieningen verloren gaan. En dat willen we niet." De regeling voor 60-plussers kost te Terneuzen zo'n drie miljoen eu ro. „Het mooie is dat de helft van dat bedrag naar de belasting gaat, zodat het weer aan ons allemaal ten goede komt", betoogt wethou der Co van Schaik (financiën). De gemeente verdient het geïnvesteer de bedrag binnen twee jaar terug, want het inkrimpen van de organi satie levert jaarlijks 1,6 miljoen eu ro op, voegt Van Schaik er aan toe. Om dat bedrag ook daadwerkelijk te bezuinigen, moet Terneuzen het ambtenarenkorps niet opnieuw uit breiden. De gemeente denkt, zon der dat de dienstverlening aan de burgers aan kwaliteit inboet, effi ciënter te kunnen werken door eenvoudigere procedures te hante ren en meer digitaal te werken. De taken in het gemeentehuis zijn her verdeeld. Na de reorganisatie moet met minder teams (18 in plaats van 23) hetzelfde werk kunnen worden gedaan. De nieuwe indeling op het stadskantoor maakt het niet alleen mogelijk efficiënter te werken, maar ambtenaren kunnen ook snel ler op vernieuwingen (in procedu res en regels én in de maatschap pij) inspelen. De inkrimping van het ambtena renkorps en eerder doorgevoerde bezuinigingsmaatregelen zorgen er voor dat Terneuzen de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien. Van Schaik: „We blijven alert op personeelsreductie, maar voor nieuwe ontslagronden hoeft niet te worden gevreesd. Elke keer als een ambtenaar vertrekt, bekijken we of het nodig is de positie weer op te vullen of dat de taken door zittende ambtenaren kunnen wor den overgenomen." Ambtenaren kunnen ook geld voor Terneuzen 'verdienen', meldt de wethouder. „Als onze ambtenaren taken voor bijvoorbeeld de Regio nale Uitvoeringsdienst doen, ont vangt de gemeente daar een vergoe ding voor." Voor nieuwe ontslagronden hoeft niet te worden gevreesd blijf bewegen 'Wat een gaaf, cool museum' door René Hoonhorst door Romain van Damme AXEL - Met de oprichting van de politieke partij 'Behoud van Axel' hoopt Johan Hessing de toekomst van het stadje veilig te stellen. „Na tuurlijk moeten we dan wel in de gemeenteraad komen en om dat te bereiken, hebben we de steun van de Axelse bevolking nodig", zegt de huidige voorzitter van de stads raad. Johan Hessing, Behoud van Axel door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft de afgelopen maanden af scheid genomen van veertig mede werkers, van wie er 38 gebruik maakten van een 60-plussersrege- ling. B en W verwachten met de overgebleven 'compacte organisa tie' van zo'n vijfhonderd ambtena ren de kwaliteit van de dienstverle ning op peil te kunnen houden. Wethouder Co van Schaik Gwen was tevreden met haar baan. Behoorlijk. Maar ze was eigenlijk wel klaar voor meer verantwoordelijkheid. En die kreeg ze! Via NationaleVacaturebank, de plek voor vacatures in alle branches, opleidingsniveaus en regio's. Dus? Kom in beweging, plaats je CV en vind de baan die je altijd al zocht! Kijk op nationalevacaturebank.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116