Oude apparatuur gaat naar Spaanse opvang Compagnie Het Zoute bouwt in Kamperland Organisatoren evenementen vrezen concurrentie van festival Vestrock 24 ZEEUWS-VLAANDEREN NATUURGEBIED DE WILDELANDEN Lappenmand Je moet een streep trekken als het om steun aan goede doe len gaat, anders is het einde snel zoek. Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen steunt er drie structureel en bekijkt in in cidentele gevallen of er een ge baar kan worden gemaakt. Het dierenziekenhuis laat zich niet leiden door verzoeken om structurele hulp, maar kiest en be paalt zelf. Belangrijke voorwaarde is dat de dierenartsen overtuigd zijn van de kwaliteit die de stich tingen bieden. Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaan deren steunt Stichting Kattekus uit Sluiskil, Greyhound Rescue Holland (afdeling Zuid-West uit Lewedorp) en het Nederlands Kanker Fonds voor Dieren (NKFD). Dat laatste is logisch; dierenarts Johan de Vos is voorzitter en op richter van het fonds. Sinds 2002 zamelt het fonds geld in om kan kerbestrijding bij gezelschapsdie ren te ondersteunen. In het Die renziekenhuis staat een collecte bus voor het NKFD op de balie. De verkoop van allerhande spulle tjes in de wachtkamer doet ook een duit in het zakje. Al met al is dat jaarlijks goed voor zo'n 3000 euro voor het kankerfonds. Stichting Kattekus krijgt geen geld, maar korting op behande lingen. De stichting vangt zo'n veertig katten op. Die zijn meest al moeilijk herplaatsbaar, vaak omdat ze al aardig op leeftijd zijn. „Wij proberen deze dieren ge zond te houden door preventie ve te maatregelen, maar behan delen de katten ook bij ziekte. Altijd tegen een gereduceerd ta rief. Maar omgekeerd helpt Katte kus ons ook. Als wij een kat bin nen krijgen die geen eigenaar heeft, bellen wij Kattekus. Zij pro beert zo'n dier dan te herplaat sen", vertelt dierenarts Annette Burm. Ook de Zeeuwse afdeling van de Stichting Greyhound Rescue krijgt dikwijls een steuntje in de rug, maar dan in materiële zin. Greyhound Rescue bekommert zich om het lot van afgedankte Greyhounds en Galgo's in Spanje. De stichting speelt een rol bij de adoptie van deze Spaanse honden door Nederlanders en levert voer, medicijnen en materialen aan op vangcentra in Spanje. Het dierenziekenhuis draagt aan dat laatste zijn steentje bij. Zo gaan er binnenkort een oud anes thesie- en boorapparaat naar Span je- WW 's~' KAMPERLAND - Ontwikkelaar Com pagnie Het Zoute uit Knokke- Heist steekt de Westerschelde over. Het bedrijf, dat momenteel tientallen miljoenen investeert in Cadzand-Bad, gaat landgoed Groote Duynen bij Kamperland op Noord-Beveland aanleggen. Dat gebeurt samen met aannemer Van der Poel uit Terneuzen. Die twee partijen werkten ook al sa men bij de bouw van appartemen tencomplex Duinhof in Cadzand- Bad. Groote Duynen wordt een well- nesscomplex in de Onrustpolder bij Kamperland. Het polderland schap wordt omgetoverd in een duingebied van 21 hectare, met daarin onder meer tachtig appar tementen, een hotel en well ness Ze vrezen dat Vestrock een hoop publiek van de andere evenemen ten weg trekt. Stichting Beach VoetVolley Vogelwaarde heeft het college van Burgemeester en Wet houders gevraagd met Vestrock in overleg te treden om een andere datum te prikken. „Het is wat ons betreft absoluut ongewenst dat Vestrock op hetzelfde moment plaatsvindt", aldus secretaris Harold de Rijk. „Als groot evene ment in de gemeente Hulst, dat traditiegetrouw al 17 jaar met Pinksteren wordt georganiseerd, vinden wij het niet fijn dat het pu bliek keuzes moet maken en dat evenementen elkaar onderling be concurreren. Sterker nog, eenzelf de weekend als Vestrock kan ons dermate veel publiek en daarmee omzet kosten, dat ons voortbe staan in het geding is." Volgens De Rijk zijn ook de organisatoren van de Stuikerfeesten in Heikant en Rock on the Kiosk in Philippi ne 'buitengewoon ontstemd'. Marcel Verhaar van Stichting Vest rock is verbaasd over de kritiek. „Daar is mij niets van bekend. Wij hebben al jaren het eerste weekend van juni en dat valt nu toevallig samen met Pinksteren." Verhaar denkt dat dit 'niet per se' leidt tot minder bezoekers bij an dere evenementen. „Als we een week eerder gaan zitten rijden we Graauw Rock in de wielen. We doen dit echt niet om te pesten. Als het aan ons ligt houden we aan onze datum vast." Burgemeester Jan-Frans Mulder gaat nog een gesprek aan met Vestrock. Hij was gisteren niet be reikbaar wegens vakantie. +door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: goede doelen. Zonnebaarzen fr; ay&aSS'.-ÜftRt v. I Assistentes Amber en Manuela zetten een oud anesthesie-apparaat klaar voor transport naar een opvangcentrum voor zwerfhonden in Spanje. door Eugène Verstraeten HULST - Organisatoren van evene menten in de regio vinden dat het muziekfestival Vestrock in Hulst volgend jaar niet in het toch al overvolle Pinksterweekend van 6, 7 en 8 juni moet gaan zitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 114