28 ZEELAND DAGBOEK Voormalig korpschef Letty Demmers is sinds vrijdag officieel de nieuwe, zij het waarnemend, burgemeester van Vlissingen. Voorafgaand aan haar installatie hield zij een week lang een dagboek bij. 6i Fijn dat mijn schilderij ai is opgehangen, waardoor de kamer elke dag een kleine beetje meer 'mijn' kamer wordt mui Donderdag 26 september De wekker gaat om 06.30 uur. Na het dagelijk se ritueel van douchen, aankleden, eten, de hond eten geven en de krant lezen, vertrek ik naar Vlissingen. De vierde werkdag in mijn nieuwe functie. Om 08.15 uur starten mijn secretaresse Angeli na eri ik met een kop koffie en het doornemen van mijn agenda. Er moet nog veel ingeregeld wor den. Een nieuwe telefoon en een iPad met instellingen, die ik nog niet ken. Ook het computerpro gramma dat gebruikt wordt, is net iets anders dan wat ik ge wend was. Maar Angelina heeft eindeloos geduld met me, dus dat komt wel goed. Dan stap ik in tie auto met Rij- nie, één van de communicatiead viseurs. Hij laat mij in een goed uur iets meer zien van Vlissin gen. Welke wijken er zijn, hoe die zijn opgebouwd, de brede school, de boulevard en uiteraard het Scheldekwartier. Gisteren hebben we een paar uur rondge reden en zijn we op veel plaatsen in Oost-Souburg en in Ritthem uitgestapt. De ze tochten en de toelichting van zeer betrok ken mensen helpen mij om een goed beeld te vormen van de gemeente Vlissingen. Terug op kantoor was er de felicitatie voor een jonge vader, maar ook het goedkeuren van de agenda voor de bijeenkomst van vrijdagmor gen. En uiteraard het tekenen van de post. Vervolgens in de auto naar Eindhoven, waar ik bij het afscheid mocht zijn van de voormali ge plaatsvervangend korpschef van Brabant Zuid-Oost. Daar heb ik gedurende mijn vorige burgemeesterschap van 12 jaar heel veel mee samengewerkt. Leuk om al die menseninclu sief veel oud collega's weer terug te zien. Dan doorrijden naar Reusel, waar ik uitgenodigd was voor een 40-jarig jubileum van een mede werker sociale zaken. Ook hier weer herinne ringen opgehaald aan een mooie tijd. Terug naar huis in Bergen op Zoom. Het is dan 19.00 uur. Even wat eten en dan in mijn dagboek schrijven, nadat ik nog gekeken heb naar de agenda van morgen. Vrijdag Vroeg op. Want voordat ik naar Vlissingen rij, wil ik nog naar de speech kijken, die ik van middag ga houden bij de herinneringsbijeen komst in Eindhoven vanwege het overlijden van oud-burgemeester Rein Welschen. Van 08.30 uur tot 09.00 uur samen met Angeli na de belangrijke punten doorgenomen en ge keken naar de post. Wat ik heel fijn vind. is dat mijn schilderij al is opgehangen, waardoor de kamer elke dag een klein beetje meer 'mijn' kamer wordt. Van 09.00 uur tot 11.15 uur hebben wij als col lege en managementteam de ontwikkeling van de website Vlissingen.nl, de komst van de marinierskazerne en de verplaatsing van het ziekenhuis toegelicht gekregen. Waardevol. Dit zijn majeure projecten voor de gemeente en dan is het goed om samen de beelden te de- hobb/s: Wandelen, «exen len. Vervolgens in de auto naar Eindhoven. Waar ik eigenlijk om 13.15 uur zou zijn, maar door drukte onderweg pas om 13.45 uur ben. Gelukkig begint de bijeenkomst pas om 14.00 uur, maar ik had graag nog even gesproken met me.t Reins vrouw Anneke, de kinderen en de andere sprekers. Maar het zij zo. Om 14.00 uur begint de bijeenkomst, voorgezeten door de griffier en ingeleid door de burgemeester van Eindhoven, Rob van Gijssel. Een indruk wekkende bijeenkomst, waar wij terugdenken aan een markante man, een betrokken en be vlogen bestuurder. Die weliswaar al 11 jaar uit Eindhoven weg is, maar door zijn wijze van besturen nog steeds onder de huid van Eind hoven zit. Ik mag als samenwerkingsmaatje samenwer ken in het Samenwerkingsverband Regio Eindhoven en in Regionaal College en Veilig heidsregio) iets zeggen. Verdrietig omdat hij er niet meer is, in fysieke zin gesproken, maar trots dat ik heb mogen samenwerken en be vriend geweest ben met een man die op onna volgbare wijze jn staat was om hoofd, handen en hart, de drie belangrijke h'ste combine ren. Daarna naar huis gereden, nog vol emoties maar met een blij hart, omdat hij vanuit een andere dimensie altijd bij ons zal zijn. Zaterdag Piketdienst. Dus de telefoon blijft in de buurt. Geprobeerd om uit te slapen, maar dat lukt bijna niet. Dus de Wasmachine en droger aan- zetten, beneden alles opruimen en boodschap pen doen voor de hele volgende week. Het is heerlijk weer, dus de hond (en mijzelf) getrakteerd op een fijne wandeling. Ad, mijn man, gaat naar een wedstrijd van Ajax, dus al le tijd om dit dagboek verder aan te vullen en rustig wat stukken door te lezen, die ik van Angelina heb meegekregen. Zondag Prachtig weer, dus de hond heeft geluk. Ver der vandaag de stukken die ik mee heb gekre gen, ter voorbereiding voor maandag, dinsdag en woensdag goed doorgelezen, zodat ik die maandag met de staf kan bespreken. Boven dien heb ik de agendaplanning tot eind dit jaar doorgenomen. Gekeken waar tijd is om sa men met alle partijen, raad, college en ambte lijk apparaat gesprekken te kunnen voeren. En tussendoor, lekker in de tuin wat vegen, want het blad valt al behoorlijk. En even bijpraten met vrienden. Kortom een echte zondag. Maandag Een 'gewone' werkdag. Om 08.15 uur in het ge meentehuis, met even kort de mogelijkheid om de mail te lezen en mijn werktas uit te pakken. Vanaf 09.00 uur een gesprek met de ambtenaar Veiligheid. Voor mij heel zinvol om alles even door te spreken wat er op dat ge bied speelt. Vanaf volgende week zal bij dit overleg ook de teamchef Politie, team Walche ren aansluiten. Gevolgd door het stafoverleg ik ga me in Vlissingen ier Ale 7Ï*-Maria_ Geest 1952 i Zoom ::P:W.amemen-burgemeeS,.r Burgemeester Letty Demmers van Vlis singen: „Fijn als je merkt hoe welkom je bent." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106