Anti-Saai Rilland breidt zijn werkgebied uit OPHEFFINGSUITVERKOOP 'Proef geurhinder komt niet in gevaar' BADKAMERS TOT 80% KORTING BEVELANDEN en THOLEN 27 66 Zelf zijn we ook verbaasd dat de stichting zo'n succes is geworden. Extra geld voor armoedebestrijding Protestantse zorginstellingen gaan fusie aan Eerder richtte de stichting zich al leen op kinderen van 8 tot 12 jaar in de dorpskern van Rilland. De stichting Anti-Saai Rilland is in april dit jaar ontstaan. Dan Frie- de kwam toert op het idee om iets te organiseren voor de jongeren. „We hoorden de kinderen vaak klagen dat ze het saai vonden op het dorp.", zegt Friede, „Op het dorp was er niets voor ze te doen. Vooral de kinderen die niet op va kantie gingen, verveelden zich heel erg. Daar wilden wij wat aan doen." De stichting werd zo'n succes dat het nu, nog geen half jaar na de oprichting, zijn werkgebied al kan uitbreiden. „We wilden niet meer beperkt zijn tot onze dorps kern", zegt Friede. „We dachten: er zijn vast ook anderen die het saai vinden op hun dorp." In Reimerswaal hoeven zij zich eind oktober in ieder geval niet te vervelen. Friede: „We willen dan een Zumba-fitness snuffel-les houden waar alle inwoners van Reimerswaal aan mee kunnen doen." De stichting begint ook met een nieuw project: „Op Radio Rei merswaal gaan we een uitzen- ding maken voor jongeren. We streven ernaar om in iedere uit zending ook een jongere aan het woord te laten komen", zegt Frie de. Volgens hem waren andere verenigingen in het begin scep tisch over de stichting. „Ze dach ten dat we alles wat we beloofden niet waar zouden kunnen maken. Er waren al verschillende vereni gingen opgeheven, vanwege een tekort aan vrijwilligers." Anti-Saai Rilland had echter geen moeite met het vinden van vrij willigers. Friede: „Zelf zijn we ook verbaasd dat de stichting zo'n succes is geworden." De proef is bedoeld om het zoge heten biobedfilter te testen. Dit is volgens de gemeente op dit mo ment het beste filter tegen stanko verlast door varkenshouderijen. Het is echter nog niet door de overheid erkend, waardoor het niet mag worden geplaatst. Erken ning komt pas als het filter op ver schillende plekken succesvol is ge test. De gemeente Tholen heeft daarin het voortouw genomen. Op een varkenshouderij aan de Noormansweg in Scherpenisse werd het filter als eerste getest. Die in Poortvliet zou de tweede worden, maar dit bedrijf komt er niet. Aan de Bitterhoekseweg zal in plaats daarvan een vleeskuiken- houderij verrijzen. Dat het filter op Tholen daardoor op slechts één plek kan worden getest, doet Wethouder Kees van Dis niet wanhopen. Volgens hem heeft de gemeente Horst aan de Maas inmiddels ook interesse ge toond in het systeem. Uit die ge meente is zelfs al een delegatie op bezoek geweest in Tholen. In over leg met het ministerie is nu beslo ten om in Horst aan de Maas een tweede stal uit te zoeken om het filter te testen. Van Dis zegt nog steeds vertrouwen te hebben in een spoedige erkenning in het sys teem, zodat het bij meerdere var kenshouderijen kan worden geïn stalleerd. De proef aan de Noormansweg in Scherpenisse heeft overigens eni ge tijd stilgelegen vanwege kinder ziektes aan het systeem. Het vin den van mogelijke oorzaken en het herstellen van het filter heeft veel tijd gekost, maar is gelukt. Een ruime meerderheid van de ge meenteraad nam donderdag avond een motie van deze strek king aan van raadslid Ingrid Brille- man (PvdA). Dit jaar komt incidenteel achttien miljoen euro naar de gemeenten via het gemeentefonds. Dit geld is echter niet geoormerkt. „De PvdA hecht er waarde aan dat deze gel den ook daadwerkelijk aan armoe debestrijding worden besteed. Met name voor kinderen, alleen staande ouders, werkenden met een laag inkomen en ouderen met een klein pensioen is extra aandacht nodig", aldus Brilleman. makelaar E. Vetermanstraat 23 Middelburg -Ruimehoek woning met roy- SINT-ANNALAND - De Stichting Pro testantse Bejaardenzorg Eiland Tholen en Sint Philipsland (voor al bekend van zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland) en de Protestants Christelijke Stichting Woonhof Tholen zijn samenge gaan. De twee presenteren zich voortaan onder de naam Stich ting Schutse Zorg Tholen en heb ben ook een nieuwe huisstijl aan genomen. De slogan 'Zorg vanuit het hart' komt terug in het hart vormige logo. Onder de nieuwe stichting vallen straks zorgcentrum De Schutse en aanleuncomplex Vroonhof in Sint-Annaland, servicecentrum Elenahof en zorgunit Scheldeoord in Stavenisse en het toekomstige woonzorgcomplex Vestehof, dat op dit moment wordt gebouwd in Tholen-stad. DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR 7 DAGEN IN DE WEEK TOT DE VOORRAAD STREKT van 11.00 tot 18.00 uur Riethil 20, 4825 AP Breda Hoge kwaliteit teakhouten tuinmeubelen Ronde en rechthoekige tafels staantafels Stoelen met verstelbare en vaste rugleuning ZATERDAG 5 OKTOBER 2013 Stichting Anti-Saai Rilland houdt verschillende activiteiten om verveling tegen te gaan, zoals een workshop banden plakken, foto Stichting Anti-Saai Rilland door Janneke Koster RILLAND - Het werkgebied van stichting Anti-Saai Rilland is ver groot. De stichting heeft zijn statu ten laten aanpassen en kan nu acti viteiten organiseren voor iedereen van 6 tot en met 96 jaar in heel de gemeente Reimerswaal. Dan Friede door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele gaat het extra rijksgeld voor ar moedebestrijding ook daadwerke lijk gebruiken voor de doelgroep. LJ5 j '^1' ïle tuin met schuur gelegen 1 Iin de populaire woonwijk Klarenbeek. Deze woning MnSeboi,en vl3 "le 38®$-* en kan met of zonder korting •I B gekocht worden en altijd met filHn terugkoopgarantie! Kijk voor KIJKDAG i I CkT 16.30 - ITMuw ^«e op www UH'.T.W Koopsom 138.600,- k.k. 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani. Dorenbracht, Grohe en andere topmerken Douchewanden, (bubbel)baden, stoomkabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 06 - 28448040 door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse proef tegen geurhinder door varkensbedrijven komt niet in gevaar nu er geen nieuwe intensieve varkenshouderij komt aan de Bitterhoekseweg bij Poortvliet. Dat stelt wethouder Kees van Dis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105