i Nieuwe outfits van de Kledingbank College komt met voorstel vestingwallen Auto's rijden om voor Stadspolder Kortgene 26 BEVELANDEN en THOLEN Dat de grote brand in de binnenstad van Goes is aangestoken, lijkt onder de pet te zijn gehouden. Was verkoopster filiaalmanager nationale vacaturebank GOES - Het persbericht van de po litie waarin donderdag werd me degedeeld dat de zeer grote brand in de Goese binnenstad is aange stoken, was geen nieuws. Althans niet voor de politie zelf en de Goe se burgemeester René Verhulst. Want al vrij snel nadien was be kend dat er sprake was van brand stichting, zegt die laatste. Waarom dat niet direct na de brand bekend is gemaakt blijft echter een raadsel, want noch de politie, noch Verhulst wil of kan daar op ingaan. Onduidelijk blijft ook waarom de politie in eerste instantie liet weten geen aanwij zingen te hebben voor brandstich ting. Het forensisch-technisch on derzoek moest toen nog plaatsvin den. Dat kon niet vanwege instor tingsgevaar. „Gaande het onder zoek zijn er toch aanwijzingen bo vengekomen", blijft een politie woordvoerder spaarzaam met in formatie. Om wat voor aanwijzin gen het gaat, wil hij niet zeggen. „We gaan niet het hele dossier al op tafel leggen." De recherche doet nu uitgebreid onderzoek naar de brand, waarbij twee hore cagelegenheden in de Magdalen- astraat werden verwoest. Het vuur ontstond in de nacht van 10 op 11 september op de bovenver dieping van restaurant het Paleis, maar sloeg rond half zeven 's och tends onverwachts over naar de naastgelegen brasserie d'Anvers. Zes mensen die in de bovenwo ningen van Het Paleis verbleven, konden tijdig in veiligheid wor den gebracht. Hoewel het feit dat het om brand stichting gaat dus geen verrassing is voor Verhulst, zegt hij er wel enorm van te zijn geschrokken. Het werpt voor hem desalniette min geen ander licht op andere re cente grote (café)branden in Goes. Bij de branden in La Strada en De Post was een technisch mankement de oorzaak, voor de branden bij De Betho en het Nij verheidscentrum zijn nooit offi ciële oorzaken vastgesteld. Overi gens heeft Verhulst de recherche destijds wel verzocht om in het geval van De Betho en het Nijver- De Kledingbank heeft de hoofd vestiging in Middelburg, maar wil met tijdelijke uitgiftepunten in andere plaatsen meer mensen zien te bereiken. Eerder deed de bank dat al in Terneuzen, tussen donderdag 31 oktober en zaterdag 2 november is het te doen in Goes. Uit de bestanden van de so ciale dienst en de Voedselbank worden mensen geselecteerd. „Per gezin kunnen we tot 250 eu ro aan nieuwe spullen uitdelen", zegt Suzanne Koppejan van de Kledingbank. De kleding komt van winkelbedrijven en via de na tionale kledingbank van grote winkelketens. „Een deel komt van particulieren, maar het is altijd on gedragen", benadrukt Koppejan. Via de Speelgoedbank Zeeland heidscentrum 'informeel' onder zoek te doen, omdat die branden 'een zekere overeenkomst' ver toonden. De eigenaars van brasserie d'An vers laten weten eerst met de poli tie te willen spreken alvorens ze verder ingaan op de zaak. Zicht op herbouw is er overigens voorlo pig nog niet. Verzekeringstech nisch heeft een aangestoken brand voor een belendend ge bouw dat daardoor ook schade op loopt geen gevolgen voor de eige naar van dat gebouw. De politie heeft mensen die meer weten over de brand of iets heb ben gezien, opgeroepen die infor matie te delen. Hoe lang het re cherche-onderzoek nog gaat du ren en of zich al mensen hebben gemeld, kon de politiewoordvoer der gisteren ook nog niet zeggen. krijgen kinderen tot tien jaar een speelgoedpakket mee. Voor de moeders is er bovendien een goo- diebag, waarin onder meer een te goedbon voor een wellnessbehan- deling en een tegoedbon voor kin deropvang. De uitnodigingen gaan over een week de deur uit. Waar het tijdelijk uitgiftepunt ge vestigd wordt, is nog niet hele maal zeker. Bij het uitgiftepunt komt ook een informatiemarkt met hulp voor minima. Bedrijven die iets willen bijdra gen aan de goodiebag kunnen Koppejan bellen: 06-36105680. Het 1,1 miljoen euro kostende plan om de vestingwallen in oude glorie te herstellen roept weer stand op bij veel inwoners. Met name de werkgroep Oudeveste.nl verzet zich fel. Ze vreest voor on der meer een kaalslag op de rijke lijk begroeide wallen en vindt het in deze tijd niet kunnen om zo veel geld uit te trekken voor een dergelijk 'prestigeplan'. De gemeenteraad wilde het plan vorige maand unaniem schrap pen, maar toen wethouder Jan Ou- desluijs aankondigde nog te gaan praten met de genoemde werk groep (in de vorm van een wande ling over de wallen) kreeg hij van de coalitiepartijen nog een kans om draagvlak te creëren. De wan deling heeft echter tot niets ge leid, want de werkgroep is nog steeds mordicus tegen de herin richting van de wallen. Het college heeft de gemeente raad beloofd na het gesprek terug te komen op het onderwerp. Dat had gekund in de vorm van een memo met daarin een verslag van de wandeling. Volgens wethouder Peter Hoek komt het college ech ter met een voorstel richting de gemeenteraad. Gezien de weerstand bij de bevol king en een groot deel van de ge meenteraad, ligt het voor de hand dat burgemeester en wethouders met een sterk gereduceerd plan komen, dat enkel nog de onderde len bevat die wél op breed draag vlak kunnen rekenen. Daarbij kan worden gedacht aan onder meer het wegwerken van achterstallig onderhoud, het oplossen van de wateroverlast in de Bosstraat, het plaatsen van een speeltuin en het verbeteren van de windvang van de molen door lagere bomen. De grootscheepse herinrichting van het gebied lijkt van de baan. blijf bewegen Dat concludeert het college van Noord-Beveland na nader onder zoek naar de verkeersontsluiting van de wijk. Daar had met naar de PvdA in de gemeenteraad om gevraagd. Alternatieve wegen aan leggen kan momenteel niet, om dat de percelen grond voor die routes momenteel niet te koop zijn, maar later wellicht wel. Dus zullen de toekomstige bewo ners en de gebruikers van het nieuwe multifunctionele cen trum en de brede school per fiets of te voet moeten reizen tussen de wijk en het dorp. Automobilis ten moeten een eind omrijden via de Molendijk. „Maar daar is de auto voor bedoeld", wijst wethou der Adrie van der Maas op de af stand. Aanwonenden van de Bur gemeester Snellenstraat kwamen in het geweer toen in het bestem mingsplan Stadspolder gerept werd van mogelijk eenrichtings verkeer voor auto's. Dat zou de smalle straat te sterk belasten, vindt ook de gemeente. Brandstichting al langer bekend door Luc Oggel door Claudia Sondervan GOES - Zo'n 350 alleenstaande vrouwen en kleine kinderen uit de gemeente Goes die van de bijstand moeten leven, kunnen eind deze maand een nieuwe set winterkle- ding krijgen. Die wordt hun op uit nodiging aangemeten door Kleding bank Zeeland. 6 personen die zich op de bovenverdie ping van Het Paleis bevonden toen de brand daar in de nacht van 10 op 11 september uitbrak, konden in veilig heid worden gebracht door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen gaan de gemeente raad op korte termijn een voorstel doen over de herinrichting van de vestingwallen in Tholen-stad. Ze komen waarschijnlijk met een sterk gereduceerd plan. door Claudia Sondervan Gwen was tevreden met haar baan. Behoorlijk. Maar ze was eigenlijk wel klaar voor meer verantwoordelijkheid. En die kreeg ze! Via NationaleVacaturebank, de plekvoorvacatures in alle branches, opleidingsniveaus en regio's. Dus? Kom in beweging, plaats je CV en vind de baan die je altijd al zocht! Kijk op nationalevacaturebank.nl KORTGENE - De Molendijk is voor alsnog de enige veilige manier om autoverkeer van en naar de toe komstige wijk Stadspolder in Kort gene te leiden. Een kortere weg tussen dorp en de Stadspolder via de Burgemeester Snellenstraat le vert te veel verkeersdruk op voor het smalle straatje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 104