Blatter: Besluit over Qatar valt pas in 2014 Jong Ambon en Sluiskil moeten op herhaling Saïd Bouzambou schiet Groene Ster naar kop 34 SPORT WK TURNEN Als Yuri van Celder er vandaag vlak voor de ringenfinale een grap uitgooit, komt het wel goed. ii Het WK wordt in 2022 in Qatar gespeeld. Daar bestaat geen twijfel over. Foutenfestival Van Klaveren TWente heeft aan één goede helft genoeg „Het bestuur heeft besloten om te gaan overleggen met alle belang rijke partijen binnen de organisa tie van het WK om te kijken naar de precieze speelperiode voor de wedstrijden in 2022", liet Blatter weten. „Er wordt in ieder geval geen besluit genomen voor het WK in 2014 in Brazilië." De Fifa gaat een werkgroep sa menstellen om de beste periode voor het WK in 2022 vast te stel len. Volgens Blatter zullen afge vaardigden van de spelers, clubs, competities, lidstaten en media worden uitgenodigd om zitting te nemen in deze 'denktank'. De Fi- fa-preses, die eerder al zijn voor keur voor een WK in de winter had geventileerd, maakte één ding duidelijk: „Het WK wordt in 2022 in Qatar gespeeld. Daar be staat geen enkele twijfel over." Een WK in Qatar in de zomer lijkt onhaalbaar, omdat de tempe- Het duel in de vierde klasse A van het zondagvoetbal eindigde op 15 september in een 3-1-overwin- ning voor de Middelburgse thuis ploeg. Sluiskil speelde de laatste 25 minuten van de wedstrijd ech ter ten onrechte met tien man, na een fout van de scheidsrechter ratuur in het Arabische land dan boven de vijftig graden Celsius kan stijgen. De leden van de Euro pese voetbalbond Uefa schaarden zich vorige maand al unaniem achter het plan om het toernooi naar de winter te verplaatsen. Qatar kreeg de organisatie toege wezen in december 2010. Het le verde de Fifa vanaf dat moment de nodige kritiek op. Er zou poli tieke inmenging zijn geweest om het emiraat de organisatie te gun nen, wat Blatter medio september ronduit toegaf. Ook kwam recen telijk aan het licht dat er misstan den zijn bij de bouw van de sta dions, waar meerdere Nepalese ar beiders zouden zijn omgekomen. „We vinden het verschrikkelijk wat er is gebeurd", gaf Blatter toe. „Maar doden kunnen in elk land vallen in de bouw. Wie is hier voor verantwoordelijk? De verant woordelijkheid voor de rechten van de arbeiders in Q_atar ligt bij de bouwbedrijven. Alleen de rege ring van Qatar kan ingrijpen." wiens administratie niet geheel op orde was. Sluiskil ging vervolgens in beroep tegen de rode kaart, waarna de KNVB een onderzoek startte. Die erkende dat de rode kaart ten on rechte was gegeven en besloot ook dat de laatste 25 minuten op nieuw moeten worden gespeeld. Het duel tussen Jong Ambon en Sluiskil zal daarom op zondag 20 oktober bij een 3-1-stand worden hervat, met elf spelers bij beide teams. ANTWERPEN - In de lobby van het Scandic-hotel aan de Antwerpse Ring klitten verslaggevers bijeen rond Epke Zonderland. Heel wat minder aandacht gaat uit naar die andere Oranje-turner in de toe stelfinales op het WK, Yuri van Gelder. De dertigjarige ringenturner vindt die medialuwte wel best. Toch hoopt hij dat dit weekeinde de spotlights een beetje in zijn richting kantelen. Waar Zonder land is uitgegroeid tot de icoon van het Nederlandse turnen, de status heeft van nationale knuffel beer en de sponsors voor het uit zoeken heeft, is de commerciële waarde van Yuri gekelderd. Met Lotto haakte de laatste persoonlij ke geldschieter af. „Ik ben spon sorloos. Voor het eerst sinds 2003. Hij kaapt alles weg", zegt hij met een knikbeweging richting Zon derland. Begrijp hem niet ver keerd. De wereldkampioen van 2005 gunt de olympisch kam pioen van 2012 zijn succes. „Het is hartstikke goed voor het Neder landse turnen. Alleen, mensen op straat denken dat het gemakkelijk is voor mij. Nou, het is nog nooit zo lastig geweest." Met de A-status van het NOCNSF is hij voorlopig verzekerd van een vaste vergoeding, ongeacht de uit slag van vandaag. „Maar daar kan ik mijn huis niet van betalen. Ik zal iets moeten bedenken." Het zijn zorgen voor morgen. Eerst vandaag de WK-finale, zijn vijfde. Het had al zijn zevende kunnen zijn, als zijn loopbaan in 2009 niet was onderbroken door een dopingschorsing wegens cocaïne gebruik. Zijn rentree een jaar later in Rotterdam ging de mist in. Een chronische schouderblessure maakte hem onzeker. Zijn voortij dige aftocht verraadde vluchtge drag. In het vervolg kreeg hij va ker op ongelegen momenten last van lichamelijk ongemak. Voor het EK vorig jaar in Montpellier brak hij een vinger. In de aanloop naar Antwerpen verstoorde een onderhuidse ont steking in de onderarm zijn voor- ANTWERPEN - Ze ging voor een per soonlijk record van 55.000 pun ten. Maar twee meerkampen zon der blunders bleek nog iets te veel gevraagd van Noël van Klave ren. De zevenjarige turnster uit Alphen aan den Rijn plaatste zich als twaalfde voor de finale, maar werd daarin slechts twintigste. De Amerikaanse Simone Biles werd wereldkampioen, voor haar landgenote Kyla Ross. bereiding. Van enige paniek was nu geen sprake. Daarin is de hand van mentaal begeleider Marco Hoogerland zichtbaar. Van Gelder zegt dat hij voor het eerst in zijn carrière moet naden ken hoe hij een wedstrijd ingaat. „Gezonde spanning opbouwen geeft adrenaline. Maar ik moet mezelf niet meer opnaaien dan nodig. Dat deed ik wel. Daar kwam ik achter toen ik laatst de Amerikanen en Japanners in de trainingszaal bij ons in Den Bosch wilde imponeren." Tril lend hing hij aan de ringen. „Hoe kan dat? Ik ben sterk, dit over komt me nooit op trainingen, dacht ik." Op het EK in Moskou eerder dit jaar had hij ook al last van schom melingen. Op de ochtend van de finale had hij diarree. Hij dacht dat alle energie door de wc ge spoeld was. Achteraf wijt hij het aan een overdosis adrenaline. Een meer ontspannen benadering had volgens Van Gelder afgelopen maandag tijdens de kwalificatie effect. „Ik zat bij de top twee van netste turners. Ik moet niet in een tunnelvisie zitten en alleen maar naar die ringen staren. Ik moet blijven communiceren met de rest. En op zijn tijd een grap, op zijn Van Gelders." Hij heeft het idee dat het publiek hem min of meer heeft afgeschreven. „You love him, or you hate him. Zo zie ik het. Mensen vragen: Kan hij het nog wel? Dertig is voor mij niet oud. Ik word juist steeds ster ker. Ik ben nu de underdog. Voor Nederland zou het een verrassing zijn als ik een medaille pak. Voor mezelf niet. De keren dat ik mee deed, heb ik geen finale gemist. Ik ben al mijn hele carrière rijp ge weest voor medailles." door Rudy Boogert De voorbereiding van Groene Ster was niet optimaal. Op weg naar Lichtenvoorde kreeg één van de busjes waarmee de club reisde, op de snelweg een lekke band. Met enige vertraging maar nog al tijd ruim op tijd kwam het team uiteindelijk aan voor het duel met LZV/Kuypers. Groene Ster speelde gediscipli neerd, als collectief sterk en kreeg ook goede kansen om de score te openen. Het duurde echter tot ze ven minuten voor rust voordat de nul van het bord ging. Saïd Bou zambou rondde een counter doel treffend af. Vervolgens ging het snel, want voor de rust scoorde Bouzambou nog twee keer en maakte zo een zuivere hattrick. Kort voor rust deed LZV/Kuypers iets terug. Na de pauze ging Groene Ster ver der op de ingeslagen weg. Op nieuw Bouzambou, Etiënne Mal- lie en Len Eversdijk (vrije trap) zorgden voor 1-6. Bij 2-6 ging LZV/Kuypers met een meevoet- ballende keeper spelen en daar van profiteerde Groene Ster opti maal door de vijfde goal van Said Bouzambou en nog twee goals van zijn broer Hoessein. Volgende week vrijdag speelt Groene Ster om 21.30 als koploper tegen FCK/De Hommel. LEEUWARDEN - FC Twente heeft de koppositie in de eredivisie suc cesvol verdedigd. De TUkkers won nen vrijdag in Friesland met 0-1 van SC Cambuur dankzij een doelpunt van Luc Castaignos. Twente speelde een helft lang on der de maat, maar na een tacti sche omzetting van trainer Mi chel Jansen in de rust, moesten de Friezen buigen. Jansen bracht direct na rust Youness Mokhtar en dat kwam het Twentse spel ten goede. Bij één van zijn eerste acties achter de spitsen zette de jeugdinternational Luc Cas taignos vrij voor doelman Leo nard Nienhuis. De spits schoot de feitelijk eerste echte grote kans van Twente vervolgens met bui tenkant rechts binnen: 0-1. FC Twente heeft een marge van drie punten op PSV en SC Heeren veen. 'Ik word juist steeds sterker' door Norbert Kleinherenbrink ZÜRICH - De wereldvoetbalbond Fi- fa beslist op zijn vroegst pas na het wereldkampioenschap voetbal van 2014 of het WK van 2022 in Qatar naar de winter wordt verplaatst of niet. Dat heeft voorzitter Sepp Blat ter vrijdag gezegd bij het congres van de voetbalbond in Zürich. MIODELBURC - De laatste 25 minu ten van de competitiewedstrijd Jong Ambon-Sluiskil moeten op zondag 20 oktober overgespeeld worden. Sepp Blatter door Marcel Luyckx LICHTENVOORDE - Said Bouzambou had het vrijdagavond op zijn heu pen bij de zaalvoetballers van Groe ne Ster Vlissingen. De aanvaller scoorde vijf keer in het met 3-9 ge wonnen duel bij LZV/ Kuypers. Groene Ster staat daardoor als de butant met negen punten uit drie duels op kop in de eredivisie. 'I Louis van Gaal verscheen vrijdagmiddag met een Braziliaanse' stropdas op de persconferentie waarop hij zijn selectie voor de interlands tegen Hongarije en Turkije bekendmaakte, foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 100