trots en teleurgesteld PLAMËCÖ Motorcrosser Goedegebure in Nederlands team I SPORT 35 Plafonds - Sierlijsten - Verlichting de zwemsport bij de ouders en de kinderen een enorme boost toen het schoolzwemmen werd afge schaft. In hoogtijdagen hadden we meer dan zestig kinderen", weet hij nog. In de loop der jaren ging het berg afwaarts met het sterrenplan, waarvoor het zwemdiploma B is vereist. „De kinderen moeten aan het eind ook een toets afleggen. Er worden hoofdzakelijk spelletjes ge daan, waarbij de kinderen tot heupdiepte in het water staan. Wa terpolo is een zware sport, vooral voor meisjes", merkt Van der Hooft op. Het aantal kinderen liep sterk te rug. Drie jaar geleden kwam hele maal de klad erin. Van der Hooft en Wesdorp vinden nog steeds dat ze er te nonchalant mee zijn omsprongen. „We hadden zelf meer initiatief moeten tonen, want als je niets doet, verzandt zo'n plan. We hebben te lang ge wacht om het plan een injectie te geven." Waterpolo is een zware sport, vooral voor meisjes Vorig jaar is besloten om het jeugdplan te herschrijven. Rijn hout, Bakker, Wesdorp en Van der Hooft maken deel uit van een werkgroep. „We zijn onze oudere jeugd erbij gaan betrekken. De trai ners van de waterpolo jeugd zijn nog allemaal jeugdspelers. We ge ven binnen de club een cursus on der leiding van (oud-waterpolo- trainer) Kees Rijnhout. De bedoe ling is om het voor de kinderen aantrekkelijker te maken. Het plan is gelukkig nieuw leven ingebla zen", zegt Wesdorp. De Schelde heeft dit seizoen der tig jeugdleden in de A- (tot negen tien jaar), C- {tot vijftien jaar) en E-categorie (meisjes en jongens tot elf jaar) die in competitie verband uitkomen. Van der Hooft: „De A- en C-jeugd spelen op dezelfde dag thuiswedstrijden. Ze trainen ook samen. Er zitten ambitieuze poloërs bij. Je kunt ze prikkelen door de C-junioren mee te laten spelen bij de A-jeugd. Je moet er aan de andere kant voor waken dat ze vroegtij dig afhaken." Ze kijkt met plezier terug op de tijd met enkele jonge talenten, zo als Stefan de Die (tegenwoordig zit hij bij Het Y), Roderick Won- dergem (Najade) en Remco Kindt. „Die jongens heb ik de ba sisprincipes van het waterpolo ge leerd. Dan is het zo mooi dat ze op een hoger niveau uitkomen." Bas van Houwelingen is het laat ste Schelde-talent dat op een ho ger niveau - bij PSV - speelt. Wesdorp vindt het belangrijk dat de jeugdspelers als trainers wor den ingeschakeld. „Daardoor heb ben ze meer binding met de club en kun je ze gemakkelijker behou den. We zijn in het kader ook be ter bezet." Dertig kinderen doen nu mee aan het waterpolojeugdplan. Wesdorp en Van der Hooft hopen dat het nieuwe jeugdplan zijn vruchten zal afwerpen. „Als we er twintig van overhouden, dan hebben we het heel goed gedaan." terug te krijgen, maar vond 'm niet." Uiteindelijk koos Scher- penisse voor een verandering van omgeving. Ze verruilde Bosan TON voor Bato/PAX Haarlem mermeer, een andere vereniging van naam. Maar ook daar hervond ze het plezier in het turnen niet. „Ik kwam er tot de ontdekking dat ik niet meer te motiveren was voor het topturnen. Toen besloot ik dat ik maar moest stoppen." Scherpenisse snapte nog wel dat ze moest aftrainen. Ze keerde te rug bij Bosan TON, maakte de havo af in Twente en richtte zich een half jaar lang op het NK. Op dat toernooi, in juni in Rotter dam, wilde ze zich nog één keer bewijzen. Maar kort haar voor geplande afscheidswedstrijd kreeg ze weer last van duizelig heid. „Het heeft me vaker gehin derd. Als ik in de voorbereiding op een toernooi was en net in vorm begon te raken, kon het op eens opkomen. En als het begon, wist ik: dat gaat weer lange tijd du ren." Er is in Almelo altijd wel voor zichtig met Scherpenisse omge sprongen als ze duizelig was, ver telt ze. „Maar ze zeiden dan wel: maak je geen zorgen, het gaat wel weer over. Ik wist wel beter. Als het begon, zat bij mij de schrik er meteen in. Ik wist namelijk dat ik maanden last zou houden." Pas dit jaar werd het probleem se rieus onderzocht in het Apel- doorns Duizeligheidscentrum. Daar stelde men een heldere diag nose: Scherpenisse heeft een vorm van acute draaiduizeligheid. „Het heet BDDP. Met die uit komst was ik eigenlijk wel blij. Er werd duidelijk dat ik al die tijd niet zomaar iets had gehad. Het was een grote belemmering bij het turnen." Zonder NK nam Scherpenisse met stille trom afscheid van de topsport. Die teleurstelling kon er ook nog wel bij. „Maar", zo zegt ze, „het turnen heeft me ook wel veel moois opgeleverd. Ik heb een mooie tijd gehad in Almelo en vind ook dat ik veel bereikt heb, al is dat voor de buitenwereld niet al tijd even zichtbaar geweest." Hoewel Scherpenisse nog turnles blijft geven, .heeft ze al flink af- stand genomen van de sport. Ze heeft zich vol gestort op haar stu die sport- en bewegingseducatie aan de Hogeschool Zeeland en ontdekte een andere sport: voet bal. „Ik had nog nooit tegen een bal getrapt, maar zit nu bij WHS in Sint-Annaland. Binnenkort speel ik mijn eerste wedstrijd." En volgt ze het WK dat deze week in Antwerpen is? „Tüurlijk", zegt ze. „Het is dat ik overdag naar school moet, maar anders zou ik de hele dag de beelden willen vol gen. T\irnen is nog steeds een hart stikke mooie sport." FM Sranang 2 buigt voor ZW Sliedrecht De zaalvoetballers van FM Sra nang 2 waren in hun tweede wedstrijd van het seizoen niet opgewassen tegen kampioens kandidaat ZW Sliedrecht In ei gen huis gingen de jonge Goe- senaren met 1-7 onderuit. Bij rust leidden de gasten al met 1-4. Nadat het 0-4 was geworden, scoorde Quinchy Tjan Asem nog wel tegen, maar veel hel pen deed dat nieL Na de hervat ting voerde Z W Sliedrecht de score al snel verder op. De Zuid-Hollandse hoogvlieger in de eerste klasse vond het pas bij 1-7 genoeg geweest. Yzewijn met hakken over de sloot Vanaf de start van de eerste GP driebanden klein van de Zeeuws Vlaamse Biljartbond viel er volop te genieten. Luc Yzewijn plaatste zich in poule 1 voor de derde ronde door met minieme verschillen Frank de Rijk en Sjaak van de Bliek achter zich te houden. In poule 2 versloeg Robert Vink Eddie van Goethem in de be slissende partij. En in poule 3 bleef Michael Vink over na ver lies tegen Hugo Chalmet, maar royale winst op Rudi Boerjan. Jens van Dam ging in eigen huis tot nu toe als enige onge slagen verder. Motorcrosser Carsten Goedege bure uit Yerseke, die in de 85cc rijdt, maakt komend weekein de deel uit van het Nederland se team dat deelneemt aan de Coupe de l'Avenir in het Bel gische Baisieux. Nederland is in de 85a: ver wend geraakt, omdat de afgelo pen twee jaar steeds de eerste plaats werd bereikt. Dit jaar wordt voor de 42e keer om de Coupe de l'Avenir gestreden. Dat gebeurt telkens in het Fran stalige deel van België. De veertienjarige Goedegebure vormt een team met Roan van de Moosdijk uit Eindhoven en Brian van der Klij uit Gelder- malsen. Enkele weken geleden werd de Bevelander door bondscoach Marcel Hartman gevraagd om deel te nemen. Hartman: „Ik heb Carsten er vooral bijge haald omdat hij heeft laten zien op de hardere banen, zoals die veel in het buitenland voorko men, goed uit de voeten kan." Voor Goedegebure is de Coupe de l'Avenir een fraaie afsluiting van zijn carrière in de 85CC. Vol gend jaar debuteert hij in de 125CC voor de jeugd. DONDERDAG 3 OKTOBER 2013 aan toekomst meer in de jeugd, foto Peter Nicolai Ria van der Hooft GOES YERSEKE SAS VAN GENT Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.piameco.nl CO V O PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75