Het Zeeuwse Honk Terneuzen is klaar voor flinke ledengroei Boorbara onder kanaal door en in eindsprint ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Weitje Rock dingt mee naar Awards WeitjeRock is in de race voor twee European Festival Awards. Het IJzendijkse fes tival maakt kans op de titels Best New Festival en Best Small Festival. Het publiek bepaalt via virtuele stem men wie de prijs uiteinde lijk in de wacht sleept. Op de website www.weitje- rock.com staat een link naar de site via welke gestemd kan worden. Krulbollers strijden om keizerstitel Nederlandse krulbolclubs vaardigen zaterdag hun bes te spelers af naar het offi cieuze Nederlands Kam pioenschap. Er wordt gestre den om de titel van 'keizer". De wedstrijd vindt plaats op de banen van Ons Genoegen aan de Sportkade in Sas van Gent. De organisatie is in handen van de Nederlandse Krulbolfederatie. Aanvang 13.30 uur. AARDENBURG Organist Piet Beun verzorgt concert In het kader van de Menno Orgelbespelingen 2013 ver-, zorgt de organist Piet Beun uit Rotterdam zondagmid dag een orgelconcert. Dat vindt plaats in de kerk van de Doopsgezinde Ge meente Aardenburg. Beun bespeelt er het Schumacher- orgel. Het concert begint om 15.30 uur. Toegang: 10 euro, kinderen gratis. Omroep Hulst loopt weg bij politiek café Omroep Hulst is dinsdaga vond boos weggelopen bij Hotel van Leuven in Kloos- terzande, nog voor daar het politiek café begon. De oor zaak was onenigheid over de opstelling van de came ra's. „We konden ons werk niet goed uitvoeren", aldus verslaggever Albert Reunis. „We doen het goed of we doen het niet. De reportage gaat dus niet door, jammer." Het Zeeuwse Honk heeft zeven jaar op het nieuwe onderkomen moeten wachten: „Onze kantine was een partytent en we moesten gebruikmaken van de kleedka- ers van de korfbalvereniging", rtelt voorzitter Marshall Mat- 'w. „We hebben toch het hoofd boven water kunnen hou den. Met een eigen clubhuis kan het alleen beter gaan." Matthew rekent op meer nieuwe leden. Momenteel telt de club er 46, die in twee jeugdteams en één herenteam spelen. Matthew komt zelf uit Curasao. Toen hij in 2006 in het bestuur kwam, was 90 a 95 procent van het ledenbestand An tilliaan. „Nu is het fifty-fifty", al dus Matthew. „Vijftig procent An tilliaan en vijftig procent 'blank'." Honkbal is in Terneuzen dus veel meer een gemengde sport gewor den, mede dankzij clinics aan leer lingen van De Rede. Het Zeeuwse Honk draait mee in de competitie met clubs uit Zuid- Holland en Brabant. Voor uit-wed- strijden moet vrij ver worden ge reden, waarbij de Westerschelde- tunnel ook nog een extra handi cap is. Matthew: „Wij zijn het ge wend dat wij voor de tunnel moe ten betalen, maar laatst was hier een team uit Ridderkerk. De spe lers klaagden steen en been dat ze twee keer vijf euro kwijt waren om een potje te honkballen in Ter- neuzen." Matthew neemt dat voor lief. Hij zet zich voluit in voor Het Zeeuw se Honk en is dan ook heel blij 'dat wij met ons clubhuis weer een gezicht kunnen laten zien'. Het onderkomen is overigens nog niet helemaal af. De kantine is spie en span, maar de kleedka mers nog niet. De honkbalcompe titie eindigt bijna, eind maart be gint die weer. De competitiestop komt dus goed uit. SLUISKIL - Boormachine Boorbara 'sprint' naar de tunnelschacht aan de westkant van het Kanaal Gent-Terneuzen. De machine, die donderdag 8 augustus begon met het boren van de zuidbuis, was gisteren 760 meter ver en moet nog 385 meter. Tunnelwoordvoer der Jan van Gorp: „De machine haalt een gemiddelde van zo'n 100 meter per week. Dat is heel snel, al gaat het door de taaie Boomse Klei nu even wat trager. Maar als het zo doorgaat, is Boor bara uiterlijk half november aan de overkant." De boor is onder het kanaal door en is ook de N252 Projectleider wegen- en kunstwerken Fred Lindenberg met het ontwerp (Sluiskil-Terneuzen) gepasseerd, van het oostelijke verkeersknooppunt van de Sluiskiltunnel voor zich. Vorige week boorde de machine 85,4 meter door de Boomse Klei, waar de boorkop nu nog half in zit. Dat zal de snelheid deze week ook nog beïnvloeden. Vorige week zijn tussen de noord- en de zuidbuis ook de tunnelelementen voor de derde dwarsverbinding aangebracht. De voorbereidingen voor de aanleg van de eerste dwarsverbinding zijn inmiddels in volle gang. De vrieslansen, die daarbij worden gebruikt, zijn alle maal geboord en worden nu aan gesloten op de vriesmachine. Als over zes weken de grond tussen beide buizen is bevroren, wordt de tunnelwand geopend en kan met het graven van de verbin dingsbuis worden begonnen. DONDERDAG 3 OKTOBER 2013 IJZENDIJKE SAS VAN GENT KLOOSTERZANDE door Hartnen van der Werf TERNEUZEN - Het heeft iets langer geduurd dan gepland, maar nu heb ben ze ook wat. Het Zeeuwse Honk, de enige honkbal- en softbal- vereniging van Zeeland, opent op het Terneuzense sportpark De Vlie gende Vaart zaterdagmiddag om vijf uur een nieuw clubhuis om je vingers bij af te likken. Een landmeter aan het werk op het oostelijke tracé van de Sluiskiltunnel richting Tractaatweg. foto's Mark Neelemans Voorzitter Marshall Matthew geeft een clinic aan leerlingen van De Rede bij het nieuwe clubgebouw van het Zeeuwse Honk. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71