Gezocht: held op ladder om de bovenramen te lappen Hubertusmis voor jager en hond in Hengstdijk 24 ZEEUWS-VLAANDEREN HARPISTENDUO Beurs met speelgoed en kinderkleding www.opendagdow.nl Het idee voor deze speciale vie ring hebben ze in Hengstdijk opge daan in Antwerpen. Daar wordt dit jaar in de Sint Carolus Borro- meuskerk al voor de 59e keer de Sint Hubertusmis gehouden. Sint Hubertus is de patroonheilige van de jagers. Tijdens de viering in Hengstdijk worden Hubertus- broodjes uitgereikt. Die werden vroeger in de kerk gewijd en uitge deeld aan huisdieren om ze te be schermen tegen ziektes en ander leed. De viering wordt opgeluis terd door een aantal jachthoornbla zers en na afloop is er een drankje. Om de kosten te dekken worden voor vier euro sponsorkaarten ver kocht. Wie een kaart koopt is in ie der geval zeker van een plaatsje in de kerk. De viering begint 8 no vember om 19.00 uur. Steunkaar- ten kunnen worden gereserveerd via 0114-682156 en 0114-682229. Mogelijk wordt de Sint Hubertus mis een jaarlijkse activiteit. TERNEUZEN - In het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneuzen wordt zaterdag de halfjaarlijkse kinderkleding- en speelgoed beurs gehouden. Naast tweede hands kinderkleding en speel goed worden babyaccessoires, tie- nerkleding, kinderboeken en kin derfietsjes aangeboden. Het is een initiatief van de stich ting Shaki (Hulp aan Kinderen). Die houdt regelmatig beurzen in Terneuzen, Hulst en Heikant. De beurs in Terneuzen begint terdag om 9.30 uur en duurt 12.00 uur. Meer informatie: Wie: Jeffrey van der Kooy Wat: Glazenwasser gezocht Waar: Facebookpagina 2e hands Gemeente Terneuzen (www.face- book.com/2dehandsgemeenteter- neuzen) Een noodkreet van Jeffrey van der Kooy uit Terneu zen op Facebook. De ra men aan de buitenkant van de bo venverdieping van zijn huis, waarin hij net drie maanden woont, zijn vies. Zelf lappen is geen optie want hij is, zoals hij het zelf verwoordt, 'geen held op een ladder'. Op zoek naar een gla zenwasser dus, maar dat is vol gens hem nog niet zo eenvoudig. „Ik heb op internet gezocht en aan kennissen gevraagd of zij een goede glazenwasser kennen", ver telt hij. „Daar kwam niets uit. Wel grote bedrijven, maar ik ben op zoek naar een particuliere gla zenwasser die goedkoper is." Toen hij bijna ten einde raad was, kreeg hij het idee om de op roep op Facebook te zetten. „Ik dacht: ben ik nou te stom om een glazenwasser te vinden? Dan maar een oproepje op de Face bookpagina 2e hands Gemeente Terneuzen." Volgens Jeffrey is Facebook ideaal. „Het is eenvoudi ger dan bijvoorbeeld Marktplaats. Daas moet je specifiek op artike len zoeken. Op Facebook geef je een brul als je iets nodig hebt. En mensen helpen elkaar door ande re personen op de advertentie te wijzen." De reacties op Jeffrey's oproep stroomden dan ook direct binnen. „Ik had al snel een stuk of dertien berichten. Ik ben nu aan het rondkijken welke glazen wasser geschikt is." Het is niet de eerste keer dat Jef frey de hulp van de Facebookpagi na inschakelt. „Ik heb leuke spul len gekocht via deze pagina. Maar ik verkoop zelf ook wel eens wat. Zoals meubels die van wege de verhuizing weg moes ten. Het is me niet om het geld te doen. Maar als ik er iemand blij mee kan maken, en mezelf ook een beetje, waarom zou ik het dan naar de stort brengen? Dat kan altijd nog." styron Meld je snel aan via: door Karlijn de Splenter HENGSTDIJK - Je hoort het wel eens, 'er komt geen hond meer naar de kerk'. Dat gaat echter niet op voor Hengstdijk. Daar wordt vrij dag 8 november in de kerk een Sint Hubertusmis gehouden voor jagers met hun hond. Maar ook an dere bezoekers zijn welkom met hun trouwe viervoeter. www.stichtingshaki.nl. De ramen beneden, die glanzen wel. Maar die op de bovenverdieping heb ben écht een sopje nodig, weet Jeffrey, foto Peter Nicolai In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. Een grote harp m nn.iA nn ■■■>-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68