Moeder opgepakt na dood kinderen houdt jongeren uit de gevangenis 'Militairen zoeken hun heil elders' Marrea TOPDEALS! ■all www.marrea.nl BINNENLAND 5 r- ze combinatie nog altijd te weinig zetels om een meerderheid in de Eerste Kamer dichterbij te breng en. Andere oppositiepartijen moe ten dus ook willen meedoen. De VVD voelt ervoor dat naast D66 de Christenunie en SGP aan haken, net als eerder succesvol ge beurde bij het woonakkoord. De PvdA heeft echter liever Groen- Links erbij, zodat de gelegenheids coalitie niet te veel naar rechts overhelt en het PvdA het meest moet inleveren. Gisteren sprak minister Dijssel- bloem nogmaals met de oppositie partijen afzonderlijk. Na afloop van de gesprekken concludeerden de fractieleiders dat het kabinet hen nog steeds onvoldoende tege moet komt. De partijen eisten dat Dijsselbloem nu eindelijk een keuze maakt met wie verder on derhandeld wordt. Dat leidde la ter op de dag tot coalitieoverleg. Tijdens dat gesprek ging de uitno diging aan D66 de deur uit. Vandaag gaan de gesprekken weer verder op Financiën. De 34-jarige moeder werd gistera vond in het ziekenhuis gearres teerd door de politie. Ze wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar kinderen. De Van Roekeiweg waar de wo ning ligt, is een klein straatje in Apeldoorn-Zuid. Rond half twee gistermiddag kreeg de politie een telefonische melding dat er iets bijzonders aan de hand was in een woning. Agenten troffen daar de gewonde moeder aan en twee dode kinderen. In het huis zouden volgens buurt bewoners het 6-jarig meisje Rosa, haar 8-jarige meervoudig gehandi capte broer Lucas en hun moeder wonen. De politie kon de identi teit van de betrokkenen nog niet bevestigen. De carport van de hoekwoning was verbouwd om meer ruimte voor de gehandicap te jongen te creëren. De vader van de twee kinderen was op het mo ment van de gezinsmoord niet thuis. Het is niet geheel zeker of hij ook in het huis woonde. Hij is door de politie opgevangen. Volgens omwonenden waren de bewoners heel gewone mensen, maar hadden ze niet veel contact met hun buren. 's Middags werd de buurt opge schrikt door politiewagens en am bulances en werd duidelijk dat er sprake was van een drama. „Dit soort dingen zie je meestal alleen op televisie. Maar nu gebeurt het ineens in onze eigen straat", rea geerde een buurtgenoot geschokt op de commotie. In het huis lagen de licha men van de 6-jarige Rosa en haar 8-jarige broer Lucas en hun gewonde moeder. om ze goed op te vangen? Als we dit moeten doen, wil ik er ook se rieus mee aan de slag." Verder moet de veiligheid voor alle leer lingen op school gewaarborgd zijn en blijven. De reclassering moet scholen helpen om te voorkomen dat de groep in de jeugdgevangenis komt Op scholen gaan zich dilemma's voordoen; vaak zijn dezelfde jongeren daar eerder juist afgehaakt Haar collega-bestuurder van het Delton College in Zwolle vindt de maatregel sympathiek. Alle jon geren verdienen een kans, ook als ze een klein vergrijp hebben be gaan. „De mensen die de zwaar ste delicten hebben begaan, krij gen we toch niet. Die zitten in de gevangenis, neem ik aan." Hij wijst erop dat de bijbehorende specieke vorm van begeleiding geen dagelijks werk van het Del- tion is. „We zijn geen reclasse- ringsinstituut. We kunnen hulp gebruiken." De kans op terugval in de crimina liteit neemt af als veroordeelde jongeren terugkeren naar school, zo geeft Jan Berkers van Bijzon der leugdwerk Brabant aan. B}B is daarom positief over de maatre- Bij de eerste reorganisatie was de schatting 6000 gedwongen ontslagen, nu rekent men op 1750 Door de reorganisaties ziet voorzitter Jean Debie van vakbond VBM woede en onzekerheid bij zijn leden Eerder meldde Defensie al dat het aantal gedwongen ontslagen door reorganisaties meevalt. Werd bij de eerste grote reorganisatie nog geschat dat 6ooo militairen ge dwongen moeten vertrekken, nu rekent rekent men op 1750 ontsla gen. Hogere 'irreguliere uit stroom' zou hiervan een oorzaak zijn. Volgens de bonden is dat een verhullende term voor het vrijwil lige vertrek van ontevreden perso neel. Het ministerie van Defensie stelt in een reactie dat het om 'honderden' vrijwillige vertrek kers gaat. Door de reorganisaties ziet voor zitter Jean Debie van vakbond VBM woede en onzekerheid bij zijn leden. „Het loon wordt min der, er is minder tijd en geld voor training en bijscholing. Er is ge woon geen toekomstperspectief meer voor de militairen." Volgens Leon van der Hulst van vakbond ACOM vertrekken daardoor goe de krachten naar andere werkge vers, bijvoorbeeld in de techniek. „Mensen zoeken zekerheid en die is er niet." Vooral Uruzgan-gangers zijn onte vreden, weet Debie. „Die zijn op missie geweest en weten hoe be langrijk goede training is en hoe zeer je goed materieel en reser veonderdelen nodig hebt." Gisteren sprakèn Tweede Kamer leden met deskundigen en vak bonden over de nieuwe bezuini gingen. Er moeten weer kazernes dicht, eenheden worden ge schrapt en er vervallen nog eens 2400 arbeidsplaatsen. Zo moet 348 miljoen euro worden be spaard. Deskundigen en de vakbonden be weren dat Defensie geen nieuwe bezuinigingen aan kan. Anne-Ma- rie Snels van vakbond AFMP: „Als nu bij de Patriot-missie in Turkije mensen ziek worden door een vi rus, kunnen we de missie stop pen; zo weinig capaciteit is er." 69,- arrangement: 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 2-gangen diner Kiest u liever voor 2 diners? Dan betaalt u 89,00 pp gel. Berkers heeft enkele kritische kanttekeningen. „Deze groep al leen maar in het onderwijs plaat sen, is te weinig. Ook in de avond uren en wat betreft vrijetijdsbeste ding moet je iets doen." Volgens Berkers wordt het 's avonds 'pas echt gezellig' voor deze jongeren: „Het zijn vaak allochtonen, hun cultuur speelt zich buiten af. Be geleiders krijgen te maken met straatcultuur, diefstalletjes, drugs handel, loverboys. Deze jongeren zetten zich af tegen autoriteit en burgelijkheid. Daar gaan ze ver in." Op de scholen gaan zich di lemma's voordoen, verwacht Ber kers. Eerder zijn deze jongeren daar juist afgehaakt. „Dan moet je leraren mogelijkheden geven iets te kunnen doen." boek online of bel 0571 27 77 44 DONDERDAG 3 OKTOBER 2013 Pechtold Coalitiepartijen WD en PvdA pra ten achter gesloten deuren met D66-leider Alexander Pechtold. foto Evert-Jan Daniels door Cep Leeflang en Lo van der Wal APELDOORN - In een Apeldoornse woning zijn gistermiddag twee do de kinderen en hun gewonde moe der gevonden. Het heeft alle schijn van een familiedrama. De politie spreekt van een 'onnatuurlijke doodsoorzaak'. door Niels Klaassen DEN HAAG - Duizenden militairen vertrekken vrijwillig bij Defensie. De leegloop wordt veroorzaakt door aanhoudende bezuinigingen en reorganisaties. Dat zeggen de militaire vakbonden. Hampshire Hotel - de Eese ligt in De Bult/Steenwijk, vlakbij Giethoorn, met natuurgebied de Weerribben - Wieden om de hoek) Het hotel beschikt over een restaurant en brasserie, tennisbaan, overdekt zwembad en sauna. Charme Hotel Oranjeoord ligt heerlijk rustig in deVeluwseJ bossen net buiten het monu mentendorp Hoog Soeren. Geniet van het wildseizoen en bezoek Paleis het Loo (op 3 km) I Charme Hotel Overbosch ligt in hetVeluwse dorpje Garderen, omgeven door bossen, heidelandschap en zandverstuivingen. Ontspannen kan in het wellness-centrum met saun, solarium, bubbelbad enTurks Stoombad. Beach Hotel de Vigilante ligt direct aan het zandstrand van het IJsselmeer in de watersportplaats Makkum. Een prachtige locatie om dit oude vissersdorp eens goed te leren kennen Prijzen zijn p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, exclusief toeristenbelasting en reserveringskosten a €9,95 per boeking. De meeste arrangementen zijn geldig t/m februari 2014, m.u.v. feestdagen. GEEN WEEKENDTOESLAG! Kijk op onze website voor alle deelnemende hotels en geldigheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5