Reclassering Kamer wii dat Kamp houdt vast aan definitieve Thermphos sluiting van kolencentrale Borssele Nieuw: ZEELAND 23 commentaar Sky Pictures laat Nederland zien vanuit de lucht EU opdraait voor ...r Exclusieve Italiaanse collecties Het einde van de straf van Volkert van der G. komt in zicht. Dus is er dis cussie of de moordenaar van Pim Fortuyn op de gebruikelij ke manier, met proefverlof, aan zijn vrijheid mag wennen. De gevangenis en politie en justi tie vinden dit niet verstandig. Maar de beroepscommissie voor de strafrechtstoepassing vindt van wel. Dus moet staats secretaris Teeven een lastig be sluit nemen, liefst meteen ook over wat er gebeurt als Van der G. zijn straf heeft uitgezeten. In theorie is er geen reden om Van der G. anders te behande len dan andere gedetineerden. Maar in de praktijk kan het no dig zijn om een terugkeer in de maatschappij op een bijzonde re manier te regelen. In België is de vrouw van Mare Dutroux theoretisch vrij, maar prak tisch zo afgeschermd dat haar vrijlating zo weinig mogelijk aanleiding geeft tot commotie. Zij verblijft in een klooster. Tee ven moet voor Van der G. een vergelijkbare oplossing zoeken. In het magazine, dat per kwartaal verschijnt, wordt Nederland van uit de lucht in beeld gebracht. Na de verschijning van Zeeland vanuit de lucht in 2012, wilde Sky Pictures hetzelfde doen met de andere pro vincies. In plaats van opnieuw een boek, werd nu gekozen om het in de vorm van een magazine te gie ten. „Nederland blijft veranderen. Een magazine is dynamischer dan een boek en leent zich hier beter voor", zegt eindredacteur Erna van Maldegem. Het eerste num mer ligt al in de winkel en heeft een oplage van twintigduizend exemplaren. „Wij denken dat hier een markt voor is", volgens Van Maldegem. Het is divers, voor een breed publiek en een uniek concept, want er bestond nog niet zo'n tijdschrift". Het magazine is landelijk verkrijgbaar in de tijd schriftschappen van supermark ten, boekhandels en kiosken. DEN HAAG - Brussel moet Zeeland een schadevergoeding betalen en de kosten voor het opruimen van de vervuilde grond op het terrein van Thermphos voor haar reke ning nemen. De Tweede Kamer heeft minister Henk Kamp (Economische Za ken) gevraagd een brief met die strekking te sturen naar Eurocom missaris Karei De Gucht (Han del). Jan Vos (PvdA): „De fabriek had niet failliet mogen gaan. Brus sel had de dump van fosfor uit Ka- zachstan moeten verbieden. We zijn een trouwe EU-lidstaat. Nu hebben we support nodig en dan moeten we die krijgen."» Hij zei dat woensdagavond in de Tweede Kamer tijdens" een debat over het Energieakkoord. Daar mee lijkt de kans voor Delta om de centrale open te houden en om te bouwen naar een biomassa centrale verkeken. Een week gele den stelde gedeputeerde Carla Schönknecht nog dat het dage lijks provinciebestuur druk uitoe fent op het Rijk om de kolencen trale in Borssele om te bouwen tot een bio-energiecentrale. Maar Kamp ziet daar helemaal niets in. Hij wil dat de centrale in Borssele in 2016 dicht is. „De effec ten om die oude centrales te slui ten zijn groot", aldus Kamp. „Nieuwe kolencentrales stoten twee tot acht keer minder van be paalde vervuilende stoffen uit. Vergelijk je de oude kolencentra les met gascentrales dan zijn de verschillen nog groter." De minister schreef dinsdag al aan de Kamer vrij vertaald dat Delta niet moet zeuren. Delta heeft zich als lid van Energie Ne derland verbonden aan het Ener gieakkoord en dus aan de sluiting van de kolencentrale. Kamp heeft wel een probleem. De Autoriteit Consument Markt (ACM) oor deelde vorige week dat sluiting van de vijf centrales nadelig is voor de consument en weinig mi lieuvoordeel oplevert. De minis ter zoekt met de ACM en de Euro pese Commissie naar een oplos sing. Hij somde woensdagavond een aantal mogelijkheden op. Zo kan worden gekeken naar het be ter in beeld brengen van milieuba ten.. „De oude centrales zijn een belasting. Ze moeten dicht." WEMELDINGE ZEGT JA DONDERDAG 3 OKTOBER 2013 Markt 4 4531 EP Terneuzen tel. 011561484 ARNEMUIDEN - Sky Pictures uit Ar- nemuiden heeft een nieuw magazi ne in het leven geroepen. Het be drijf van fotograaf Izak van Malde- gem, bekend van het boek Zeeland vanuit de lucht, komt nu met het tijdschrift OverNL. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Henk Kamp (Economische Zaken) houdt vast aan de sluiting van vijf oude kolen centrales, waaronder die van Delta in Borssele. „De sluiting is belang rijk en ik wil die overeind houden." is soms niet REGISTREREN KOST NIKS In Nederland wordt al jaren gelob byd om een ja-tenzij systeem in te voeren. Daarmee ben je automa tisch donor, tenzij je laat registre ren van niet. Tot nu toe is dat mis lukt Wie zijn organen in principe na overlijden beschikbaar wil stellen, of juist niet, registreert zich in het donorregister: www.jaofnee.nl. Met een DigiD bij de hand kun je je meteen registreren, of anders een formulier invullen en opstu ren. Het getekende formulier kan zonder porto terug. Wie zich niet registreert, kan nabe staanden met een akelig dilemma opzadelen. Slechts 42 procent van de Neder landers is in het donorregister op genomen, en dat terwijl het niets kost. Voor het diner in Partycentrum Schoudee in Wemeldinge hebben inmiddels 50 gasten gereserveerd, maar er kunnen nog honderd gas ten bij. Het wordt gehouden op dinsdag 15 oktober en de prijs is 50 euro. Reserveren kan via tele foonnummer 0113-626088. Voor het feest op zaterdag 19 ok tober hoeven belangstellenden niet te reserveren. Kaartjes a 25 euro, worden ook aan de zaal ver kocht Bij de prijs zit eten en drin ken inbegrepen. De opbrengst van beide evene menten komt ten goede aan de Nederlandse Transplantatiestich ting. Tijdens het diner en het feest zor gen de gebroeders Gunst voor computers en formulieren waar mee je je kunt registreren. Martin en Albert Gunst zetten zich tijdens de Nationale Donor- week met een diner en met een feest in Partycentrum Schoudee in Wemeldinge in om donoren te ron selen. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59