PLflMECÖ bij volwassen Van Klaveren Motorcrosser Goedegebure in Nederlands team SPORT 35 N C Plafonds - Sierlijsten - Verlichting <Z> r- FM Sranang 2 buigt voor ZW Sliedrecht De zaalvoetballers van FM Sra nang 2 waren in hun tweede wedstrijd van het seizoen niet opgewassen tegen kampioens kandidaat ZW Sliedrecht. In ei gen huis gingen de jonge Goe- senaren met 1-7 onderuit. Bij rust leidden de gasten al met 1-4. Nadat het 0-4 was geworden, scoorde Quinchy Tjan Asem nog wel tegen, maar veel hel pen deed dat niet Na de hervat ting voerde ZW Sliedrecht de score al snel verder op. De Zuid-Hollandse hoogvlieger in de eerste klasse vond het pas bij 1-7 genoeg geweest. Jacobs Mannenmode tegen eredivisionist Na een uitermate spannende wedstrijd plaatsten de drieban- ders van Jacobs Mannenmode uit Kwadendamme zich ten koste van 't Rijens Vat voor de derde ronde van de bekercom petitie. Jacobs Mannenmode, dat in de vierde divisie uitkomt, speelde met 4-4 (6-6 in sets) gelijk te gen de derdedivisionisten, maar ze scoorden net iets meer caramboles dan de Brabanders: 157 om 151. De tegenstander in de volgen de ronde is Aardexpresse uit Oss. Dat team speelt in de ere divisie. Motorcrosser Carsten Goedege bure uit Yerseke, die in de 85CC rijdt, maakt komend weekein de deel uit van het Nederland se team dat deelneemt aan de Coupe de l'Avenir in het Bel gische Baisieux. Nederland is in de 85CC ver wend geraakt, omdat de afgelo pen twee jaar steeds de eerste plaats werd bereikt. Dit jaar wordt voor de 42e keer om de Coupe de l'Avenir gestreden. Dat gebeurt telkens in het Fran stalige deel van België. De veertienjarige Goedegebure vormt een team met Roan van de Moosdijk uit Eindhoven en Brian van der Klij uit Gelder- malsen. Enkele weken geleden werd de Bevelander door bondscoach Marcel Hartman gevraagd om deel te nemen. Hartman: „Ik heb Carsten er vooral bijge haald omdat hij heeft laten zien op de hardere banen, zoals die veel in het buitenland voorko men, goed uit de voeten kan." Voor Goedegebure is de Coupe de l'Avenir een fraaie afsluiting van zijn carrière in de 85CC. Vol gend jaar debuteert hij in de 125CC voor de jeugd. Dat ze te zeer dat plekje in de toe stelfinale ambieerde. Kooistra: „Ze hapte als het ware in de ara bier, kwam verkeerd op de plank, verkeerd op de pegasus en dan is het einde zoek. Maar een dikke pluim voor de manier waarop ze het daarna opgepakt heeft." De gymnastiekbond tekende voor afgaand aan het WK voor één all roundfinale en één toptwaalfplek op een toestel. Met een twaalfde plaats in de kwalificaties nestelt Van Klaveren zich tussen de we reldelite op de meerkamp. En met de tiende plaats op de (geschoon de) lijst op vloer vervult ze in haar eentje het wensenlijstje van de KNGU. Chantysha Netteb zorgt 's avonds op de valreep voor een bonus door letterlijk naar een toestel finale te springen. De Europese sprongkjmpioene van 2012 bij de junioren kan zich anderhalf jaar later al meten met de beste senioren. Ze scoort 14.833 en 14,200 met haar twee sprongen en gaat als achtste door naar de eind strijd. Bondscoach Gerben Wiersma is vooral opgetogen over de progres sie die Van Klaveren aan de dag legt op de andere toestellen dan sprong. Met een meerkampscore van net geen 55.000 is ze een aan winst met het oog op toekomstige teamwedstrijden. Aan goede én fitte meerkampers is een tekort. Er is in Almelo altijd wel voor zichtig met Scherpenisse omge sprongen als ze duizelig was, ver telt ze. „Maar ze zeiden dan wel: maak je geen zorgen, het gaat wel weer over. Ik wist wel beter. Als het begon, zat bij mij de schrik er meteen in. Ik wist namelijk dat ik maanden last zou houden." Pas dit jaar werd het probleem se rieus onderzocht in het Apel- doorns Duizeligheidscentrum. Daar stelde men een heldere diag nose: Scherpenisse heeft een vorm van acute draaiduizeligheid. „Het heet BDDP. Met die uit komst was ik eigenlijk wel blij. Er werd duidelijk dat ik al die tijd niet zomaar iets had gehad. Het was een grote belemmering bij het turnen." Zonder NK nam Scherpenisse met stille trom afscheid van de topsport. Die teleurstelling kon er ook nog wel bij. „Maar", zo zegt ze, „het turnen heeft me ook wel veel moois opgeleverd. Ik heb een mooie tijd gehad in Almelo en vind ook dat ik veel bereikt heb, al is dat vopr de buitenwereld niet altijd even zichtbaar geweest. Daarnaast heb ik een jeugd-EK meegemaakt en ging ik op trai ningsstage naar de Verenigde Staten en Malta. Niet iedereen maakt zoiets op jonge leeftijd al mee." Hoewel Scherpenisse nog turnles blijft geven, heeft ze inmiddels al flink afstand genomen van de sport. Ze heeft zich vol gestort op haar studie sport- en bewegings educatie aan de Hogeschool Zee land en ontdekte een andere sport: voetbal. „Ik had nog nooit tegen een bal getrapt, maar zit nu bij WHS in Sint-Annaland. Bin nenkort speel ik mijn eerste wed strijd." En volgt ze het wereldkampioen schap dat deze week in Antwer pen is? „Tuurlijk", zegt ze. „Het is dat ik overdag naar school moet, maar anders zou ik de hele dag de beelden willen volgen. TUrnen is nog steeds een hartstikke mooie sport." TON voor Bato/PAX Haarlem mermeer, een andere vereniging van naam. Maar ook daar hervond ze het plezier in het turnen niet. d „Ik kwam er tot de ontdekking dat ik niet meer te motiveren je was voor het topturnen. Toen be sloot ik dat ik maar moest stop pen." Scherpenisse snapte nog wel dat ze moest aftrainen. Ze keerde te rug bij Bosan TON, maakte de je havo af in Twente en richtte zich een halfjaar lang op het NK. Op dat toernooi, in juni in Rotter- n dam, wilde ze zich nog één keer bewijzen. Maar kort haar voor Ik had nog nooit tegen een bal getrapt, maar voetbal nu bij WHS. geplande afscheidswedstrijd kreeg ze weer last van duizelig heid. „Het heeft me vaker gehin derd. Als ik in de voorbereiding op een toernooi was en net in vorm begon te raken, kon het op eens opkomen. En als het begon, wist ik: dat gaat weer lange tijd duren." O PLAFONDS DONDERDAG 3 OKTOBER 2013 Plameco Plafonds Van Gitst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.ptameco.nl GOES YERSEKE KWADENDAMME en teleurgesteld I Noël van Klaveren op sprong, het onderdeel dat mis ging. foto EPA rs uit. foto Leo Adriaansen Melissa Scherpenisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35