PZC Vrouw vast voor dood kinderen Gemeenten nemen de jeugdzorg over, maar moeten dat doen met minder geld. Organisaties luiden de noodklok. Commotie rond proefverlof Van der C. DE LUCHT IN De deberlusconisering van Italië is nog niet zeker 711688"555530 Wemeldinge zegt Ja werft orgaandonoren met feest en diner ktdber Cruisemaand bij cruisewinkel.nl Cruisen doet u nu! cruisewinkel.nl APELDOORN - Een 34-jarige vrouw uit Apeldoorn is woensdag opge pakt na de dood van haar twee jonge kinderen. Het jongetje van 8 jaar oud en het meisje van 6 wa ren aan het begin van de middag dood gevonden in hun huis aan de Van Roekeiweg. De moeder was gewond. In een ziekenhuis werd ze gearresteerd. De vader was niet thuis. Volgens buurtbe woners woonde in het huis een normaal gezin met twee jonge kinderen. Word ook abonnee! MIDDELBURG - Jeugdzorgorganisa- ties in Zeeland maken zich ernsti ge zorgen over de bezuinigingen. Ze vrezen een korting van 20 pro cent op hun budget door de over heveling van jeugdzorgtaken en fi nanciering van Rijk en provincies naar gemeenten. Nelleke Groene- wegen, directeur Bureau Jeugd zorg Zeeland: „Dat zou voor ons een liquidatie betekenen." Brigit te Cleutjens, bestuurssecretaris Ju- vent: „Het zou rampzalig zijn voor de jeugdzorg." Niet alleen Bureau Jeugdzorg en Juvent, maar ook Emergis en Juzt worden getroffen door de bezuini ging. Groenewegen: „Door deze bezuinigingsactie dreigt een ont manteling van alle huidige jeugd organisaties." Maar er is meer: „Deskundigheid dreigt te verdwij nen, evenals goed functionerende methoden, zoals Meldpunt Kin dermishandeling." Per 1 januari 2015 gaat de financiering van de zorg voor jeugd over van het Rijk en de provincies naar de gemeen ten. Om die overgang soepel te la ten verlopen, werken alle regio's aan een 'zorgstelsel op eigen maat'. Eind oktober moeten deze regioplannen uitgewerkt zijn. In Zeeland trekt Taskforce Jeugdzorg deze kar, met de Goese wethou der Jo-annes de Bat als woordvoer der. De Bat weerspreekt dat er 20 procent wordt bezuinigd. „We houden rekening met 4 procent. De staatssecretaris heeft gezegd dat 80 procent van het budget van de jeugdzorg wordt gegarandeerd. Die overige 20 procent moeten we binnenhalen door bijvoor beeld de structuur in de jeugd zorg te verbeteren of door ver nieuwende producten aan te bie den." Hoe Zeeland dat doet, kan hij niet zeggen. „We zijn nog in gesprek met elkaar. Het Rijk heeft ons tot 31 oktober de tijd gegeven en die pakken we." DONDERDAG 3 oktober 2013 later 49* regen 17° RIJSWIJK - Uiterlijk 14 oktober moet staatssecretaris Fred Teeven (Veiligheid en Justitie) hebben be slist of Volkert van der G., de moordenaar van Pim Fortuyn, met proefVerlof mag, in voorberei ding op zijn terugkeer in de maat schappij. Teeven is hiertoe gedwongen door de Raad voor Strafrechtstoe passing en Jeugdbescherming (RSJ), die Van der G. in het gelijk heeft gesteld in een beklagproce- dure. DESTELLING UW MENING 389 reacties ZEELAND Tijdens de Oktober Cruisemaand profiteert u bij cruisewinkel.nl van maar liefst 75.- kassakorting op uw cruise- en vluchtpakket! Kijk op onze website voor de voorwaarden de acties •ar van de verschillende rederijen! www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 pagina 5: Moeder opgepakt na dood kin deren Ga naar www.pzc.nl/abonneren vreest kaalslag Jeugdzorg door Edith Ramakers editie: Walcheren 255e jaargang nr. 233 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 O pagina 2 en 3: Uit de cel is vo gelvrij; analyse pagina 23: commentaar Volkert van der G. heeft recht op proefverlof Reageer op pzc.nl Zeeland moet zich beter voorbereiden op vergrijzing EENS 91% ONEENS 9% UDDEL - De Minister van Defensie, Jeanine Hennis-Plasschaert, begeleidt een Hercules het luchtruim in en geeft toestemming om verder te vliegen, tijdens de ingebruikneming van het nieuwe militaire luchtverkeersleidingsysteem Sha red Air Traffic Service systeem (SAS). Het huidige systeem wordt vervangen omdat deze het einde van zijn operationele en technische levensduur heeft bereikt, foto Robin van Lonkhuisen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1