Geen winnaar in Axelse zaalderby 38 SPORT SPORTVOEDING FM Sranang in derby langs Groene Ster 2 Niet alleen conditie is belangrijk bij het lopen van de Kustmarathon, goed eten en drinken is dat ook. thon GOES - De 6-i-nederlaag tegen CFM/Transito 1 van vorige week heeft FM Sranang niet kunnen weerhouden van een overwin ning op Groene Ster 2. De Goese zaalvoetballers wonnen de Zeeuwse derby in de topklasse van het zaalvoetbal maandag- avond met 3-2, na lange tijd tegen een achterstand te hebben aange keken. Groene Ster 2 had in eerste instan tie een overwicht en kwam voor de rust ook verdiend op 0-1 door een treffer van Rafael Vulin. Toen Vulin er kort na de hervatting ook nog eens 0-2 van maakte, leek er voor de bezoekers niets aan de hand. FM Sranang, dat verre van com pleet aan de start verscheen en daarom enige tijd nodig had om op gang te komen, nam daarna echter het initiatief over. Ibi El-Uarchi bracht de spanning te rug, waarna Salim Sandee en Atti- la Cavuz voor 2-2 en 3-2 zorgden. Die klap kwam Groene Ster 2 niet meer te boven. Abdenbi vier duels geschorst Zaalvoetbaler Abdoe Abden bi zal de komende vier wed strijden van Groene Ster niet meedoen. De speler van de Vlissingse debutant in de eredivisie kreeg vrijdag avond de rode kaart in het duel met TPP Rotterdam. Ab denbi trapte in de slotfase van het met 4-5 gewonnen duel na, na een zware over treding van een tegenstan der. De KNVB legde Abden bi dinsdag een schorsing van vier duels op. Rednic nieuwe coach van AA Gent Mircea Rednic is de nieuwe coach van AA Gent. Hij volgt de ontslagen Span jaard Fernandez op. De 51-ja- rige Rednic ging vorig jaar bij Standard Luik aan de slag nadat Ron Jans werd ontsla gen. Zijn contract bij de 'Rouches' werd echter niet verlengd. AA Gent staat acht ste in de Belgische hoogste klasse. De clubleiding was niet te spreken over het spel- niveau onder Fernandez. IWee feesten tijdens Kustmarathon Er wordt niet alleen gesport tijdens het Kustmarathon- weekend. 's Avonds zijn er feesten. Ze worden gehou den in de tent in de Langst raat. Vrijdag vanaf 19.00 uur is er een disco met muziek uit de jaren negentig. Zaterdaga vond is er vanaf 21.00 uur, na de prijsuitreiking van de marathon, een op Duitse leest gestoeld Oktoberfest, met DJ Maurice. De toegang bij beide feesten is gratis. MIDDELBURG - Wie zaterdag na een tocht van ruim 42 kilometer aankomt in de Langstraat in "Zoutelande, doet er helemaal niet verkeerd aan om een alcolhol- vrij biertje te nemen. Het heeft hetzelfde effect als een dure her steldrank, vertelt Miriam van Rei- jen. De Amsterdamse is bewe gingswetenschapper en auteur van het Hardloperskookboek, dat boordevol tips staat voor (mara thonlopers. „Maar een chocomel is ook goed hoor. Na de finish is het belang rijk dat je voldoende vocht bin nenkrijgt met koolhydraten en ei witten, dan herstel je het snelst van je inspanning", zegt Van Rei- jen. „In alcoholvrij bier zitten po- lyfenolen. Andere voedingsmidde len die veel polyfenolen bevatten zijn groene thee, granaatappels, blauwe bessen en druiven. Maar in deze voedingsmiddelen zitten niet de mineralen, vocht en kool hydraten dat bier wel bevat. Bo vendien bevat alcoholvrij bier een mix van verschillende polyfeno len, die goed zijn voor je herstel. Een gewoon biertje? Die moet je laten staan, dat is net gif na een marathon." Van Reijen weet waar ze het over heeft. Ze is zelf een ervaren mara thonloopster (persoonlijk record: 2.41,24) en won de laatste jaren een zilveren en twee bronzen plakken tijdens de Nederlandse kampioenschappen op die af stand. Daarnaast schreef ze co lumns voor het blad Runner's World en onlangs is ze gestart met schrijven over sportvoeding voor de populaire hardloopwebsi te losseveter.nl. Het afleggen van de marathonaf stand vergt een gedegen voorbe reiding, vertelt Van Reijen. De 42 kilometer lange tocht van Burgh-Haamstede naar Zoutelan- de over strand, duinen en dijken volbreng je immers niet op een boterham met kaas. „Natuurlijk is het belangrijk dat je 's ochtends goed ontbijt en tijdens de mara thon voldoende eet en drinkt. Maar wat nog meer van belang is, is dat je de dag van tevoren vol doende koolhydraten binnen krijgt. Drink extra sportdrank en eet veel pasta. Geen vier borden zoals sommige lopers doen, want dat heeft geen nut en kan je lichaam niet verwerken. Groente en fruit mag je gerust een dagje la ten staan. Je moet ervoor zorgen dat je niet te veel vezels binnen krijgt. Ga ook niet ineens volko ren brood eten als je normaal al tijd wit brood neemt. Op de wed strijddag is het ook belangrijk om voldoende te drinken, maar begin daar op tijd mee, anders sta je met een volle blaas aan de start en dat is ook niet fijn." Eigenlijk is het de hele week voor de Kustmarathon belangrijk om wat extra aandacht aan je voeding te besteden. Van Reijen adviseert om goed op te letten wat je alle maal naar binnen werkt. Koolhy draten zijn van essentieel belang om de motor zaterdag door weer en wind aan de praat te houden. Voldoende drinken is eveneens belangrijk. Sportdrank heeft meer effect dan water, maar misselijk heid kan op de loer liggen. „Test van tevoren wat je lekker vindt en waar je lichaam tegen kan. Eten en drinken tijdens de marathon is vervelend, probeer het daarom zo aangenaam mogelijk te maken door dingen uit te proberen. Een isotone sportdrank geeft meer energie dan bijvoorbeeld water, dat helemaal geen energie geeft. Daar kun je in je trainingen mee oefenen." En moeten de deelnemers aan de Wandelmarathon zich nog anders voorbereiden dan de hardlopers? „Ja, die hebben niet zoveel koolhy draten nodig, maar meer eiwitten en vet. Ze hebben meer aan bij voorbeeld studentenhaver. En ook sportdrank is minder noodza kelijk." De Boemel en Kraker Trailers hiel den elkaar in een doelpuntrijke Axelse derby in evenwicht (6-6). Koploper Tencezaman bleef onge slagen dankzij een 8-4-zege op OQ_ value. LimeWorkx/'t Kelder tje klopte Baderie Dam met 4-1, terwijl Wentzler Pauwels op nieuw een zege (4-2 tegen Du Commerce Bodyline) boekte. De Boemel-Kraker Trailers 6-6 (1-3): Het zag er heel lang be nauwd uit voor De Boemel Kra ker Trailers nam vanaf het begin afstand en leidde tot tien minu ten voor tijd zelfs nog met 5-2. Die voorsprong werd uit handen gegeven. Twee minuten voor tijd kwam De Boemel langszij: 6-6. Doelpuntenmakers. De Boemel: Ran dy Lauret 3, Mark Scheele 2, Danny Aarnoudse 1. Kraker Trailers: Bert Scheele 3, Jorrick Koekkoek 2, Rinus Scheele 1. Van Kouteren/Driewegen-D' Ouwe Brug/Outokompu 1-13 (0-9): Het duel was snel beslist. De Sassenaren liepen voor rust al uit naar een 9-0-voorsprong. In de tweede helft hoefde het niet meer zo nodig. Wentzler Pauwels 2-4 (1-2): De thuisclub maakte het Wentzler Pauwels knap lastig. Du Commer ce maakte vlak na rust de 2-2, maar de ploeg uit Vogelwaarde stelde meteen orde op zaken. Doelpuntenmakers. Du Commerce: Mathieu Kreuze, Dennis Kampen bei den 1Wentzler Pauwels: Ricardo de Bruijn, Martijn van Passel, beiden 2. Zeldenrust-Steelantcollege/Fra- JaWeb-De Molenhoek 6-11 (1-8): De basis voor de Hoekse winst werd voor de rust gelegd. Na de pauze kreeg Zeldenrust-Steelant- college gelegenheid om iets terug te doen. Justin de Zeeuw was op nieuw met vijf treffers topscorer bij De Molenhoek. Doelpuntenmakers. Zeldenrust- Steelantcollege/FraJaWeb: Lennart Verhelst, Dimitri Sijnesael beiden 3. De Molenhoek: Justin de Zeeuw 5, Mare de Haas 3, Sander de Haas 2, Steve Kesteleijn 1. Tencezaman-OQ_value 8-4 (7-3): De Hulstenaren keken al snel te gen een 0-1-achterstand aan. In een sterke fase besliste Tenceza man het duel daarna binnen tien minuten. OQ^value bood prima te genstand. Na de pauze speelde de koploper de wedstrijd uit. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Jo nas Roels 3, Robin Mac Taggart 2, Michiel Standaert, Davy van Puijvelde, Tim Mechelinck allen 1OQ Value: Ti- tiano Staes 3, Artan Kulludra 1. LimeWorkx ITA Keldertje-Bade- rie Dam 4-1 (1-1): LimeWorkx werd voor de pauze bedwongen door een taaie tegenstander. Bade rie Dam kwam via Eric Loof op ge lijke hoogte. In de tweede helft probeerde Dam het gelijkspel te verdedigen, maar dat lukte niet. Doelpuntenmakers. LimeWorkx IT A Keldertje: Sonny Huilema 2, Jordy Huitema, Roald de Jongh beiden 1Ba derie Dam: Eric Loof 1 VLISSINGEN GENT MIDDELBURG Alcoholvrij biertje als door Maurice Steketee I In de keukenkastjes van marathonlopers staan niet alleen potjes zout en peper, maar ook potjes met voedingssupplementen, foto Koen de Vries door Aector Dooms TERNEUZEN - Er vielen veel doelpun ten (66) op de vierde speeldag in de eerste klasse van het zaalvoet bal Zeeuws-Vlaanderen. De opval lendste uitslagen waren de 13-1-winst van D'Ouwe Brug/Ou- tokompu tegen Van Kouteren en de 11-6-overwinning van De Molen hoek op Zeldenrust-Steelantcol- lege/FraJaWeb. Doelpuntenmakers. Van Kouteren: Niels van Putten (eigen doelpunt) 1 D'Ouwe Brug: Kenneth van Zeele 5, Wesley Winne 4, Dario Sandrini, Stijn Eggermont beiden 2. Du Commerce 8c Bodyline-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74