SPORT Balotelli redt AC Milan op de valreep met versierde penalty. De Italiaan schiet zijn ploeg zelf naar de gelijkmaker: 1-1. Barcelona verslaat tien man Celtic Hoek bekert op woensdag 30 oktober tegen Feyenoord Een alcoholvrij biertje na de marathon is goed voor het herstel AMSTERDAM - Ajax hield gistera vond in De Arena een punt over aan de ontmoeting met AC Milan in de Champions League (1-1). Daarmee mislukte de doelstelling van de kampioen van Nederland om het tweede groepsduel te win nen. Door het gelijkspel wordt het bereiken van de knock-outfa- se een uiterst lastige opdracht. Niettemin kon Ajax, nog altijd niet in grootse doen, terugkijken op een sterk optreden waarin het de zege toekwam. Eén ding kwam snel aan de opper vlakte. AC Milan teert, net als Ajax, op het roemrijke verleden, maar mag zich niet meer tot de top van Europa scharen. Alleen de verdediging oogde als vroeger. Als een beweegbare muur trok de laat ste linie van links naar rechts, om gaatjes in de achterhoede dicht te plamuren. Niet zonder reden liet trainer Frank de Boer vooraf doorscheme ren niet bijster onder de indruk van de tegenstander te zijn. GLASGOW - FC Barcelona heeft ook de tweede wedstrijd in de Champions League gewonnen. De Spaanse kampioen won in Glasgow met i-o van Celtic, de club van Virgil van Dijk. Cesc Fa- bregas maakte in de 76e minuut het enige doelpunt. De thuisclub speelde het laatste half uur met tien man, na rood voor aanvoer der Scott Brown. Barcelona begon twee weken gele den met een afgetekende over winning op Ajax (4-0). Celtic ver- Slechts een enkeling in de huidi ge selectie deden een belletje bij hem rinkelen. Van de rest van de spelers kon hij zich geen helder beeld vormen. Natuurlijk, met Ma rio Balotelli, Riccardo Montolivo en Robinho telde Milan een hand vol sterren. Maar Ajax kon met open vizier spelen. De boodschap van de coach miste zichtbaar zijn uitwerking niet. Met bravoure en lef begon Ajax aan het duel. De spelers geloofden in een goed resultaat, zonder zich loor toen bij AC Milan (2-0). De Schotten spelen op 22 oktober thuis tegen Ajax, Bar^a gaat dan op bezoek in Milaan. Atlético Madrid boekte een knap pe zege bij FC Porto. De Spanjaar den wonnen met 2-1. Arda Turan kroonde zich kort voor tijd tot matchwinner. De Turk schoot raak uit een vrije trap. Zenit Sint-Petersburg en Austria Wien scoorden niet. te laten verleiden tot naïviteit. Met de beelden van de dubbele ontmoeting van PSV met Milan in de play-offs om deelname aan de Champions League op het net vlies bleef de defensie op zijn hoe de. Ondanks deze voorzichtigheid kreeg Ajax kleine kansen in de eerste helft. De statistieken in de rust spraken voor zich. Met een balbezit van 69 procent mocht Ajax zich de meest dominante ploeg noemen. In de tweede helft speelde Milan wel op de aanval. Ajax werd meer en meer teruggedrongen op de ei gen speelhelft. Gaandeweg her won Ajax de controle. De belo ning hiervoor volgde in de negen tigste minuut. Stefano Denswil to rende bij een corner boven twee verdedigers uit en kopte hard raak (1-0). Het bleek net niet genoeg. Arbiter Jonas Eriksson kende in blessuretijd een strafschop toe aan Balotelli. Hoewel de spits in valler Mike van der Hoorn vast hield en vervolgens naar de grond ging, wees de Zweed, gefopt door de Italiaan, naar de stip. Balotelli schoot zelf raak. Ajax mocht zich de morele winnaar noemen, maar schoot ndaar weinig mee op. Schmidt en Deurloo in meerkampfinale Voor het eerst sinds de WK van 2005 (Melbourne) heb ben twee Nederlandse tur ners de WK-finale op de meerkamp bereikt. De 17-ja- rige Casimir Schmidt eindig de dinsdag in Antwerpen met 84,698 punten op de 19e plaats. Maandag had Bart Deurloo al een score van 85.365 neergezet Hij werd 17e. De beste 24 meerkam- pers plaatsten zich voor de finale van donderdag. Nalbandian kondigt afscheid aan De Argentijnse tennisser Da vid Nalbandian houdt het aan aan het einde van het jaar voor gezien. De voorma lig nummer drie van de we reld heeft te veel last blessu res. De 31-jarige Nalbandian speelt op 23 november tegen de Spanjaard Rafael Nadal en stopt dan. De Argentijn stond één keer in de finale van een grandslamtoernooi. Op Wimbledon was Lleyton Hewitt in 2002 te sterk. Krkic heeft scheurtje in hamstring Ajacied Bojan Krkic heeft een scheurtje in zijn linker hamstring. De aanvaller is naar verwachting vier tot zes weken uitgeschakeld. Kr kic viel zaterdag in het duel met Go Ahead Eagles gebles seerd uit. Krkic reisde dins dagmiddag naar Spanje, waar de van voetbalclub Bar celona gehuurde speler het eerste gedeelte van zijn reva lidatie ondergaat. Zoektocht naar racefiets Jo de Roo Op Facebook is een actie op gestart om Jo de Roo zijn oude racefiets terug te bezor gen. De fiets van de voorma lige topwielrenner werd de ze week gestolen bij het zie kenhuis van Goes, toen hij op bezoek was bij zijn zieke vrouw. De fiets van de 74-ja- rige Bevelander is van het merk Huissoon, is groen, heeft een omgedraaid ra- cestuur met een wit stuur- lint en heeft aluminium spatborden. FEYENOORD-HOEK KUSTMARATHON WOENSDAG 2 oktober 2013 in duel met Christian Poulsen van Ajax. foto Olaf Kraak/ANP baalt van strafschop Riccardo Montolivo van AC Ajax door Geert LangendorfF uitslagen en standen op pagina 39 ANTWERPEN BUENOS AIRES AMSTERDAM MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73