Alcoholgebruik jeugd is nog altijd probleem Zes dagen om drie uur op Voorontwerp inpassingsplan Marinierskazerne Vlissingen 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Hits4Kids voor Stichting ALS Met 'Laat ze niet (ver)zuipen' pro beren de Zeeuwse gemeenten al jaren om overmatig alcoholge bruik onder jongeren aan te pak ken. In Zeeuws-Vlaanderen wor den deze week niet de jongeren op het matje geroepen, maar krij gen juist de ouders voorlichting. Maandag was de eerste bijeen komst, in Terneuzen. Al is er de afgelopen jaren veel over de gevolgen van alcoholmis bruik bij jongeren bekend gewor den, veel ouders zijn er nog steeds niet van op de hoogte. Vol gens Indigo is het daarom nog steeds belangrijk om voorlichting te geven. „Dat het niet veel meer in het nieuws is, betekent niet dat het probleem minder is gewor den. In het algemeen drinken er minder jongeren, maar de jonge ren die wél alcohol nuttigen, drin ken steeds meer en vaker." Indigo probeert vooral ouders van kinderen uit het laatste jaar van de basisschool en de eerste jaren van de middelbare school te berei ken. „Juist in de puberjaren is het belangrijk niet te drinken, omdat hersenen volop in ontwikkeling zijn. Jongeren die overmatig alco hol drinken, kunnen zo twee ni veaus op. school zakken. We spre ken de ouders er nu op aan omdat ze nu nog meer invloed hebben op hun kroost dan ze denken. Met duidelijke afspraken en het goede voorbeeld geven kunnen ze problemen vaak voor zijn." terneuzen - De Ladies' Circle Zeeuws-Vlaanderen houdt vrij dag de negende editie van Hits4Kids in Da Vinei aan de Nieuwstraat in Terneuzen. Zan ger Jeffrey Schenk van het pro gramma Bloed, zweet en tranen (SBS6) treedt op, en dj Jurgen Buysrogge zorgt voor andere mu ziek. Aanvang is om 21.00 uur, toe gang kost 15 euro. De opbrengst van het evenement gaat naar stichting ALS, dat zich inzet voor bestrijding van die spierziekte. „Koffie zetten, kranten aftellen." Zo begint de dag voor Tonny in Hulst. Veel slaap heeft ze geluk kig niet nodig. „Drie, vier uur." Haar man Leo, die ook in het vak zit, voegt toe: „Zelfs op vakantie staat ze zo vroeg op en ligt ze al om zes uur in het zwembad. Mij niet gezien." Rachel heeft meer haar rust no dig. „Om kwart over negen, half tien ga ik altijd naar bed." Het de pothouderschap vraagt ook wat. Komt een bezorger niet opdagen, dan moet de depothouder voor een oplossing zorgen. „En dat be tekent vaak dat jij zijn of haar wijk moet doen." Tonny en Rachel weten na al die jaren al heel snel of een nieuwe bezorger het kort of lang zal uit houden. „Je ziet dat heel gauw", zegt Tonny. „Je moet wel stevig in je schoenen staan", is Rachels er varing. „Er was er een keer één die vaak kranten vergat. 'Dat is jouw probleem', zei hij. Voor mij is het dan klaar." De depothouders staan voor hun zaak én houden van gezelligheid. Tonny: „Zaterdag is het bij ons al tijd een dolle boel." Rachel doet dan ook iets speciaals, omdat de kranten extra dik zijn. Ze serveert dan saucijzen- en frikadelbrood jes bij de koffie. Rachel en Tonny hebben al jaren een bijzondere band met elkaar die nog sterker is geworden sinds ze allebei kanker hebben gehad. Het heeft hen ertoe gebracht mee te doen aan de SamenLoop voor Hoop, een landelijke 24-uursloop voor KWF Kankerbestrijding. „Ze ker tien van onze bezorgers gaan ook mee." Op de vraag of ze voorlopig door blijven gaan, antwoordt zowel Ra chel (58) als Tonny (61) volmon dig 'ja'. Ze genieten van de mooie ochtenden en maken gekke din gen mee. Tonny zag 's ochtends opeens dieven uit een woning in Terhole komen. „Ik heb direct de politie gebeld." Dat deed ze ook, toen ze ontdekte dat inbrekers een bloemenwinkel kort en klein aan het slaan waren. Rachel heeft iets heel anders meegemaakt dat haar helder voor de geest staat. „Kwam ik heel vroeg in Zaamslag- veer, was daar een stel voor het raam een nummertje aan te ma ken." Tonny en Rachel gieren het uit van de lach. door Karlijn de Splenter TERNEUZEN - „Vind je drie biertjes veel? Mijn man drinkt er op een avond soms tien!" Een moeder maakt er maar een grapje van, maandag tijdens een ouderbijeen komst van de campagne 'Laat ze niet (ver)zuipen'. Daar probeert In digo Preventie ouders ervan te overtuigen dat alcoholgebruik on der jongeren nog steeds een pro bleem is. door Harmen van der Werf ZAAMSLAG/HULST - Zes dagen in de week om drie uur 's ochtends uit bed komen. Ca er maar aan staan. Tonny de Keijzer en Rachel Kayser doen het al jaren. In hun krantendepots in respectievelijk Hulst en Zaamslag was het dinsdag ochtend feest. Tonny en Rachel lo pen al vijfentwintig jaar voor de krant. Rachel Kaijser (rechts vooraan) en Tonny de Keijzer in het krantendepot van Rachel achter haar woning in Zaamslag. foto Peter Nicolai Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend voornemens te zijn in 2014 een inpassingsplan vast te stellen om realisatie van een marinierskazerne in Vlissingen planologisch mogelijk te maken. Het inpassingsplan omvat het gebied dat is omsloten door de Buitenhaven Vlissingen. het bedrijventerrein Poortersweg, de Havenweg en de rioolwaterzuiveringsinstallatie Ritthem. Het voorontwerp inpassingsplan, met bijbehorende stukken, ligt gedurende zes weken, van 3 oktober t/m 13 november 2013 ter inzage. De stukken kunt u tijdens openingstijden inzien bij: Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg; Gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen. Het voorontwerp inpassingsplan. met bijbehorende stukken, is tevens digitaal te raadplegen via www.zeeland.nl. c Op woensdag 23 oktober as. wordt een inloopbijeenkomst gehouden in de kazerne van de Koninklijke Marine aan de Oosterhavenweg 10 in Vlissingen. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt de inhoud van het plan toegelicht en heeft u de gelegenheid vragen te stelten. Op grond van de Inspraakverordening Zeeland 2010 bieden Gedeputeerde Staten de mogelijkheid aan ingezetenen van de provincie Zeeland en overige belang hebbenden om hun zienswijze kenbaar te maken n.a.v. het voorontwerp inpassingsplan Marinierskazerne Vlissingen Reacties op het voorontwerp kunnen van 3 oktober t/m 13 november 2013 worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, afdeling Ruimte, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Van de zienswijzen wordt een verslag gemaakt, dat wordt benut bij het opstellen van het ontwerp inpassingsplan. Op het ontwerp inpassingsplan zal inspraak mogelijk worden gemaakt conform de Wet ruimtelijke ordening. Op grond van artikel 3.1.1. van het Besluit ruimtelijke ordening zal het voorontwerp inpassingsplan Marinierskazerne Vlissingen ook worden toegezonden aan de betrokken overheden en instanties met het verzoek om een overlegreactie uit te brengen Op het inpassingsplan voor de Marinierskazerne Vlissingen is de Crisis- en Herstelwet van toepassing. Dit zorgt voor kortere procedures en coördinatie van vergunningaanvragen, waardoor de marinierskazerne sneller kan worden gerealiseerd. Provincie Zeeland Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met dhr. E.W. de Koning, telefonisch bereikbaar op 0118-631927 of per email via provincie@zeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70