ZEEUWS-VLAANDEREN Vlaamse staatssteun aan zeehavens geoorloofd Straatartiest Jong geleerd is oud gedaan Ondernemingsraad is verbaasd dat college niet aftrad na afblazen van regeling voor 60-plussers, maar blijft 'in gesprek'. Badkamers Inbraak bij Plus almanak Stem op één van de 82 Zeeuwse boeken www.pzc.nl/publieksprijs Aslander fiuurI 1 Eéndaagse droomvakantie voor gehandicapte Emy SLUIS - B en W van Sluis hebben geen moment overwogen op te stappen. Het college begrijpt dat het personeel teleurgesteld is dat er geen 6o-plussersregeling komt, maar stelt dat tevoren bekend was dat eerst de gemeenteraad ak koord zou moeten gaan. De ondernemingsraad en de werk nemersdelegatie van het Georga niseerd Overleg meldden ambte naren en bestuurders in het ge meentehuis gisteren dat 'de han delwijze van het college ons ver trouwen ernstig heeft geschaad'. „Het bevreemdt ons dat het colle- ge voor zichzelf hier geen gevolg trekkingen aan heeft verbonden", schrijven de organisaties. Wethouder Conny Almekinders (personeel en organisatie) snapt dat de relatie tussen bestuurders en ambtenaren 'een litteken' heeft opgelopen door het afbla zen van de vroegpensioenrege- ling. Maar toen bleek dat de ge meenteraad niet alleen boos was dat hij laat over de regeling was geïnformeerd, maar het eerder met pensioen gaan ook inhoude lijk niet zag zitten,„was het duide lijk dat handhaving van het voor stel geen zin had, stelt Almekin ders. B en W van Sluis wilden ambte naren van zestig jaar en ouder eer der met pensioen laten gaan om forse bezuinigingen te realiseren. Maar de meerderheid van de raad trok de bezuinigingsmogelijkheid in twijfel en/of vond dat Sluis een slecht signaal zou afgeven in een tijd dat werknemers overal te ho ren krijgen dat ze langer moeten doorwerken. Almekinders: „Als we het voorstel op de agenda had den laten staan, hadden we het draagvlak bij de gemeenteraad verder ondermijnd. We nemen de kritiek van de OR uiterst serieus en stoppen alle energie in het her stel van de relatie." De OR dacht even aan opzegging van het vertrouwen, maar liet het belang van in 'gesprek blijven met de werkgever' prevaleren. JARIG SKIDÖME Alles over www.pzcwonen.nl De minister schrijft dat in ant woord op Kamervragen van Al- bert de Vries (PvdA) en André Bosman (WD) over de vestiging van Verbrugge Terminals in Zee- brugge. Dat bedrijf kiest niet voor Vlissingen, maar voor de Vlaamse haven om diepzeecontainers af te handelen. Verbrugge stelt dat Zee- brugge 'stukken goedkoper is'. Volgens minister Schultz trekt de Belgisch/Vlaamse overheid jaar lijks circa 350 miljoen uit voor de vier Vlaamse zeehavens. De helft is voor onderhoud van maritieme toegangswegen. In Nederland be taalt het Rijk dit ook. De andere helft van het Vlaamse geld is voor de aanleg van infrastructuur. De Europese Commissie heeft daar al dus Schultz weinig moeite mee. BRESKENS - Vermoedelijk drie in brekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag sigaretten en geld gestolen uit de Plus Super markt aan het Spuiplein in Bres- kens. De politie vraagt getuigen te bellen naar 0900-8844. Het was een hele show, daar aan de waterkant. Een straatartiest jongleerde er eerst met zes ballen, daarna met acht, en tenslotte zelfs met vier brandende fakkels. Voor zijn grote finale besteeg hij met veel misbaar een eenwieler van pakweg anderhalve meter hoog. En de hele tijd stond zijn mond, zoals het een straatartiest betaamd, geen mo ment stil: virtuoos bespeelde hij het publiek, dat dan ook gul met ap plaus strooide. Maar van applaus alleen kan hij niet leven, bracht hij zijn toeschou wers brutaal in herinnering. „Oh, en mensen, denkt u alstublieft aan mijn gezondheidIk heb een ernsti ge koper-allergie!" jC£a\j WOENSDAG 2 oktober 2013 t*ittonden taf HRÜeKeflfMK t- ZEELAND Pensioen Sluis nooit breekpunt door René Hoonhorst O Ga verder op DEN HAAG - Vlaanderen geeft geen ongeoorloofde staatssteun aan de vier zeehavens. Wel vindt minister Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) dat Brussel 'tekort schiet' in het bestrijden van oneerlijke con currentie tussen havens. Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Sneeuwhal Skidöme in Terneuzen vierde gis teren de eerste verjaardag. Het feestje werd gevierd met gratis ski- en snowboardlessen voor kinderen. „Jong ge leerd is immers oud gedaan", zegt Jorien Huyghe van Skidöme. In het eerste jaar sinds de overname van Snow- base door Skidöme is er veel veranderd. Huyghe: „In het eerste jaar kwamen er al zo'n vijftigduizend winterspor ters meer dan Snowbase ooit trok. Daarnaast hebben we een heleboel activiteiten opgezet, van de mogelijkheid kinderfeestjes bij ons te vieren, tot wintersportdagen, sneeuwkamp en spoedcursussen zodat je niet wiebelig in Oostenrijk op de latten staat." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65