FamilieVoordeel 10r korting op elk extra abonnement 37.50 5000 Uitleg over kosten van colour run Stadlander laakt door eigen kpn www.marrea.nl ofbei0571 nn44 BEVELANDEN en THOLEN 31 0 koepel gesloten woonakkoord Jeugd N-Beveland naar Bobbejaan kpn winkel I kpn.com 0800 0115 Podium Reimerswaal en basisscholen roepen raad op om voorgenomen bezuinigingen niet door te zetten. conversation Atles-in-l Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou doet't gewoon I SUPER ZONDAG DEAL IN GARDEREN! Een heerlijke zondag in het najaar! Eer9t een warme kop snert en dan heerlijk wandelen op de Veluwe. Wat zal daarna dat wijntje met borrel hapjes goed smaken! Dan nog lekker lang dineren en u zult slapen als een roos in Hampshire Hotel - Mooi Veluwe. Slaap lekker uit en geniet de volgende ochtend van een uitgebreid ontbijt. Gaat u al naar huis of bezoekt u Koninklijk Apeldoorn nog even? Het arrangement: KRUININGEN - Podium Reimers- waal en de basisscholen hebben dinsdagavond bij de gemeente raad de noodklok geluid: men vreest vergaande gevolgen als de bezuinigingen in Reimerswaal de komende jaren doorgaan. Cabaretiers Jochem Myjer, Mark van de Veerdonk en Ste'f Bos heb ben inmiddels hun steun betuigd aan het podium. „Ik ben ge schokt", ratelt Myjer in een film pje dat hij als steunbetuiging maakte. „Er gaat wéér bezuinigd worden op podium Reimerswaal. Ik ben begonnen in Krabbendie- ke, ik-ben begonnen in Rilland. Dat soort podia zijn nodig voor jonge cabaretiers, om het vak te le ren. Het zijn de kraamkamers voor cabaretiers." Twee jaar geleden werd al beslo ten om te korten op het podium. Toch was het de gemeenteraad tot gisteravond niet duidelijk hoe veel subsidie Podium Reimers waal eigenlijk echt krijgt: de orga nisatie staat dit jaar voor 30.000 euro in de boeken. Volgend jaar wordt het minder, zei wethouder Dieuwke Louwrink (PvdA), want in 2010 heeft de gemeenteraad be sloten om in 2014 de subsidie te halveren. Na de nieuwste bezuiniging, in 2017, zou er nog vijfduizend euro overblijven. „Iedereen begrijpt dat er voor zo'n bedrag weinig ge organiseerd kan worden", zei di recteur Jacques Boonman. Wrang is dat Podium Reimerswaal in 2012 nog de promotieprijs Rei merswaal won, omdat de organisa tie de gemeente Reimerswaal op een positieve manier onder het voetlicht brengt. Boonman, die ook voorzitter is van de stichting die het dorps huis in Rilland beheert, wees de raad bovendien op de nadelige ge volgen van de bezuiniging van vijftigduizend euro op de dorps huizen in Reimerswaal. De stich ting heeft inmiddels een extern bureau op bezoek gehad dat on derzoekt op welke manier be spaard kan worden. „Wij maken ons zorgen over de hoogte van het bedrag dat een dergelijk on derzoek gaat kosten. Juist in tij den van bezuiniging." Wethouder Hans de Kunder (CDA) kon geen antwoord geven op de vraag hoe veel het onderzoek kost. „Dat heb ik niet paraat", zei hij. Rinus Voet, bestuursvoorzitter van de Prisma basisscholen wees de gemeenteraad op de gevaren van de bezuinigingen op school begeleiding via het Regionaal Pe dagogisch Centrum Zeeland. „Nu bezuinigingen zal in de toekomst tot veel hogere kosten leiden", voorspelde hij. „Laat de kinderen van Reimerswaal niet in de kou staan." De organisatie, serviceclub Rota ry Terneuzen, wilde niets aan het toeval overlaten en speculaties vermijden. Woordvoerder Johan van Westen: „Zo'n overzicht van kosten en opbrengsten is in deze tijd heel logisch, vinden we." Zaterdag werd direct na afloop van de colour run bekend ge maakt dat de 1500 betalende deel nemers 12.500 euro voor de stich ting Hulphond Nederland bij el kaar hadden gelopen. Kinderen en een groep cliënten van hulp verleningsinstanties liepen mee zonder dat zij inschrijfgeld hoef den te betalen. Maandag ver wachtte Van Westen dat dit be drag nog zal oplopen tot 15.000 euro. In totaal kwam er 25.000 euro inschrijfgeld binnen. De kosten waren hoog. „Zonder sponsors hadden we niets voor het goede doel overgehouden." Van Westen gisteren: „Nergens in Neder land heeft de stichting Hulphond ooit, na één actie, zoveel gedo neerd gekregen." En terugblik kend op het festijn: „Heel veel mensen hebben een erg plezieri ge dag gehad." In juni kreeg het evenement Co lours by the Sea bijna een ton aan inschrijfgeld binnen. Daarvan schonk de stichting Vlissingen in Beweging twee keer 5656 euro aan een goed doel. De rest ging op aan kosten, zoals voor het ge kleurde poeder dat de lopers over zich heen kregen. THOLEN - De Thoolse woningcorpo ratie Stadlander zal donderdag te gen het woonakkoord stemmen dat Aedes - het overkoepelde or gaan van de corporaties - heeft ge sloten met de minister. De stemming zal plaatsvinden tij dens het ledencongres van Aedes. In het woonakkoord is Aedes on- deT meer akkoord gegaan met de verhuurdershefflng van 1,7 mil jard euro per jaar voor woningcor poraties. Dit zou Stadlander jaar lijks 9,5 miljoen euro kosten. Dit bedrag wordt slechts gedeelte lijk (4 miljoen) gedekt door de extra huurverhoging die de corpo ratie heeft doorgevoerd. Stadlander zegt het onjuist te vin den dat maatschappelijk bestemd vermogen, dat in 100 jaar is opge bouwd ten behoeve van de volks huisvesting, nu wordt gebruikt om het tekort op de rijksbegro ting aan te vullen. Volgens Stadlander kunnen corpo raties een belangrijke bijdrage aan de economie leveren door juist méér te investeren. Door de hef fing zullen ze echter pas op de plaats moeten maken. Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Sony Xperia Z Nu eenmalig 19.- oktober. Deelnemers vanaf veer tien jaar kunnen inschrijven voor 20 oktober. Behalve de jongeren- raad gaan er enkele volwassen be geleiders mee. Deelname kost 25 euro. Aanmelden: info@jrnb.nl. WISSENKERKE - De Jongerenraad Noord-Beveland houdt voor het tweede jaar een Halloween-bus- reis naar het evenementenpark Bobbejaanland. De jongerenreis is op zaterdag 26 Samsung 1 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet Kop erwtensoep bij aankomst in het hotel Glas wijn en borrelhapjes in de namiddag 1 x 3-gangen diner Wandelroutes Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl gemeentelijke heffingen 1,75 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 20,00 p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Dit arrangement is geldig t/m 31 maart 2014, m.u.v. feestdagen. WOENSDAG 2 OKTOBER 2013 artiesten voor Podium Steun door Nadia Berkelder euro houdt Podium Reimerswaal in 2017 nog over om tientallen voorstel lingen op vier podia in Reimerswaal te programmeren. Onbegonnen werk, vindt directeur Jacques Boonman. door Wout Bareman TERNEUZEN - De organisatoren van Colour Your Day, het kleurenspek- takel dat zaterdag in en om de bin nenstad van Terneuzen werd ge houden, zetten gisteren de kosten en baten van het spektakel op de website www.colouryourday.nu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63