"hvee twintigers nemen de Scheldepost over Voorontwerp inpassingsplan Marinierskazerne Vlissingen 30 BEVELANDEN en THOLEN Kledingbank zoekt opslag voor garderobe De Stichting Kledingbank Zee land heeft haar voorraad voorals nog opgeslagen in een ruimte van Citybox in Middelburg. Daar kan ze dankzij sponsoring tot 1 decem ber van dit jaar terecht. Maar nu de kledingbank letterlijk uit zijn jasje groeit, zoekt de stich ting dringend naar een andere op slag. Die moet zowel permanent als groot als droog zijn. En boven dien gesponsord. De Stichting Kledingbank Zee land heeft inmiddels aan 1300 klanten nieuwe kleding verstrekt. Samen met de sociale dienst in Goes organiseert ze van 31 okto ber tot en met 2 november een kledingbeurs in de tijdelijke kle dingbank in Goes. Daar voor zijn 350 moeders uitge nodigd die alleenstaand zijn, klei ne kinderen hebben en van een klein inkomen moeten rondko men. Naar een geschikte locatie voor de tijdelijke kledingbank is de gemeente Goes nog op zoek. Die wordt te zijner tijd nog be kendgemaakt. Mensen met bruikbare ideeën of opslag in de aanbieding kunnen dat melden via 0118-558464 of kle- dingbank-zeeland.nl. „Wij hebben een vernieuwende, creatieve en frisse blik.", zegt Hui- bert Goedegebure, „We zijn nu al lebei twintig jaar. Toen we acht tien jaar waren, hebben we een doorstart gemaakt met onze stu dentenonderneming: Trainews. Ondertussen zijn we al zo'n twee jaar echt bezig in de uitgeverswe reld en in die jaren hebben we vol doende ervaring opgedaan. Het is dus een goede beslissing om nu de Scheldepost over te nemen." Naast de verdubbeling van het aantal pagina's hebben de nieuwe eigenaren nog een aantal aspec ten van de weekkrant veranderd. Zo werd de krant eerst in zwart-wit gedrukt en wordt hij nu volledig in kleur uitgegeven. „We willen er een krant van ma ken die past bij 2013.", aldus Goe degebure. „Het papier waarop de krant gedrukt wordt, blijft wel hetzelfde." grapt Van Iwaarden. Door de verdubbeling van het aan tal pagina's is er op de voorpagina en ook in de andere delen van de krant meer ruimte voor redactio nele stukken. „We willen ons weer gaan richten op de regionale functie van de Scheldepost.", zegt Goedegebure, „Kapelle is een rede lijk klein gebied. Interactie met de lezers is daarom erg belangrijk. De advertenties die we plaatsen moeten ook echt over de regio gaan." Om de Scheldepost in stand te houden zijn de uitgevers afhanke lijk van de adverteerders. Dat ad verteerders tegenwoordig ook via internet hun advertenties kunnen verspreiden, vormt volgens Goe degebure geen bedreiging voor de Scheldepost. „Veel mensen wach ten toch op de krant waarin ze de advertenties kunnen lezen van de bakker en slager uit de buurt." Dat ze jong zijn, werkt niet in hun nadeel bij de adverteerders. „We wonen allebei in de omge ving en daardoor kennen \fle de adverteerders." Goedegebure en Van Iwaarden krijgen veel positieve reacties op de vernieuwde Scheldepost. Goe degebure: „We hebben een onder zoekje gedaan en daarin reageer den de lezers erg enthousiast. We verdubbelen het aantal pagina's en de kwaliteit gaat vooruit." Voorheen werd de weekkrant uit gegeven door drukkerij Hersel- man. „Nu het pagina aantal ver dubbeld is, wordt het voor de drukkerij te druk om het uitge ven erbij te blijven doen", aldus Goedegebure. Herselman blijft de krant wel drukken. L Provincie Zeeland MIDDELBURG - De Zeeuwse kleding bank raakt dusdanig overspoeld met donaties dat de huidige opslag overvol raakt. De situatie raakt zo onwerkbaar dat de stichting drin gend op zoek is naar een nieuwe opslagruimte. door Janneke Koster KAPELLE - De Scheldepost ver schijnt vanaf vandaag in een com pleet nieuw jasie. De weekkrant van Kapelle heeft namelijk twee nieuwe jonge eigenaren: Daniël van Iwaarden (20) en Huibert Goe- degebure (20). Daniël van Iwaarden (I) en Huibert Goedegebure (m) met de oude eigenaar van Scheldepost. foto Marcelle Davidse Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend voornemens te zijn in 2014 een inpassingsplan vast te stellen om realisatie van een marinierskazerne in Vlissingen planologisch mogelijk te maken. Het in'passingsplan omvat het gebied dat is omsloten door de Buitenhaven Vlissingen, het bedrijventerrein Poortersweg, de Havenweg en de rioolwaterzuiveringsinstallatie Ritthem. Het voorontwerp inpassingsplan, met bijbehorende stukken, ligt gedurende zes weken, van 3 oktober t/m 13 november 2013 ter inzage. De stukken kunt u tijdens openingstijden inzien bij: Provincie Zeeland. Abdij 6 in Middelburg; Gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen. Het voorontwerp inpassingsplan, met bijbehorende stukken, is tevens digitaal te raadplegen via www.zeeland.nl. Op woensdag 23 oktober as. wordt een inloopbijeenkomst gehouden in de kazerne van de Koninklijke Marine aan de Oosterhavenweg 10 in Vlissingen. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt de inhoud van het plan toegelicht en heeft u de gelegenheid vragen te stellen. Op grond van de Inspraakverordening Zeeland 2010 bieden Gedeputeerde Staten de mogelijkheid aan ingezetenen van de provincie Zeeland en overige belang hebbenden om hun zienswijze kenbaar te maken n.a.v. het voorontwerp inpassingsplan Marinierskazerne Vlissingen. Reacties op het voorontwerp kunnen van 3 oktober t/m 13 november 2013 worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, afdeling Ruimte, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Van de zienswijzen wordt een verslag gemaakt, dat wordt benut bij het opstellen van het ontwerp inpassingsplan. Op het ontwerp inpassingsplan zal inspraak mogelijk worden gemaakt conform de Wet ruimtelijke ordening. Op grond van artikel 3.1.1. van het Besluit ruimtelijke ordening zal het voorontwerp inpassingsplan Marinierskazerne Vlissingen ook worden toegezonden aan de betrokken overheden en instanties met het verzoek om een overlegreactie uit te brengen Op het inpassingsplan voor de Marinierskazerne Vlissingen is de Crisis- en Herstelwet van toepassing. Dit zorgt voor kortere procedures en.coördinatie van vergunningaanvragen, waardoor de marinierskazerne sneller kan worden gerealiseerd. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met dhr. E.W. de Koning, telefonisch bereikbaar op 0118-631927 of per email via provincie@zeeland.nl. www.zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62