BLA Leren wonen op Calvijn College 'Vondst dakpannen in dijk is uniek' BEVELANDEN en THOLEN 29 intratuin Gratis Parkeren MARCONISTRAAT Bij Intratuin vind je alle sfeerartikelen en woonideeën om je helemaal uit te leven in je huis! Voor meer woon- inspiratie: haal ons gratis magazine BLAD in de winkel en ontdek je eigen woonstijl op facebook.com/intratuin. vm Phalaenopsis 2 takken Intratum Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven Wolphaartsdijk pakt Veerse Meer Bokaal De Veerse Meer Bokaal wissel beker is zondag het vierde ach tereenvolgende jaar gegaan mee naar de Watersportvereni ging Wolphaartsdijk met de zeilteams van Hans Platteeuw en Hans Koole. De Veerse Meerbokaalrace wordt elk jaar aan het einde van het zeilseizoen gevaren met polyvalken. Met 28 valken in de wedstrijd was de race gro ter dan ooit. De bemanningen waren afkomstig uit Arnemui- den, Kamperland, Veere, Wolp haartsdijk, Oostwatering, de Royal Yacht Club België en van de organiserende watersport vereniging Kortgene. De twee ochtendraces en de middagrace werden gewonnen door het team van John Dijks tra van Jachthaven Oranjeplaat. Het team van Hans van Pagee van Jachtclub Veere werd 2e, F. de Brie van RYCB werd 3e. Lezing van Kamerheer tijdens archievendag Oud-burgemeester van Schou- wen-Duiveland Jack Asselbergs verzorgt zaterdag 19 oktober tij dens de open archievendag een in leiding over zijn werk als Kamer heer van de Koning in Zeeland in het gemeentehuis in Zierikzee. De open dag in het teken van het thema 'Vorst en Volk' is van 10.00 tot 16.00 uur. Kamper Mannenkoor treedt op in Yerseke Het comité Reimerswaal van Woord Daad houdt zaterdag 5 oktober een koorconcert in de her vormde kerk in Yerseke. Het Kam per Mannenkoor D.E.V. zal optre den. De entree bedraagt 10 euro voor volwassenen en 2 euro voor kinderen tot 12 jaar. Er is een col lecte voor projecten in Afrika. Aanvang: 19.30 uur. Laban sluit zich aan bij de WD-fractie Thea Laban sluit zich per di- recht aan bij de fractie van de VVD in de raad van Reimers waal. Laban vormde een een mansfractie nadat ze in 2010 uit de fractie van Leefbaar Rei merswaal stapte. Laban doet als WD'er mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014. Kinderkleding- en speelgoedbeurs In dorpshuis de Griffioen in Wolphaartsdijk wordt vrijdag 4 oktober van 18.30 tot 21.00 uur een kinderkleding - en speelgoedbeurs gehouden. De kinderkleding ligt gesor teerd op maat en netheid. De beurs is alleen te bereiken via de trap aan de buitenkant van het dorpshuis. De afgelopen jaren hebben specia le arbeidstoeleidingsprojecten op de school hun nut meer dan be wezen. Zogenaamde pro-leerlin gen, kinderen die moeite hebben met het verwerven van kennis, in zichten en vaardigheden, kregen extra lessen en trainingen in vak ken waarvoor ze gekozen hadden. Dat gebeurde in nauwe samenwer king met bedrijven. Omdat ook de hobbel naar zelf standigheid voor jongeren met leerachterstanden en gedragspro blemen heel moeilijk te nemen is, komt er nu een zelfstandigheids training bij. De theoretische aspecten van zelf standigheid zitten al voor een groot deel in het onderwijs verwe ven, maar daar komt nu een half jaar specifieke training in de les bij voor leerlingen die zich voor het traject opgeven. Daarna volgt er een halfjaar praktijktraining. In een huis aan de Nieuker- ckestraat in Krabbendijke zullen elke schooldag drie leerlingen worden begeleid bij de dagelijkse en minder alledaagse zaken waar mee je te maken krijgt als je op je zelf woont. Zaken als boodschap pen doen, omgaan met de buren, een bankrekening openen, schoonmaken, onderhoud van het huis en vrijetijdsbesteding worden in de praktijk geleerd. Het huis is beschikbaar gesteld door woningcorporatie R&B Wo nen en leerlingen van de bouwaf- delingen leren er ook nog schilde ren, stukadoren, en metselen. De leerlingen mogen ook klussen rondom andere huizen, als de bu ren dat vragen. Het project is een proef van om te beginnen twee jaar, die gespon sord wordt door bedrijven en de gemeente Reimerswaal. Het Cal vijn College besteedt er ook een geldprijs aan die de Rabobank be schikbaar stelde voor het beste coöperatieve idee rondom de Oos- terschelde. Saskia van der Nat, teamleider bij R&B Wonen, opent het praktijk- huis op donderdag 10 oktober. Tijdens het verwijderen van de oude steenbekleding ontdekte de aannemer oude rode dakpannen in de voet van de dijk. De strook met pannen was anderhalve me ter breed. Over een lengte van 2,6 kilometer zijn circa 650.000 dak pannen in de dijk verwerkt. Om er iets meer over te weten te komen, heeft Zeeweringen de hulp ingeroepen van Bas Chamu- leau, die wel vaker zijn licht laat schijnen over cultuurhistorische vondsten tijdens werkzaamheden aan de dijk. Volgens Chamuleau hebben de pannen allemaal een kalklaag. Dat kan betekenen dat het om herge bruikte pannen gaat die eerder zijn gebruikt in de Zeeuwse oes terteelt. Vroeger werd het oester- broed uitgeplant op met kalk be streken dakpannen. Volgens Chamuleau is het overi gens een bekend gegeven dat vroe ger dijken werden bekleed of ver sterkt met dakpannen. „Maar dat er dit jaar tijdens de dijkverster king nog complete rijen dakpan nen in de dijkvoet -zijn terugge vonden, is wel uniek te noemen", stelt de onderzoeker. Bfnnenti Coco»"«i met küswns WOENSDAG 2 OKTOBER 2013 indalen Goes kan sinds gisteren gratis worden geparkeerd, foto Marcelle Davidse KORTGENE ZIERIKZEE YERSEKE KRUININGEN WOLPHAARTSDIJK door Mieke van der Jagt KRABBENDIJKE - Het Calvijn College in Krabbendijke, de vmbo-afdeling van het reformatorisch onderwijs in Zeeland, gaat leerlingen in theo rie en praktijk onderwijzen in het zelfstandig wonen. Donderdag 10 oktober wordt een speciaal daar toe ingerichte woning geopend. KRABBENDIJKE - De dakpannen die de adhnemer eerder dit jaar ont dekte tijdens dakwerkzaamheden in Krabbendijke, zijn vermoedelijk hergebruikte pannen uit de oester teelt. Dat stelt het projectbureau Zeeweringen. www.zeeweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61