Parkeermaatregelen SLIK OP DE WEG? GAS LOS! Jeugdcircus sluit af met twee shows korting 28 BEVELANDEN en THOLEN PARKEREN Veel mensen nog onbekend met feit dat parkeren op deel Coese woonboulevard voorlopig gratis is. GOES - Zeeuwen bin zuunig. Aan de hand van dat uitgekauwde cli ché zou je verwachten dat gratis parkeren hen als muziek in de oren klinkt. Toch zijn er dinsdag in de Marconistraat in Goes, waar het blik sinds gisteren bij wijze van proef gratis mag worden ge stald, nog genoeg lege vakken. De proef van een halfjaar wordt gehouden op verzoek van de on dernemers aan de Marconistraat, in de volksmond de woonboule vard. Klanten zouden wegblijven vanwege het betaald parkeren en het rigide controlebeleid. Het Goe- se college wilde aanvankelijk niet meegaan in die redenering omdat de nadelen groter zouden zijn dan de voordelen, maar ging uit eindelijk toch overstag. En dus zijn de parkeerautomaten verze geld en staan en overal gele bor den met de tekst 'Gratis parkeren Marconistraat'. Overigens is niet de hele woonboulevard vrijge steld, in het voorste deel, tot aan de rotonde voor de Mikro Electro, geldt nog gewoon het tarief van 40 cent per uur. (Na twee uur 2,20 euro). Dat er nog veel lege plekken zijn, logenstraft in elk ge val de vrees dat vooral langpar- keerders de gratis plekken zouden inpikken. Voor dit moment dan, want bij lang niet iedereen is be kend dat er voorlopig niet hoeft te worden betaald. Bijvoorbeeld bij loan van Beek, die net geld in de automaat heeft gegooid. „Ik wist het niet", zegt de Goese. „Ik zag wel een bord staan, maar ik weet niet wat de Marconistraat is. Ik kom hier ook niet zo vaak." Ze legt de vinger op de zere plek, want 'Marconistraat' doet bij min der mensen een belletje rinkelen dan 'Woonboulevard'. Van Beek noemt Goes wat parkeren betreft een 'ramp'. „Je moet overal beta- je kweekt goodwill, maar je blijft hier niet weg omdat je moet betalen. len. Ik heb dus net veertig cent weggegooid, begrijp ik. Maar het is raar en verwarrend dat je in een deel van de straat nog wel moet betalen en in het andere niet." Ze denkt niet dat de proef zal helpen om meer klanten te trekken. „Je kweekt er misschien goodwill mee, maar je blijft hier niet weg omdat je moet betalen." Hoewel er nog veel lege vakken zijn, is het ook zeker niet uitge storven in de Marconistraat. Op vallend is dat er op het betaalde stuk veel auto's staan geparkeerd. Wilma de Nood heeft haar auto wel in een gratis vak gezet, hoe wel ook zij niet wist dat ze niet hoeft te betalen. „Ik was al naar kleingeld aan het zoeken, toen zag ik het bord", zegt ze terwijl ze haar bij Leen Bakker aangeschafte fotolijst voorzichtig in de auto legt. „Ik dacht: wat een geluk." Ze vindt de proef goed en denkt ook zeker dat die zal aanslaan. „Je hoort wel meer mensen moppe ren omdat je overal moet betalen. Nu hoefje niet na te denken." De Nood komt vaker op de Woon boulevard. „Je hebt hier alles bij el kaar." De proef, die in de gemeenteraad alleen werd gesteund door de coa litiepartijen CDA, WD en PvdA, duurt vijf maanden. Eerst was dat een jaar, maar dat vond een raads- meerderheid te lang. In de parkeergarage Westwal is het derde en vierde uur parkeren sinds gisteren gratis. Een groot voordeel voor parkeerders in de garage is dat er achteraf betaald kan worden, zodat het parkeren en betalen op maat is. Per 1 janua ri verandert de naam van de par keergarage in Parkeergarage Cen trum om de centrale ligging van de parkeergarage te benadrukken. Op het Damplein en Koepoort wordt vanaf volgende week een maximale parkeerduur van twee uur ingesteld. Langparkeerders worden verwezen naar andere par keerplaatsen zoals de parkeergara ge Westwal. Het pakket, dat overi gens in zijn geheel een proef is, kost de gemeente naar verwach ting zo'n honderdduizend euro. Het gaat dan om derving van par- keerinkomsten en naheffingen. Eind dit jaar, begin volgend jaar komt er ook een parkeerverwijs- systeem. B en W willen daar 50.000 euro voor uittrekken. - e&z&m Jo Kaaijsteker, de drijvende kracht achter het jeugdcircus, maakte in juni bekend dat hij na 54 jaar noodgedwongen een punt moet zetten achter de door hem opge richte vereniging. Het circus kan financieel niet meer rondkomen. Het was zelfs onzeker of er wel een afscheidsvoorstelling kon wor den gegeven. Mede door een bijdrage van dui zend euro van de gemeente is nu toch zeker dat de jongens en meis jes van het circus op een fatsoen lijke manier een punt achter hun hobby kunnen zetten. „We heb ben gekozen voor twee voorstel lingen, zodat er voor iedereen plaats is", zegt Kaaijsteker. „In ons gebouw aan de Bergweg kun nen ongeveer 150 mensen, dus in totaal kunnen er 300 komen. Als het er meer zijn, doen we gewoon een derde show." De voorstellingen zijn gratis te be zoeken, maar er wordt wel een vrijwillige bijdrage gevraagd. „Het is namelijk jiog niet zeker dat we uit de kosten komen", zegt Kaaijsteker. „Ik denk dat het moet lukken, maar je weer nooit zeker hoe een eindafrekening van Delta uitvalt. Het gebouw is behoorlijk slecht geïsoleerd, dus ons energie verbruik is best groot." Het jeugdcircus kocht het gebouw destijds voor een symbolisch be drag van de gemeente. Die krijgt het nu voor hetzelfde bedrag te rug in handen. Die constructie is destijds afgesproken. Volgens Kaaijsteker is nog niet bekend wat er met het pand gaat gebeu ren. Zelf heeft hij wel een idee. „Het zou een soort gemeenschaps gebouw kunnen worden. Ik zou daar best beheerder van willen zijn. Dat idee heb ik aangedragen bij de gemeente." Volgens de Goe- senaar verhuurt het jeugdcircus het gebouw nu ook voor andere activiteiten. De materialen van Hogerop staan inmiddels te koop. Volgens Kaaij steker heeft een jeugdcircus uit Limburg interesse. „Maar we hou den waarschijnlijk ook nog een keer een rommelmarkt." VZM Proef Marconistraat moet door Luc Oggel Bezoekster Joan van Beek GOES - De proef met gratis parke ren in de Marconistraat maakt deel uit van een pakket aan maatrege len om te proberen een betere spreiding van parkeerders in het centrum te bewerkstelligen. I In een deel van de Marconistraat in door Rob Paardekam GOES - Het Zeeuws Jeugdcircus Ho gerop uit Goes is er definitief in ge slaagd een afscheidsvoorstelling op touw te zetten. Het worden er zelfs twee. Op 19 oktober om 13.00 en 16.00 uur vertonen de le den voor het laatst hun kunstjes. erkeer» veiligheid €2,50 Uiterste inleverdatum: 31 december 2013 Niet geldig i.c.m. andere kortingsacties! Met deze bon krijgt u C2.50 korting op een autowasbeurt bij: Carwash-Axel, Drieschouwen-Zuid 14, Axel Autowaspark Kuzee, Pearyweg 9, Goes Wasstraat De Walvis, Livingstoneweg 3a, Goes Picobello, Glacisweg 44, Hulst Garagebedrijf Lokerse Zn, Zandweg 8E, Kruiningen Texaco Buitenlust, Bredestraat 64, Oostburg Autowaspark Kuzee, Marie Curieweg 1, Oost-Souburg Texaco Scherpenisse, Spuidamstraat 5, Scherpenisse AVIA Carwash Sluis, St. Annastraat 50, Sluis Shell Otheense Kreek, Serlippensstraat 45, Terneuzen Texaco Terneuzen, Guido Gezellestraat 29/Kennedylaan 20, Terneuzen Esso Baskensburg, President Rooseveltlaan 731, Vlissingen Garage Pieters, Stuerboutstraat 30, Waterlandkerkje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60