Alicante Trapani Warschau n gewoon aan het werk Partijen dekken zich alvast in BINNENLAND 5 Samsom: haat van PW zal het nooit winnen Vluchten vanaf vrienden vandaag in Den Haag. De rechter beslist ook vandaag of Wime het beroep tegen de afwij zing van zijn pardon in Neder land mag afwachten. De zaak van Wime kent veel overeenkomsten met de zaak-Mauro van twee jaar geleden. Die Angolese asielzoeker moest ook het land uit, maar kon na politieke druk blijven. Mauro valt nu onder het kinderpardon. „Het is hier verschrikkelijk", meldt Wime vanuit het detentie centrum. „Je zit van 's avonds vijf tot 's ochtends negen en tussen de middag in je cel. Dan ga je pie keren en word je depressief." Hij wist dat hij gearresteerd kon plichtingen in dat lopende jaar. Weer anders zijn de regels voor belastinginning. Zolang het Belas tingplan van het kabinet niet door het parlement is aangeno men, blijven de regels uit het voor gaande jaar staan, aldus de Am sterdamse hoogleraar publiek recht Goos Minderman. „Alle ge plande belastingverhogingen of -verlichtingen gaan dan niet door. Voor het kabinet is dat lastig, want met terugwerkende kracht belasting innen is heel moeilijk." DEN HAAG - Een akkoord over de begroting is er voorlopig nog niet. Maar het zwartepieten is achter de schermen al begonnen. Zo zegt de VVD dat het CDA hele maal niet bereid is tot afspraken te komen. De christendemocraten vinden echter dat ze de kans niet eens krijgen, omdat het kabinet al lang zaken aan het doen is met D66 en GroenLinks. D66 zegt van niks te weten en waarschuwt juist dat de PvdA dwarsligt. Die partij liet al een keer eerder een kabinet vallen, vlak voor ge meenteraadsverkiezingen. KINDERPARDON worden. Zijn aanvraag voor het kinderpardon was afgewezen, an dere procedures waren ook afge rond. Hij koos niet voor de illegali teit, zoals duizenden andere uitge procedeerde asielzoekers wel de den. „Dat is geen leven. Ik wil een opleiding en een toekomst." Zijn oudere broer, die met hetzelf de vliegtuig naar Nederland kwam, koos wel voor een illegaal bestaan. Die broer zit nu niet vast. De twee hebben sporadisch contact Een ander schrijnend ver schil is dat tussen Wime en nog een Angolese asielzoeker. Patricio uit Roosendaal. Die is 23 jaar, al elf jaar in Nederland en valt ook net buiten het kinderpardon. Hij kon, in tegenstelling tot Wime, de afgelopen jaren wel naar school, hoefde niet te stempelen en zit nu niet in de cel. Het toont aan hoe, door verschillende proce dures en omstandigheden, elk ge val anders is. Ook Patricio heeft geen verblijfsvergunning: „Ik heb niets. De toekomst speelt elke dag door mijn hoofd." Volgens Defence for Children zit ten 'tientallen kinderen' in dezelf de situatie als Wime en Patricio. DEN HAAG - Dat PvdA-Kamerlid Khadjia Arib op de voorzitters- stoel zit 'bewijst dat de haat van PW nooit zal winnen van de kracht van dit prachtige land, waarin afkomst er niet toe doet". Zo reageerde PvdA-voorman Die- derik Samsom gisteren op een tweet van PVV-leider Geert Wil- ders. Die berichtte eerder op de dag: „Het zal nooit wennen. Een Marokkaanse (Arib) vanmiddag als Kamervoorzitter met de Ko ran voor haar neus in de Neder landse Tweede Kamer." De PW stelde eerder voor de 'ge welddadige en vrouwonvriende lijke' Koran weg te halen uit de Tweede Kamer. Hoofdverdachte phishing ontkent Een van de drie hoofdverdach ten in de phishingzaak waar over de rechtbank in Haarlem zich momenteel buigt, beroept zich op zijn zwijgrecht. Tegen over de rechtbank zei de 34-ja- rige man gisteren geen vragen te beantwoorden. Hij ontkent alle schuld. De Diemenaar geldt als een van de kopstukken van de orga nisatie die zo'n 100 verenigin gen en stichtingen voor ton nen tilde. 'Meer reclame NPO is valse concurrentie' Commerciële radio- en televi sieomroepen vrezen 'oneerlij ke concurrentie', als de publie ke omroep (NPO) de bezuini gingen gaat opvangen door meer reclame uit te zenden. Dat stelden zij gisteren in reac tie op een adviesrapport dat voorstelt programma-onderbre king voor commercials bij de publieke omroep toe te staan. Beslag op huizen en geld in fraudezaak Er is beslag gelegd op auto's, woningen, bedrijfspanden en bankrekeningen in een groot onderzoek naar fraude met an tibiotica in de vleeskuikensec- tor. Het Openbaar Ministerie meld de gisteren dat voor meer dan 650.000 euro aan (on)roerend goed is bevroren. Het strafrechtelijke onderzoek richt zich op illegale handel, le vering en gebruik van medicij nen. Desnoods wet voor hulphond in taxi Staatssecretaris Wilma Mans veld is het spuugzat dat blin den en slechtzienden met hun hulphond worden geweigerd door taxi's. Ze gaat daarom kij ken of het mogelijk is om met een landelijke oplossing te ko men, desnoods door een nieu we wet te maken. Dat zei ze gis teren tijdens een overleg in de Tweede Kamer. WOENSDAG 2 OKTOBER 2013 t ik in Angola?' I De 22-jarige Wime Dumingos uit Meerssen is zes maanden te oud voor het kinderpardon. foto Facebook Het kinderpardon is een plan van de PvdA en werd opgenomen in het regeerakkoord met de WD. Het pardon is bedoeld voor asiel kinderen die op 29 oktober 2012 jonger waren dan 21 jaar en al vijf jaar in Nederland verbleven. Staatssecretaris Teeven liet weten te verwachten dat zo'n 800 kinde ren (en hun familieleden) gebruik konden maken van de regeling. Er kwamen 3000 aanvragen binnen. Vorige week bleken 620 kinderen en 690 familieleden een vergun ning te krijgen. Er lopen nog 1300 beroepszaken. HAARLEM HILVERSUM DEN HAAG DEN HAAG Kijk op Ryanaii.com voor meet informatie, Vluchten vanaf Eindhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5