FamilieVoordeel l lOr korting op elk L extra abonnement SCHOUWEN-DUIVELAND 31 www.marr6a.nl of bei 057127 77 44 Martens en Van Oord is begonnen met het opruimen van 42 verdachte ijzeren objecten in bodem van Zierikzeese haven. kpn winkel kpn.com 0800 0115 wmmtm 47r5D Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Sony Xperia Z Nu eenmalig 19, Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt betlen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt belten/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou ZIERIKZEE - Het kan een oud anker zijn dat door een schipper over boord is gekieperd, een fiets die uit baldadigheid in de haven is ge smeten, of het is een bom uit de Tweede Wereldoorlog. ISUPER ZONDAG DEAL IN GARDEREN! „Een rol prikkeldraad van vijftig meter kan met de sonar bij wijze van spreken worden aangezien voor een duizendponder", zegt René Korstanje. Namens de ge meente Schouwen-Duiveland zorgt hij dat er een nieuwe steiger wordt aangelegd bij de Rollandt- hof. Daarvoor moet gebaggerd worden, maar dit kan pas gebeu ren als de aannemer zeker weet dat er geen niet-gesprongen explo sieven op de bodem liggen. „We hebben geen idee", zegt ook Bas van de Lagemaat, projectlei der van aannemer Martens en Van Oord over wat hij aan gaat treffen. Als het goed is, weet hij over twee weken wel precies wat de 42 voorwerpen waren die bij een sonarscan aan het licht geko men zijn. Een team van specialis ten is dinsdagmorgen begonnen om alle objecten te 'benaderen'. Van de Lagemaat legt uit hoe dit werkt. „De kraan op het ponton is uitge rust met een gps-systeem. Met de punt van de laadbak wijst de ma chinist aan waar het voorwerp zich bevindt. Een duiker met een camera op zijn hoofd gaat vervol gens het voorwerp blootleggen." Dat kan hij doen met een slib- pomp of door de kraanmachinist te vragen een laag slib af te schra pen. „Een specialist op het gebied van explosieven kijkt vanaf het pon ton mee. Zodra het inderdaad een niet-gesprongen explosief lijkt te zijn, worden er maatregelen geno men. Dat is per geval verschil lend. Het kan zijn dat het voor werp op de bodem blijft liggen, of dat het naar boven wordt gehaald en in een speciale dikwandige container wordt gelegd." De Ex plosieven Opruimingsdienst han delt het verder af. Het benaderen van de vooraf in kaart gebrachte objecten duurt twee weken. Dit komt mede door dat alleen bij gunstig getij kan worden gewerkt. Het baggeren zelf neemt drie weken in beslag. Om kleinere explosieven, zoals handgranaten, te onderscheppen wordt alle baggerslib door een rooster met mazen van 7 bij 20 ge stort. Het slib dat resteert, wordt afgevoerd naar Moerdijk. WOENSDAG 2 OKTOBER 2013 m\jÊÊÈÊËHItÊ^ JÊÊ P AMSUNG tart the conversatio Baggeren op de centimeter door Joeri Wisse Een heerlijke zondag in het najaar! Eerst een warme kop snert en dan heerlijk wandelen op de Veluwe. Wat zal daarna dat wijntje met borrel hapjes goed smaken! Dan nog lekker lang dineren en u zult slapen als een roos in Hampshire Hotel - Mooi Veluwe. Slaap lekker uit en geniet de volgende ochtend van een uitgebreid ontbijt. Gaat u al naar huis of bezoekt u Koninklijk Apeldoorn nog even? Het arrangement: 1 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet Kop erwtensoep bij aankomst in het hotel Glas wijn en borrelhapjes in de namiddag 1 x 3-gangen diner Wandelroutes Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. gemeentelijke heffingen 1.75 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 20,00 p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Dit arrangement is geldig t/m 31 maart 2014, m.u.v. feestdagen. In het gebied rondom de nieuwe pas santensteiger (grofweg tussen de be bouwing aan de Scheepstimmerdijk en de Zuidhavenpoort) zijn 42 meta len voorwerpen gedecteerd. Een duiker van aannemer Martens en Van Oord speurt de bodem van de haven af om metalen voorwerpen boven water te halen, foto Dirk-Jan Gjeltema NIEUWE PASSANTENSTEIGER ROLLANDTHOF De nieuwe steiger bij de Rollandt- hof is bedoeld voor passanten die van plan zijn om wat langer in Zie- rikzee te verblijven. De steiger is hiervoor geschikt, omdat schepen door de ligging achter de brug niet op elk mo ment weg kunnen varen. De steiger is al helemaal af en wacht bij de leverancier tot het baggerwerk achter de rug is. De gemeenteraad nam eind 2011 het initiatief voor aanleg van een steiger bij de Rollandthof. Door de extra ligplaatsen vermin dert de druk in de Nieuwe Haven en kunnen passanten veiliger over nachten in de drukste weken. De steiger langs de Nieuwe Haven wordt ook nog verlengd. Hier kun nen bootjes wachten tot de brug opengaat. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57