Kees Visser grijpt naast ereplaats Bocuse d'Or Pannakooi dankzij gift Nutsfonds Zierikzee SLIK OP DE WEG? GAS LOS! Dakpanraadsel opgelost Lezing van Kamerheer tijdens archievendag I I I I I - korting 28 SCHOUWEN-PUIVELAND BANENVERLIES 46 Ons advies aan sommige koks is: ga simpeler werken. Woningbouwvereniging Zeeuwland krimpt in. De maatschappelijke activiteiten blijven wel overeind. Winnaar werd Jan Smink, van res taurant Kwartier Noord in Katwijk. Hij vertegenwoordigt Ne derland tijdens de Europese fina le in Stockholm. De jury had het moeilijk gehad met de uitslag, vertelde topkok Jonnie Boer tijdens de prijsuitrei king. De jury roemde de technie ken die de koks hadden gebruikt. „En we hebben heel veel mooie smaken geproefd." De jury liet nog wel weten dat sommige koks te veel de focus op de techniek hadden gelegd, waardoor de sma ken minder tot hun recht kwa men. Kok Joris Bijdendijk van res taurant Bridges in Amsterdam ein digde op de tweede plaats. De pannakooi is er gekomen dank zij subsidie van de Stichting Nuts fonds Zierikzee aan de Dorpsraad Ouwerkerk. De subsidie bleek genoeg om ook nog kerstverlich ting voor het dorp aan te schaf fen. Pannavoetbal kan beoefend wor den door jeugd van 4 tot 18 jaar. De dorpsraad hoopt met de plaat sing van de pannakooi - die een plaatsje heeft gekregen op het oude schoolplein aan de Ring - een grote groep jeugd te hebben bediend. Vrijwilligers hebben nieuwe tegels aangebracht en de pannakooi geplaatst. De voetbalkooi wordt volgende week donderdag (10 oktober) inge wijd met een wedstrijdje tussen burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland en de 'helden van de dag' Elja en Tessa de Haas. Aansluitend is er een voetbaltoernooi voor alle jonge ren van Ouwerkerk, georgani seerd door leerlingen van het CIOS. zierikzee - Woningbouwvereni ging Zeeuwland snijdt fors in de eigen organisatie. Van de 47 vol tijds arbeidsplaatsen verdwijnen er 14. In de praktijk zullen meer mensen hun baan verliezen, om dat er onder de vervallen functies sprake is van deeltijders. De reor ganisatie zal naar verwachting ge paard gaan met gedwongen ont slagen. Door deze ingreep hoopt directeur Antoine de Ceuster het bedrijf weer financieel gezond te maken voor de komende jaren. De klappen vallen door de hele or ganisatie, al worden onderhouds- functies het zwaarst getroffen. De onderhouds- en klussendienst wordt uitbesteed. „Daarvan zeg gen we dat is onze kernactiviteit niet. Een deel hadden we al uitbe steed en wat we daarvan nog in ei gen beheer deden, is te klein. Daar zijn we niet op toegerust." Door deze maatregel bespaart Zeeuwland vier formatieplaatsen. Daarnaast worden de schoon- maakactiviteiten van de conciër ges van de appartementsgebou wen uitbesteed. Daarmee worden ook vier fte's bespaard. De verkoop van vastgoed wordt niet langer in eigen huis gedaan en Zeeuwland gaat ook snijden in h.et mahagement. „Bij de staffunc ties verdwijnen twee formatie plaatsen." Door flink in het personeelsbe stand te schrappen bespaart Zeeuwland 450.000 euro netto op jaarbasis. Daarnaast wordt nog eens 350.000 euro bezuinigd door allerlei maatregelen zoals het vrij wel helemaal afschaffen van druk werk, het beperken van lea seauto's, besparen op adviseurs en bedrijfsuitjes en geen salaris verhogingen dit jaar. „We gaan veel minder met papier werken, er wordt nauwelijks meer iets ge drukt. Een jaarverslag dat er vroe ger glossy uit zag kan je nu in zien op het internet", zegt De Ceuster. Alle maatregelen samen leveren een besparing op van 800.000 euro per jaar. Daarnaast wordt de organisatie ook doorgelicht op functies. Er moeten minder 'managers' ko men omdat teveel management functies niet passen binnen de nieuwe organisatie. Maar dat is - zo geeft directeur De Ceuster toe - vooral een cosmeti sche kwestie omdat de functies meestal niet verdwijnen, maar al leen de namen veranderen en soms het takenpakket wat groter wordt. Het schrappen van arbeidsplaat sen gaat volgens de Ceuster niet ten koste van de service aan huur ders. Zij gaan er wellicht zelfs wat op vooruit, omdat ze in de toe komst alleen nog te maken heb ben met de medewerker klant en kern voor allerlei zaken. „De hui dige formule wordt breder uitge rold. Waar ze nu alleen voor de huurders werken, gaan ze straks woningzoekenden helpen." Zeeuwland schrapt niet in de maatschappelijke taak. Leefbaar heid van de woonomgeving blijft voor Zeeuwland bij de kerntaak horen. Ook de drie grote nieuw bouwprojecten (Buzee in Zierik zee, nieuwbouw in Bruinisse en zorgcentrum Duinoord in Haam stede) worden afgerond. Momen teel wordt gewerkt aan een inves- teringsplan voor nieuwe projec ten de komende jaren. Het reorganisatieplan ligt nu bij de OR voor advies. De gesprek ken met de vakbond over een so ciaal plan moeten nog beginnen. Daarna moet de raad van commis sarissen nog een definitief groen licht geven. Tijdens het verwijderen van de oude steenbekleding ontdekte de aannemer oude rode dakpannen in de voet van de dijk. De strook met pannen was anderhalve me ter breed. Over een lengte van 2,6 kilometer zijn circa 650.000 dak pannen in de dijk verwerkt. Om er meer over te weten te komen, schakelde Zeeweringen Bas Cha- muleau in, die wel vaker zijn licht laat schijnen over cultuurhisto rische vondsten tijdens werk aan de dijk. Volgens Chamuleau heb ben de pannen allemaal een kalk- laag. Dat kan betekenen dat het om hergebruikte pannen gaat die eerder zijn gebruikt in de Zeeuw se oesterteelt. Vroeger werd het oesterbroed uitgeplant op met kalk bestreken dakpannen. ZIERIKZEE - Oud-burgemeester van Schouwen-Duiveland Jack As- selbergs verzorgt zaterdag 19 okto ber tijdens de open archievendag een inleiding over zijn werk als Kamerheer van de Koning in Zee land. De open dag in het gemeen tearchief is van 10.00 tot 16.00 uur. De archievendag - onderdeel van de Maand van de Geschiedenis - staat in dit Oranjejaar in het te ken van het thema 'Vorst en Volk'. De afgelopen tweehonderd jaar hebben de Schouwen-Duive- landers vaak vorsten ontvangen. Daarnaast zetten elk jaar weer ve len zich in voor de lokale Oranje verenigingen en werd Koningin nedag altijd massaal gevierd. Tij dens de open archievendag is in het gemeentearchief een beschei den expositie met het thema 'Vorst en Volk' te zien. Archief- vrijwilligers laten die dag de be zoekers meekijken en vertellen graag over wat zij doen en wat ze -p tegenkomen in het archief. 4 9 PP. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Kok Kees Visser van restaurant Bij Kees uit Zierikzee is niet doorgedrongen tot de Europe se finale van de prestigieuze kook- wedstrijd Bocuse d'Or. Hij stond dinsdag samen met vijf collega's in de Nederlandse finale, maar haalde het niet. Jonnie Boer, jurylid Bocuse d' Or Zeeuwland zet door Melita Lanting OUWERKERK - Het geduld van de Ouwerkerkers is beloond. Sinds de ze week kunnen voetbalenthousias- te dorpsbewoners terecht in een zogeheten 'pannakooi'. J Regionaal Org»» rO De verkoop van huurwoningen is één van de taken die door Zeeuwland worden uitbe steed. archieffoto Pieter van der Laan KRABBENDIJKE - De dakpannen die een aannemer eerder dit jaar ont dekte tijdens dijkwerkzaamheden in Krabbendijke, zijn vermoedelijk hergebruikte pannen uit de oester teelt. €2,50 Uiterste inleverdatum: 31 december 2013 Niet geldig i.c.m. andere kortingsacties! Met deze bon krijgt u C2.50 korting op een autowasbeurt bij; Carwash-Axel, Drieschouwen-Zuid 14, Axel Autowaspark Kuzee, Pearyweg 9, Goes Wasstraat De Walvis, Livingstoneweg 3a, Goes Picobello, Glacisweg 44, Hulst Garagebedrijf Lokerse Zn, Zandweg 8E, Kruiningen Texaco Buitenlust, Bredestraat 64, Oostburg Autowaspark Kuzee, Marie Curieweg 1, Oost-Souburg Texaco Scherpenisse, Spuidamstraat 5, Scherpenisse AVIA Carwash Sluis, St. Annastraat 50, Sluis Shell Otheense Kreek, Serlippensstraat 45, Terneuzen Texaco Terneuzen, Guido Gezellestraat 29/Kennedylaan 20, Terneuzen Esso Baskensburg, President Rooseveltlaan 731, Vlissingen Garage Pieters, Stuerboutstraat 30, Waterlandkerkje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54