Korting OV-chip moet duidelijker Teeven beslist snel over lot van Wime In Nederland moeten de ambtenaren Sneeuwparadijs Salzburger land Zk 66 De illegaliteit is geen leven; ik wil een opleiding en een toekomst 4 BINNENLAND KINDERPARDON Wime Dumingos valt niet onder het kinderpardon en piekert zich suf in zijn cel over een plan B. gratis 1 Iedere regio heeft z'n eigen kortingskaart. De reiziger die over de grens reist, loopt vaak korting mis Initiatief van WD en Chris tenunie: kijk of ANWB of Bol.com eigen OV-chipkaart kunnen verkopen Kortingen gelden vaak alleen bin nen een bepaald gebied. Wie bui ten het gebied reist moet meerde re kaarten kopen of loopt korting mis. Als de gezamenlijke vervoer ders en provincies niet snel met een uniform kortingsbeleid ko men, wil staatssecretaris Wilma Mansveld (PvdA, Infrastructuur) ze via een wet verplichten. Mansveld zei dat gisteren tijdens een commissievergadering in de Tweede Kamer. De nieuwe wet moet er voor de zomer van 2014 zijn. In de wet worden ofwel de vrijwillige afspraken tussen ver voerders vastgelegd, ofwel - als het niet vrijwillig lukt - de door Mansveld voorgeschreven regels opgeschreven. Provincies en grote steden kun nen zelf voor een belangrijk deel de tarieven bepalen in hun ge bied. Die regionale vrijheid moet blijven bestaan, maar de reiziger moet een duidelijke keuze heb- |a| pharosreizen.nl zoek boekcode 70120 229 299 399 259 229 299 319 309 229 199 ben uit kortingskaarten, bepleit de staatssecretaris. Op initiatief van WD en Chris tenunie wordt ook gekeken of de OV-chipkaart ook door andere aanbieders verkocht kan worden. Zo zou bijvoorbeeld de ANWB of een internetwinkel als Bol.com reizigerskilometers kunnen inko pen en die via een eigen chip kaart goedkoop kunnen verkopen. Mansveld vindt dit een goed idee, maar wil in eerste instantie de or ganisatie achter de chipkaart, Trans Link Systems (TLS) de mo gelijkheid geven om dergelijke constructies te ontwikkelen. In TLS moeten dan wel alle vervoer ders vertegenwoordigd zijn, be pleit Mansveld die daar al eerder toe opriep. Niet alle vervoerders hebben ech ter zin om in de bureaucratische organisatie plaats te nemen. Mans veld zegt ze niet te kunnen dwin gen, maar wel ze aan te kunnen spreken op hun verantwoordelijk heid. Bedrijven die klagen over TLS kunnen dan zelf een rol krij gen bij het verbeteren van de chip kaart, denkt ze. De druk op Teeven wordt opge voerd door een petitie, een pro testbijeenkomst vandaag in Den Haag en Kamervragen van de op positie. Christenunie, SP, D66 en GroenLinks zijn tegen uitzetting van de 22-jarige Angolees. De coa litiepartijen houden zich op de vlakte en willen niet ingaan op in dividuele gevallen. PvdA-Tweede Kamerlid Marit Maij: „Want je kent niet het hele dossier." Volgens ChristenUnie-Kamerlid Joel Voordewind kan er wel over specifieke gevallen gesproken wor den. „Anders hadden we ook nooit over Mauro mogen praten." Christenunie en GroenLinks wil len een verruiming van het kin- derpardon. Voordewind: „Als je dat doet, zet je er eindelijk een streep onder. Dan vallen er geen jongeren meer tussen de wal en het schip, zoals Wime nu. Het gaat dan om enkele tientallen ge vallen die je extra laat blijven." Volgens oud-minister Gerd Leers van Immigratie en Asiel (CDA) kan Teeven het nooit goed doen. „Als je iemand laat blijven heb je slappe knieën, terwijl je als een hardvochtig, gevoelloos mens wordt neergezet als je zegt dat ie mand terugmoet." Leers wil zich niet uitlaten over de zaak-Wime maar herinnert zich hoe lastig de dilemma's zijn. „Er vallen altijd mensen over de rand. Altijd." De staatssecretaris heeft de zoge noemde discretionaire bevoegd heid om in bijzondere gevallen een nieuw besluit te nemen over een asielaanvraag. Tot en met ja nuari van dit jaar liet de VVD'er zo 89 mensen blijven. Leers liet in negentien maanden minister schap 210 mensen blijven. ROTTERDAM - Er schijnt voor vrij dag door de Dienst Terugkeer Vertrek al een stoel voor hem te zijn gereserveerd op een vlucht naar Angola. Nog voor die dag hoopt Wime Dumingos (22) uit Meerssen (Limburg) toch te ho ren dat hij in Nederland mag blij ven. „Ik houd er rekening mee dat ik moet gaan. Ik heb geen plan voor daar. De mensen in Angola kunnen zelf amper rondkomen. Wat moet ik daar dan gaan doen? Ik heb daar ook helemaal nie mand meer", vertelt de Angolees met Limburgs accent vanuit het detentiecentrum in Rotterdam. Wime Dumingos werd op zijn tiende door familie op het vlieg- tuig naar Nederland gezet. Hij is volledig vernederlandst en hoop te via het kinderpardon een ver blijfsvergunning te krijgen. Hij valt echter niet onder dat pardon, omdat hij zes maanden te oud is. Een paar jaar geleden viel hij ook buiten de boot bij het algemeen pardon. Drie weken geleden werd de jonge muzikant opgepakt toen hij, zoals elke twee weken, ging 'stempelen' bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst. Nadat deze krant zijn verhaal opschreef, kwam er meer media-aandacht. Nu vindt de oppositie in de Twee de Kamer dat hij mag blijven en demonstreren zijn Nederlandse Stel: het is 1 januari 2014. Kabinet en oppositie hebben nog tot oudejaarsdag onderhandeld over de begroting voor het zojuist inge luide jaar. Maar tot een deal kwam het niet. Het parlement heeft dus geen toestemming gege ven geld uit te geven. En dan? Staan de treinen plots stil? Blijven de scholen straks dicht? Kortom: riskeert Nederland net als Ameri ka een shutdown Professor Flip de Kam heeft wel antwoord op deze 'interessante vraag'. Het korte antwoord is: nee, dat kan niet. In het belang van het Rijk. De Kam: „Elke mi nister mag de uitgaven in de ont werpbegroting gewoon doen, ook als de begroting door vertraging nog niet in werking is getreden. Een shutdown is dus niet mogelijk Shutdown is in Nederland niet mogelijk. Een minister mag uitgeven wat in zijn in zijn ontwerpbegroting staat of nodig", doceert de Groningse hoogleraar economie van de pu blieke sector. De regels staan beschreven in de zogeheten Comptabiliteitswet. Die perkt de bewegingsvrijheid van ministers overigens wel in. Uitbetaling van salarissen of reke ningen is geen probleem. Want die betalingen vloeien voort uit reeds bestaande afspraken of wet geving. Het wordt anders als de minister nieuwe verplichtingen wil aangaan in het nieuwe jaar. „Daarbij moet je denken aan nieu we contracten, bijvoorbeeld voor de aanleg van nieuwe wegen." Daarvoor geldt de 4/12-regeling, ofwel: de minister mag slechts 4/12 van zijn begroting van het vo rige jaar uitgeven aan nieuwe ver- DEN HAAG - Er moet een einde ko men aan de wildgroei van allerlei kortingsmogelijkheden voor reizen met de OV-chipkaart. AUTOVAKANTIIB VAN ANWB (anujb 8-daa^Se- all int-lucivc- Stap uw eigen kerstkaart binnen! Geniet in de besneeuwde bergen van het Salzburgerland. Rond uw hotel kunt u langlaufen en de gratis skibus brengt u in een half uurtje naar skigebied Dachstein-West (152 km pistes). Geniet u ook van die gezellige wintersfeer in Mozart-stad Salzburg? U rijdt er in 20 minuten naar toe. Of is het tijd voor een sfeervol ritje met de paardenslede? Uw verblijf U verblijft in Hotel Gasthof Torrenerhof, in een nette twee-/vierpersoonskamer met telefoon, tv en een badkamer met douche en toilet. Sommige kamers heb ben een balkon. Het hotel ligt bijzonder fraai, midden in de natuur, met uitzicht op de bergen. Het centrum van Golling, met gezellige konditoreitjes en win keltjes, ligt op ca. 2 km. Vanuit het hotel kunt u mooie (sneeuw)wandeiingen maken. SALZBURGERLAND.COM Kinderen t/m 10 jaar Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet 6x lunchpakket 6x koffie, thee, choco met lekkernijen in de namiddag dagelijks driegangenmenu of dinerbuffet met saladebuffet dagelijks drankjes (9-21 uur) 24/12: kerstdiner of -buffet 31/12: oudejaarsdiner of-buffet Informatie A Reserveringen www.pharofreizen.nl/wegener of vla 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 70120 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Prijzen 15/12-21/12 22/12-28/12 29/12-04/01 05/01-11/01 12/01-08/02 09/02-22/02 23/02-01/03 02/03-08/03 09/03-29/03 30/03-27/04 door Niels Klaassen 'Wat moet DEN HAAG - De 22-jarige Wime Du- mingos hoort snel of er nog kans is dat hij in Nederland mag blijven. Staatssecretaris Fred Teeven (Asiel, WD) komt volgens zijn woordvoer ster vandaag of morgen met een oordeel. door Cyril Rosman Wime Dumingos door Laurens Kok Prijzen in p.p. Niet inbegrepen Calami teitenfonds 2,50), reservefingskosten 20,- p.p.) DEN HAAG - Amerikaans overheids personeel zit momenteel thuis om dat Democraten en Republikeinen het niet eens worden over de be groting. In Nederland houden oppo sitie en coalitie elkaar eveneens in een houdgreep, maar hier voor komt de wet dat op ministeries de lichten uitgaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4