m ét Rijksoverheid Bekendmaking gewijzigd Rijksinpassingsplan Waterberging Volkerak-Zoommeer en overige besluiten De minister van Infrastructuur en Milieu maakt bekend dat het Rijksinpassingsplan Waterberging Volkerak-Zoommeer, het bijbehorende milieueffectrapport en de overige besluiten die nodig zijn om berging op het Volkerak-Zoommeer mogelijk te maken, zijn vastgesteld. Op de voorbereiding en bekendmaking van deze besluiten is de rijkscoördinatieregeling van De ontwerpen van deze besluiten hebben van 15 februari 2013 tot en met 28 maart 2013 ter inzage gelegen. Over deze ontwerpen zijn zienswijzen naar voren gebracht. De ingediende zienswijzen hebben geleid tot wijzigingen in de besluiten. Ook is een aantal ambtshalve wijzigingen doorgevoerd. Voor de beantwoording van de zienswijzen wordt verwezen naar de Nota van beantwoording die met het Rijksinpassingsplan, het milieueffectrapport en de overige besluiten ter inzage is gelegd. Waterberging Volkerak - Zoommeer Waar en wanneer kunt u de besluiten inzien? Van 4 oktober 2013 tot en met 15 november 2013 liggen het milieueffectrapport, het Rijksinpassingsplan en overige besluiten en de daarop betrekking hebbende stukken, ter inzage op de volgende locaties: het ministerie van Infrastructuur en Milieu, Plesmanweg 1 te Den Haag; de Rijkswaterstaatdiensten in: - Zuid-Holland (Boompjes 200 te Rotterdam); - Zeeland (Poelendaelesingel 18 te Middelburg); - Noord-Brabant (Zuidwal 58 te 's-Hertogenbosch). de provinciehuizen van de provincies: - Zeeland (Abdij 6 te Middelburg); - Zuid-Holland (Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag); - Noord-Brabant (Brabantlaan 1 te 's-Hertogenbosch). de gemeentehuizen van de gemeenten: - Bergen op Zoom (Jacob Obrechtlaan 4); - Breda (Claudius Prinsenlaan 10); - Drimmelen (Park 1 te Made); - Etten-Leur (Roosendaalseweg 4); - Goeree-Overflakkee (Koningin Julianaweg 45 te Middelharnis); - Halderberge (Parklaan 15, te Oudenbosch); - Moerdijk (Pastoor van Kessellaan 15 te Zevenbergen); - Reimerswaal (Oudeplein 1 te Kruiningen); - Roosendaal (Stadserf 1); - Schouwen-Duiveland (Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee); - Steenbergen (Buiten de Veste 1); - Tholen (Hof van Tholen 2). de waterschapshuizen van de Waterschappen: - Hollandse Delta (Handelsweg 100 te Ridderkerk); - Scheldestromen (Kanaalweg 1 te Middelburg); - Brabantse Delta (Bouvignelaan 5 te Breda). Elektronische raadpleegbaarheid Rijksinpassingsplan en overige besluiten Het Rijksinpassingsplan is langs elektronische weg te raadplegen op www.ruimteliikeplannen.nl u 'kunt zoeken op de naam van de maatregel of het planidentificatienummer: NL.IMRO.0000.IMipl2BERGINGVZM-3000. Het milieueffectrapport, het Rijksinpassingsplan, de overige besluiten, de Nota van beantwoording en de relevante stukken die aan de besluiten ten grondslag liggen zijn langs elektronische weg te raadplegen op: www.centrumpp.nl/projecten/actuele_beroepsprocedures/ Wat ligt er ter inzage Van de minister van Infrastructuur en Milieu, de volgende besluiten: - het Rijksinpassingsplan Waterberging Volkerak-Zoommeer het milieueffectrapport - het Gewijzigd Peilbesluit Volkerak-Zoommeer Van de minister van Economische Zaken, de volgende besluiten: een vergunning op grond van de Natuurbeschermingswet 1998 - een ontheffing op grond van de Flora en faunawet Overige stukken: - de Nota van beantwoording de relevante stukken die aan de besluiten ten grondslag liggen Beroep instellen De vastgestelde besluiten liggen tot en met 15 november 2013 ter inzage. Belanghebbenden kunnen van 5 oktober 2013 tot en met 15 november 2013 bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep instellen. Belanghebbenden kunnen beroep instellen als zij een zienswijze hebben ingediend op de ontwerpbesluiten. Hebt u geen zienswijze ingediend, dan kunt u alleen beroep instellen als het u redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend. Dat kan bijvoorbeeld het geval, zijn als er bij de definitieve vaststelling van de besluiten wijzigingen zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerpbesluiten. U kunt uw beroepschrift onder, vermelding van 'Gewijzigd Rijksinpassingsplan Waterberging Volkerak-Zoommeer, MER' en overige besluiten' richten aan: Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State Postbus 20019 2500 EA 's-Gravenhage Het beroepschrift moet worden ondertekend en dient ten minste te bevatten: a) uw naam en adres; b) de dagtekening; c) een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; d) de redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Voorlopige voorziening Het instellen van beroep schorst de inwerkingtreding van een besluit •niet. Indien beroep is ingesteld, kan een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening, bijvoorbeeld inhoudende een schorsing van de inwerkingtreding het besluit. Een verzoek hiertoe moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, 's-Gravenhage. Bij het verzoek moet een afschrift van het beroepschrift worden overgelegd. Crisis- en herstelwet van toepassing - Op de besluiten is afdeling 2 van hoofdstuk 1 van de Crisis- en herstelwet (Chw) van toepassing. Dit heeft onder meer tot gevolg dat de beroepsgronden in het beroepschrift moeten worden opgenomen, een beroep niet ontvankelijk wordt verklaard indien binnen de beroepstermijn geen beroepsgronden zijn ingediend en de beroepsgronden na afloop van de beroepstermijn niet meer kunnen worden aangevuld. Dit betekent onder andere dat het indienen van een zogenaamd "pro forma" beroepschrift niet mogelijk is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34